Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

Nu, in niciun caz.:))

N-o sa ma vedeti in SUV prea curand, nu e de mine.

Mie imi place sa scad in inaltime cu masina, nu sa cresc.;)

Link către comentariu

Succes la vanzare ! km putini masina ca noua .

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Porsche sau rs3? ce urmeaza? :icon_idea: :emthup:

Modificat de zenoracing
Link către comentariu

Cred ca e un pret ok, am mai vazut un alt R la 35.500 (e cel de care zicea TEFF), tot alb, tot pe autovit, insa, din pacate, nu cred ca se vor vinde la pretul asta, avand in vedere ca un GTI (putin rulat) se invarte pe la 20k, iar 90% din romani nu stiu diferentele dintre GTI si R. Asadar, or sa zica "Pai da' de ce sa dau eu 15-20k in plus? Pentru 70 de cai?" si or sa ramana la prima varianta mentionata.

Si in alte conditii ar fi pacat s-o dai, pana la urma - e ca noua masina, la 15.000 km nici rodajul nu e gata..

Parerea mea e - incearca mobile, in felul asta poate gasesti cumparator de peste hotare....

Modificat de Araym
Link către comentariu

"Pai da' de ce sa dau eu 15-20k in plus? Pentru 70 de cai?"

Si 2 roti motrice in plus :)

Daca stie cineva si celelalte "avantaje" fata de gti e perfect, nu are nevoie decat de un cumparator.

Modificat de Serban87
Link către comentariu

@Araym: Ai dreptate, in cea mai mare masura, doar ca R-ul nu e GTI. Cine mai stie una alta cunoaste sau poate verifica faptul ca e cu aprox.5000EUR mai scump inca de la achizitie, ca modificarile au avut nevoie de luni de asteptare(inclusiv montaj) si, avand in vedere ca ma astept sa fie cumparata de un prieten sau o cunostinta, intr-un fel sau altul, va avea certitudinea ca masina a fost ingrijita ca un bibelou.

In fine, am sa o pun si pe mobile.de si daca iese, iese. In caz contrar, o pastrez pentru ca nu e ca si cum nu-mi place, doar ca m-a "apucat" un pic si mi-am facut de lucru. :)

P.S.: In plus, cine vrea R mai devreme de 18 luni de acum incolo are doar doua variante(cele doua din RO) sau adus din Germania intrucat nu se mai fabrica.

Astazi am vorbit cu neamtul care are masina pe care o vreau si, intamplator, are si un R nou nout, fabricat in Iulie 2012. Mi-a spus ca lasa la pret 100EUR :))

Link către comentariu

Cred ca e un pret ok, am mai vazut un alt R la 35.500 (e cel de care zicea TEFF), tot alb, tot pe autovit, insa, din pacate, nu cred ca se vor vinde la pretul asta, avand in vedere ca un GTI (putin rulat) se invarte pe la 20k, iar 90% din romani nu stiu diferentele dintre GTI si R. Asadar, or sa zica "Pai da' de ce sa dau eu 15-20k in plus? Pentru 70 de cai?" si or sa ramana la prima varianta mentionata.

Si in alte conditii ar fi pacat s-o dai, pana la urma - e ca noua masina, la 15.000 km nici rodajul nu e gata..

Parerea mea e - incearca mobile, in felul asta poate gasesti cumparator de peste hotare....

Acel R20 alb este rulat de cineva de la PBN , am vrut sa fac eu upgrade la R20 dar nu merita si am trecut pe la PBN am vazut si touaregu si cel de acolo imi facuse oferta la 34k la cel rulat alb . Cred ca se poate pulsa mai mult avand in vedere ca la 36-37 sau cumparat noi pe comanda . Nemti nu negociaza cu miile ca in Romania din simplu motiv ca preturile sunt destul de reale in comparatie cu Ro . Noua nu ne-au lasat 10e . Masinile modificate au un grup de clienti mai speciali si asa GTI - R20 sunt masini destul de sportive si stock . In pragul golf7 iti trebuie ceva noroc si clientul potrivit sa scapi de ea repede , inca odata sper sa o dai repede stiu cum este cand te plictisesti si te apuca nebuniile , masina practic este ca noua , Stima .

Link către comentariu

Nu mai e Dacia lui bunicu'

Rodajul e gata de cand a iesit pe poarta fabricii ;)

Exista un paragraf in cartea masinii mele care recomanda rodaj pana la 2500km, daca imi aduc bine aminte.

Link către comentariu
  • 1 month later...

FEELER: Ar fi cineva interesat de scaunele mele OEM(TopSport) de pe R? Daca da, cat ar fi dispus sa ofere?

Ma bate gandul sa le inlocuiesc si vreau sa vad daca nu sfarsesc depozitate si astea in garaj...:D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!