Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

Eu am facut circa 100-110km pe Hungaroring si, in afara de anvelopa stanga fata, toate arata foarte bine. Am tocit cam 20-30% din profil. Aproape ai spune ca nu am fost acolo.

Stanga fata, in schimb, arata uratel, anume "umarul" prezinta ceva fisuri(nu adanci), iar peretele lateral e tocit pana aproape de janta(e de suprafata, n-am ajuns la sarme). Asadar, eu cred ca niste anvelope de strada la jumatatea vietii rezista pana acolo, 5 manse de circuit si drumul inapoi fara probleme.

Link către comentariu

Mersi pentru tura! M-a impresionat masina, chiar si in stadiul asta (ma refer la suspensie stock). Aprob cu caldura lista de modificari si abia astept sa ne vedem din nou pe ring-uri!

Link către comentariu

N-ai pentru ce, colega!

Sper sa se aseze stelele cum trebuie si sa mai facem o vizita pe circuit anul asta. Poate chiar in echipa si mai mare...

Link către comentariu

Ce draguti sunteti voi :D

Va priit statul impreuna, dar parca erati insurati.

Lasand gluma la o parte felicitari Andrei, excelent pentru primul trakday.

Pe mine cel mai tare m-a impresionat/speriat cand eram in dreapta noaptea in Godollo cand ai plecat de pe a doua de mi-ai lipit capul de tetiera. Poate data viitoare nu o sa mai am "probleme de concentrare" si o sa am timp sa ma plimb pasager cu tine pe Hring.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

nu era nici un pont, scuze :) era doar o gluma veche pe care sper sa o inteleaga.

Link către comentariu

@nemo: stiu la ce te referi, dar a trecut mult timp de-atunci.

Cum merge 135u'?

Modificat de JUG
Link către comentariu

Are o filizofie aparte. In loc de eat, pray, love el merge pe suck gas, break down, drift.

Link către comentariu

Am inteles. Al meu stie doar suck gas si, cateodata cand e bolnav, o ia si de- latu'. :))

Link către comentariu

Parca la marca asta nu mergea dezactivat ESP-ul sa te dai de-a latul :D Glumesc! Sau chiar asa e? :)

Link către comentariu

:)) NU!

La mine ESP-ul se poate dezactiva complet si ramane asa.

Link către comentariu

Si eu stiam ca la G6 si dezactivat intervine. Ce e drept tarziu si doar stabilitatea nu si ASR-ul.

Link către comentariu

Nu stiu cum e la restul de mkVI, dar la R-ul 2012 se poate decupla complet si "vesnic".:D

Link către comentariu

Modelele fabricate dupa Mai 2011 vin cu Gen2 de ESP, care e ca la S3. O apasare si e dezactivat partial, o apasare mai lunga si e dezactivat complet

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Jantele si franele sunt scoase la mezat:

Jante

Frane

Saptamana viitoare punem si niste folie pe geamuri pentru ca soarele a inceput sa fie tot mai prezent.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

A aparut o schimbare in semnatura: Passat 1.8 TSI. Topic nou pentru el? :D

Link către comentariu

Trebuie sa ajunga in sapt. 25. Vedem atunci :).

Link către comentariu

Saptamana viitoare punem si niste folie pe geamuri pentru ca soarele a inceput sa fie tot mai prezent.

Tu nu ai geamurile privacy? Sau nu sunt suficiente?

Parca si eu as pune ca 65 mi se pare insuficient - as merge pe la 90 Asa pe spate

Sa imi zici si mie ce pui te rog.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am geamuri privacy care obtureaza razele solare destul de bine, dar cand e lumina puternica vezi prin geamuri de parca n-ar fi nimic.

Eu vreau sa pun 73% pe fata si spate. Cred ca e suficient.

Modificat de JUG
Link către comentariu

Ba da, Llumar are transparenta 73, 50, 35, 20 si 5%.

73% e asa zisa "folie legala" pentru fata.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!