Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

Parerea mea e ca ar mai trebui condimentat topicul cu ceva poze si cu interiorul.

O sa te innebunim cu cererile de poze dar nu poate sa-ti aduca altceva in afara de satisfactie...de fapt senzatia e reciproca in cazul multora banuiesc.

Drive save & urca poze.ms

Bafta

Link către comentariu

Felicitari pentru masina! Este de vis masina asta.

Dar sunt curios cum ti se pare sa mergi prin Bucuresti cu ea? Se preteaza si la uz zilnic sau e obositoare in traficul asta al nostru?

Link către comentariu

Diseara pun poze si cu interiorul.

@bleunightdanger: Mersul prin Bucuresti e decent. Pe drum normal/ bun confortul e mai mult decat ok. Pe drum prost(nu foarte, doar prost) se simte foarte rau si ti-e mila. Problematic, oarecum, e la parcari sau intoarcerea din 3 miscari, directia fiind grea si cursa volanului scurta.

E sensibil mai confortabila decat Fabia totusi, care cu jantele de "doar" 16"(talon 45) si suspensia sport aftermarket iti cam rupe dintii.

Modificat de JUG
Link către comentariu

1. ai mare grija de masina asta :sick:

2. ca si ceilalti, as vrea sa vad mai multe poze :)

3. am o curiozitate, imi poti spune ce scrie pe centurile de siguranta (locul fabricatiei): Made in ...... ?!?

Numai bine.

Link către comentariu

@florynscco: Trecerea de la Fabia e notabila, cu toate ca nu s-ar zice, clasa mica vs. clasa compacta. Cu toate acestea, sunt diferente considerabile: Fabia e mult mai usoara si se simte, unde Golful e un "ac mare de cusut" Fabia e un "bold" pe care il arunci unde vrei, directia Golfului e mai precisa, mai grea, mai enervanta in oras in comparatie cu Fabia care e sensibil mai manevrabila, dar cu o directie cam "oarba", fara prea mult feedback. Una peste alta, Golful se simte si se comporta ca un tren pe sine, iar Fabia e mai mult un kart.

@Electronic: Promit ca ma uit la centuri si iti spun.

Acum, la cererea publicului, un nou set de poze:

post-1691-0-18116200-1316628804_thumb.jp

post-1691-0-54764800-1316628816_thumb.jp

post-1691-0-49417200-1316628827_thumb.jp

post-1691-0-76950600-1316628838_thumb.jp

post-1691-0-53904300-1316628855_thumb.jp

post-1691-0-88480800-1316628952_thumb.jp

post-1691-0-26997600-1316628965_thumb.jp

post-1691-0-59547400-1316628984_thumb.jp

post-1691-0-67359300-1316628998_thumb.jp

Modificat de JUG
Link către comentariu

la volanul unui hot hatch pe virajele de pe transalpina (sper ca nu gresesc) ....ce poti sa iti doresti mai mult? si ce hot hatch!!!! :)

drive safe! :icon_thumleft:

Link către comentariu

am vazut ca ai primit numere noi :)

cand ai zis 911 te refereai la ala parcat printr-o mini-parcare aproape de masinuta ta?

R-ul asta are la baza tot ce-i mai bun din creatia VW, imbinarea ideala dorita de f multi.

felicitari!

Link către comentariu

Salutare aici. Te-am vazut si pe forumul international.

Sa o stapanesti sanatos. Acum realizez mai multe coincidente. Masina asta am vrut eu sa o iau dar m-am razgandit in ultima clipa si am comandat una Rising blue, astept livrarea si nu mai am rabdare, ca dotari tot pe acolo.

Multi km fara probleme

Link către comentariu

La mine nu apare asa "Sound by Dynaudio", ci in dreapta jos ceea ce nu e urat, dar la tine pare mai 2012 :D.

Sa o stapanesti sanatos si lipsit de griji. Sunt curios ce simti in masina asta pe reprize gen 80-140.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Ooooo, Jugule, sa vezi si sa nu crezi - ti-ai prezentat masina...

Felicitari inca odata! Ma bucur pentru ce alegere ai facut! Inca odata iti spun ca mi se pare genial cum vine pe alb, mult mai bine decat m-as fi asteptat. Sincer, poate mai bine albul asta decat albastrul... ala, deoarece, presupun ca or sa mai fie si alte R-uri care, foarte posibil sa fie... albastre. Asa e altceva. Parerea mea! Nu ca nu vine bine albastru...

Spor la ce vrei tu sa ii faci acolo, ai grija cum mergi si... ce mai vrei tu acolo :)

Link către comentariu

@Zyx: ;)

@oldhit: Nu stiu acel 911. In cazul meu a fost vorba de un 911 Turbo din 2007, circa 200km/h, un drum cu 2 benzi, o curba cu ditamai denivelarea, un alt sofer jumate pe contrasens si o ocolire ca-n filme, pe care nu am incredere ca o mai pot reproduce. Si acum imi fac cruce de 3 ori pe zi!

Link către comentariu

Felicitari pt alegere !

Votez pt Borbert LV5 respectiv Neuspeed RSe14 (nici BBS RC nu strica :icon_cool: ) ;

dar sa fie anthracite/ graphite sa nu iesi din tema de baza.

Cat mai repede cu revo stage 2, placute, anvelope...!

Go Play !

Modificat de mari_usica
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Saptamana viitoare urmeaza prima modificare(non power/ handling) si probabil in 2 saptamani primul schimb de ulei, pe la 3000 de km.

Cateva poze noi, de pe Valea Dorului:

post-1691-0-31668500-1317579433_thumb.jp

post-1691-0-49121600-1317579449_thumb.jp

post-1691-0-60304700-1317579461_thumb.jp

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!