Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

Dupa o groaza de agitatie in ultima vreme, am reusit sa-mi fac timp sa rezolv una alta:

1. BBK Alcon Extreme Advantage 4 pistons 365x32mm vopsit din argintiu standard in Liquid Yellow via colegul Elspa.

post-1691-0-94464900-1344887712_thumb.jppost-1691-0-10856600-1344887734_thumb.jppost-1691-0-66561700-1344887721_thumb.jp

2. Achizitionat kit suruburi si saibe pentru semi-puntea fata, care ajunsese sa trozneasca in urma demontarii ocazionate de instalarea barilor anti-ruliu.

Zilele astea masina intra in service pentru montarea celor de mai sus, probabil si un schimb de ulei ca tot au trecut vreo 7000km de la ultimul, apoi urmeaza rodajul franelor pe BUC-BV via A3 si Cheia :D.

Revin cu impresii saptamana aviatoare. Pana atunci, poze:

Link către comentariu

Multam!

Nu vrea nimeni franele OEM?!

Le vand in 2 variante: street ready si track ready. :D

Modificat de JUG
Link către comentariu

Te am văzut parcat in Primăverii ! Arata tare rau bestia :))

Passat CC Sport 2.0 DSG

Link către comentariu

yellow = ceramic ( porsche ) , interesanta alegerea sper sa nu sara vopseaua :P sa le tocesti cu placere , stima

Link către comentariu

tu erai ieri pe straduta de langa Iride? M-am tot holbat la un R alb dar nu vedeam numarul de la birou... :(

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@bogdan_wrc: merci!

Nu eram eu la volan, ci nasul meu. Altfel, te-as fi observat.

P.S.: a plecat incet sau tare ca s-o poti auzi ca lumea?

Link către comentariu

eu eram in sediu..nu aveai cum sa am observi..dar aveam S3ul in curte. a plecat tare...dar l-am auzit dupa prima secunda. nu stiu cat de tare a plecat, dar s-a auzit.

Link către comentariu

Ai trecut si pe langa mine pe sensul opus pe Stefan cel MAre ieri :) . Sper sa fie foarte buna vopseaua de pe etrieri, altfel o vei coace pe circuit cu siguranta !

Link către comentariu

Mai nou a aparut un zgomot ciudat ce vine de sub scaunul meu, un fel de carait/parait destul de puternic ce se manifesta mai ales la trecerea peste denivelari sau la plecarea de pe loc, atunci cand masina tremura mai puternic.

Pare a fi atat sina scaunului, dar e ceva si in podea, sub pres, parca un plastic tensionat, care freaca de altceva.

Ce sa este oare?

La fel se aude si la mine. Si cam toate indiciile duc tot catre acel cadru. Curand ii fac revizia si am sa ma uit pe acolo si deja caut sa le schimb cu unele cu saiba pt surub si saiba intre sasiu si cadru.

Te rog, daca ai gasit / rezolvat ceva anunta-ma si pe mine.

Modificat de Cr1sti
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Aseara am facut niste log-uri(multe) cu tovarasul Kostas. Concluzia: masina merge bine, dar prost!

Cifrele arata bine, in sensul ca nu sunt probleme, nu tu misfire, nu tu timing prost, dar nu face boost cat ar trebuisi nici nu cere benzina cat ar trebui.

Boost-ul nu depaseste 1.4bari indiferent ce setari punem la soft( 7, 8 sau 9), predominant fiind intre 1.3 si 1.35, iar presiunea de injectie solicitata e de doar 120bari pana pe la 5500RPM, cu toate ca ar trebui sa fie 130 de pe la 3000RPM pana la linia rosie.

Culmea este ca atunci cand am pus softul asta iarna si nu aveam valva FPR de RS4 cerea 130 si primea 130...

Ce sa este oare de masina mea poate mai mult, dar parca are imunitate fata de soft?! Investigam si intre timp astept si o opinie de la Revo...

P.S.: Atasamentul e RAR, dar am schimbat eu extensia pentru ca nu ma lasa sa fac upload. Daca aveti chef sa aruncati un ochi, schimbati extensia la loc in .rar.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Cat iti facea boost normal inainte?La boost pierderile pot fii fie prin IC sau diverter valve...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!