Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

235/35/19 Noroc ca asta e dimensiunea rotilor fata ale Porsche 911 Turbo/GT3RS, respectiv 458 Italia, parca :D

Pe 18 am vazut ca doar 225/45 e apropiat de 225/40-ul de fabrica :(... deci o sa fie "pas" pt mine

Link către comentariu
lambda_dryver

Am vazut si eu azi JUG-ul parcat pe la Gara de Nord pe Bd. D. Golescu. Voiam sa te intreb daca tie iti merge TPMS-ul? Ramane sa-ti zic zilele astea ceva cert legat de franele alea misto ale tale :D.

Inca o data sa o stapanesti sanatos (prima oara defapt :P).

Link către comentariu

L-am lasat acolo si am plecat cu metroul ca nu mai ajungeam la timp. :D

Sincer sa fiu, nu stiu daca merge TPMS-ul, nu a fost cazul pana acum. O sa incerc sa dezumflu o anvelopa sa vad daca reactioneaza.

Cat despre frane, oferta e valabila. :)

Link către comentariu

Mai nou a aparut un zgomot ciudat ce vine de sub scaunul meu, un fel de carait/parait destul de puternic ce se manifesta mai ales la trecerea peste denivelari sau la plecarea de pe loc, atunci cand masina tremura mai puternic.

Pare a fi atat sina scaunului, dar e ceva si in podea, sub pres, parca un plastic tensionat, care freaca de altceva.

Ce sa este oare?

Link către comentariu

Un zgomot asemanator am avut si eu la un golf 5, si mie mi se parea ca e sub scaun dar mai tarziu s-a dovedit a fi de la faimosul suport inferior al bucselor de la bratele fata. trebuie stranse mai bine cele 6 suruburi. Nu "caraie" si cand ai rotile virate?

Link către comentariu

Ba da, caraie si atunci. Ia sa incerc sa le strang.

Txs!

Link către comentariu

Cadrul acela de care vorbeste kadettro troncane la schimbari de directie usor prelungite. Gen cum intrii in sens giratoriu mai intai viraj dreapta sa te inscrii in banda si apoi imediat la stanga sa urmezi sensul giratoriu. Nu e suficient doar sa strangi cele 6 suruburi dar exista un fix cu niste suruburi mai lungi plus niste saibe de tabla perforate. Dar nu cred ca se manifesta la Golf 6 si mai ales awd.

Link către comentariu

Se manifesta la toate Golf-urile daca nu se strang cum trebuie, Andrei a schimbat bratele fata cu unele de TT de unde si remarca mea. La mine caraiau la denivelari , la schimbari de directie si parcari pe planuri inclinate. Aflam oricum dupa ce rezolva problema de unde provenea zgomotul...

Link către comentariu

TEFF ... la mine nu a fost loterie, am schimbat suruburile si nu mai troncane nimic... este si un topic in aria Tehnic in care e descrisa problema mai in detaliu ... JUG ... ar trebuii sa te uiti peste el ...

Link către comentariu

Inseamna ca sunt mai norocos. Pana acum nu troncane/scartaie nimic pe la ea, in special suruburile de la punte :D

Si sper sa nici nu inceapa acum :))

Link către comentariu

Tu trebuie sa mergi cu masina intai. :))

Oricum si eu am schimbat suruburile de la cadru pentru zgomote la plecare, franare.

Link către comentariu

teff, 18000 km nu se pun :) stii ca si eu am avut problema asta, a aparut pe la 50.000 km. Am rezolvat-o cu suruburile de passat + saibele perforate

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Stiti pe cineva care vopseste cu aerograf?

Am nevoie pentru o lucrare mica si simpla, dar importanta.

Link către comentariu

Stiu de Silviu, dar vroiam pe cineva din Bucuresti ca sa mearga treaba mai repede.

Merci oricum!

Link către comentariu

stiu ca cei de la red ink tatoo mai fac, au sediul pe langa tine :)

Modificat de Alex@Audi
Link către comentariu

Vreau sa colorez scrisul de pe o piesa :D

Revin cu detalii peste cateva zile.

Modificat de JUG
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!