Jump to content

4Motion sau normala?


premiumfaraplumb
 Share

Postare recomandată

Un 4motion este mai stabil, pe langa suspensia independenta spate, si datorita faptului ca are centrul de greutate mai coborat decat un fwd, datorita celor ~100 kg de sub podea (cardan, grup spate, planetare spate). Da, daca toata iarna mergi la ski sau daca lucrezi la cota 1400 un 4x4 este binevenit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SHARANEL

    6

  • Eto

    5

  • F l o r i n

    5

  • Pic_hon

    5

szaszdaniel1988

          Salutari.

     Parerea  mea este ca 4x4 este un plus inutil daca nu esti "vitezoman" si daca nu ai iarna grea (munti de urcat in conditii de iarna) :D  . Si am un sfat pt cei care nu au 4x4 ... daca simtiti ca nu aveti stabilitate schimbati arcurile si telescoapele. Asta am facut eu iar masina mea care nu este 4x4 parca ii lipita pe drum.  Sincer eu nu am simtit nevoia de 4x4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cu tractiunea fata si anvelope BUNE de iarna am urcat dealuri cu gheata ce abia le-as fi urcat si pe jos. 

Cum spune si Daniel, suspensie si anvelope bune sa ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca ma tot dispera nevasta si facea misto de "balena" mea Passat 4motion berlina , de azi am si eu motiv de misto-uri.

I-am cumparat un "dric" Passat 4motion.

Asa ca doritorii sunt invitati la un test drive (o comparatie) berlina 4motion vs combi 4motion , amandoua 1.9 TDI AVF (si credeti-ma ca e diferenta).

(Lauda-ma gura c-o sa-ti dau friptura).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cu tractiunea fata si anvelope BUNE de iarna am urcat dealuri cu gheata ce abia le-as fi urcat si pe jos. 

Cum spune si Daniel, suspensie si anvelope bune sa ai.

 

Daca mai ai si lanturi iesi sigur.

Iar acolo unde nu poti iesi cu lanturi ma indoiesc ca iesi cu 4x4, ma gandesc ca zapada ar trece de garda masinii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca pe Passat B5.5 s-a montat doar torsen sau si haldex? Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!