Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

Intr-adevar, sunt prea scumpe cele noi. Pot face multe altele cu banii aia, plus ca Recaro Sportster CS sunt mult mai accesibile.

Am gasit unele OEM sensibil mai ieftine, care impreuna cu o retapitare vor iesi la un pret decent.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

These just came in:

(sa vad unde le montez, intrucat trebuie demontat volanul)

post-1691-0-29599200-1354624777_thumb.jp

post-1691-0-26083600-1354624783_thumb.jp

post-1691-0-21657800-1354624788_thumb.jp

Modificat de JUG
Link către comentariu

Salut, foarte frumos R-ul! :icon_thumleft:

Daca alea sunt padelele pe care vrei sa le montezi sincer mi se par mult prea mari si parca nu se incadreaza in aspectul general al masinii. Este o parere personala. :) Eu am la GTD padele OEM si parca sunt incadrate mai bine.

Daca tie iti plac atunci este f.bine. :D Nu ma faulta!:)

PS: Vad ca pana la urma ai renuntat sa-l mai vinzi. Drumuri line si multa bafta!

Link către comentariu

@flo86gyf: Doamne fereste, fiecare are dreptul la o parere. Imi plac si mie cele OEM, numai ca tocmai ceea ce tu consideri ca reprezinta un avantaj(faptul ca sunt mici si discrete), e de fapt un neajuns pentru mine. Fiind mici, atunci cand conduci in modul manual(in special pe circuit), nu prea le nimeresti si simti nevoia sa cobori privirea inspre ele.

Cele TID sunt mari si elimina acest inconvenient care poate deveni de-a dreptul periculos.

Intr-adevar am renuntat la vanzare intrucat nu puteam obtine pretul corect si nu sunt dispus sa arunc banii pe fereastra. Voi investi in continuare si o voi aduce cat se poate de aproape de ceea ce imi doream sa cumpar.

Link către comentariu

Am inteles. Daca te dai pe circuit ai perfecta dreptate.Sunt mult mai practice.Le-am folosit si eu de vreo 3 ori si acelasi lucru l-am sesizat si eu atunci si acum mi-ai adus aminte.Se mai intampla sa bag un ochi sa vad daca nimeresc bine.:)) Am uitat de aspectul asta! :winter:

Nooo, atunci sa le folosesti cu placere! Pe unde te dai?

Link către comentariu

Cu R-ul am ajuns pana acum doar pe Hungaroring. In rest, am mai fost pe Nurburgring si Monza, dar cu masini inchiriate, respectiv ale altora.

Sper ca de la anul sa ne putem da pe circuitul de la Adancata, astfel incat sa nu mai sponsorizam vestul pentru un track-day.

Link către comentariu
  • 1 month later...

An nou, lista noua de dorinte :)

In urmatoarele 365 de zile as vrea sa adaug urmatoarele(o dorinta deja a fost comandata ieri):

Bluetooth Handsfree

RNS510 vers.J

Suspensie Bilstein B14

Jante OZ Ultraleggera Gold 19X8J

Haldex Gen4 Controller

Neuspeed PowerPulley

BSH PCV Fix

Neuspeed Turbo Discharge pipe

Whiteline Anti Lift Kit

HPFP Loba Motorsport

Urmatoarea din lista va fi suspensia, neaparat, impreuna cu mici artificii estetice sub capota motorului.

Probabil ca dupa Worthersee voi inlocui si anvelopele cu Michelin PSS.

Pana atunci insa, odata cu pompa, voi inlocui:

- cam follower-ul

- filtrul de polen

- mai spre primavara: uleiul, filtrul de ulei si de benzina, curatat filtrul EvoMS

In final, o mica poza artistica mai recenta

post-1691-0-64593700-1359536763_thumb.pn

Modificat de JUG
Link către comentariu

Bun asa, ai ceva planuri :D

Legat de circuitul de la Adancata ai ceva noutati? Ca am cautat pe net si de anul trecut nu au mai zis nimic de el

Link către comentariu

Nici eu nu mai stiu nimic :(

Am totusi incredere ca anul asta e gata pt ca au bagat prea multi bani pana acum ca sa se opreasca. Mai aveau doar de turnat asfaltul, in linii mari, deci :D

Link către comentariu

Acum e vreme să cumperi mașini la preț bun, nu să le vinzi :)

Cu ceva modificări, cred că poți avea o jucărie frumoasă pentru circuit.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!