Jump to content

MK V


Radu_Alecs

Postare recomandată

Salut Radu.in primul rand vreau sa te felicit pt munca depusa si... nu am cuvinte pot sa descriu masina ta, cred ca "frumoasa" e putin spus.Nu stiu ce ai mai facut cu bara(daca ti-ai pus ochi de pisica sau nu)dar parerea mea este sa iti pui...parerea mea.La golful 5 care l-am avut trim-urile le-am foliat cu folie carbon si au iesit foarte bn.

Off topic:Ms pt eleron...se aseaza bn pe masina

Link către comentariu
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Radu_Alecs

    121

  • lucian_90tud

    34

  • cogdao

    20

  • Rave

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc pt "complimente" ... Voi incerca sa foliez si eu cu putin carbon sa vad cum sade;)

Ti-am vazut masina pe copou cu eleronul montat si arata fff bine.

Link către comentariu

Can you spot the mod ?

post-88462-0-81119700-1338748993_thumb.j

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu

Arata foarte bine trimurile vopsite, au iesit perfect. La fel ai facut, 3 straturi vopsea si 3 lac?

Cum ai desfacut capacul ceasurilor?

Modificat de cogdao
Link către comentariu
lucian_90tud

Eu vad folie pe trimuri si in jurul ceasurilor :D

Link către comentariu

Ai dreptate, pare folie pe trimuri. Ceasurile le-am vazut, d-aia am intrebat cum le-a desfacut.

Link către comentariu
lucian_90tud

Capacul se scoate usor. Scoti ceasurile cu totul (sunt prinse in 2 suruburi) dupa care geamul care e prins in cleme :D

Link către comentariu

Mda, se vede cine le-a desfacut pana acum :D

Thanks! Scuze de poluarea topicului, Radu!

Link către comentariu

Gresit Lucian...geamul nu il poti scoate decat cu foarte mare grija si cu un risc imens de al sparge, lucru care din pacate s-a intamplat si la mine(doar m-am apucat duminica de modificat, m-a mancat in ... ). acum ca vad bordul fara geam a incepus sa imi placa, e mai....altfel .Oricum sunt in cautare de ceasuri cu BC .

P.s. Oare ceasurile de GTI se pot adapta pe tdi caci imi plac prea tare.

Link către comentariu

Te ajut eu - o sa ai o singura problema, si anume martorul de preincalzire va lipsi.

Am vazut pe vwvortex cateva TDI-uri cu dashboard de GTI. Daca ei au putut, sigur vei reusi si tu.

Mare grija cu codarile, in schimb.

Multa bafta!

Link către comentariu

Stiu ca e destul de complicat de facut adaptarile, chiar si la benzina, daramite la TDI.

Link către comentariu
lucian_90tud

Eu am un bord cu BC in casa si i-am scos geamul foarte usor....din curiozitate :))

Merge GTI pe TDI, are colegul b_76_jaf montat.

Trebuie citit pinul cu Vag-Commander. Eu inca nu am gasit pe nimeni si nici eu nu am reusit sa fac operatiunea, asa ca stau cu ceasurile in casa :)) . Mi-am cumparat cu Vag-Commander si nu am reusit sa ma conectez cu el la masina mea....nu stiu de ce :( .

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Geamul fara acel plastic ce vine prins in cleme de restul bordului? Descrie operatiunea ...

Din cate am citit operatiunea de citire merge fara probleme la masina/instrument cluster pana in 2006

Link către comentariu
lucian_90tud

Pai am departat clemele si am tras cate putin din fiecare parte pana a iesit geamul. Vezi ca iese cu tot cu partea de dedesubt unde e scris codul la ceasuri. Tu probabil ai incercat sa scoti doar geamul, fara suport.

Da, merge pana in 06.2006, doar ca nu stiu de ce la mine nu s-a conectat interfata. Probabil era din cauza interfetei sau a masinii mele. N-am idee. O sa ma anunte persoana de la care am luat-o, ca i-am trimis-o inapoi.

Daca gasesti pe cineva care are cu ce sa faca operatiunea, anunta-ma si pe mine te rog.

La procedura m-as baga si eu ca am citit un DIY, dar nu am interfata :))

Cluster cu bc mic am vazut ca vindea cineva pe forum cu 200 lei, din 2004. Te anunt daca gasesc anuntul.

http://vwforum.ro/topic/83225-vand-piese-golf-5/ . A mai facut o reducere intre timp.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Pt a folia cadranul respectiv am fost nevoit sa scot geamul de pe acel suport. Din cleme a fost usor sa il demontez :)

La mine mai dureaza pana fac upgrade la BC pt ca imi mai trebuie maneta si calc coloana (altceva nu cred ca mai este necesar). Trebuie sa studiez ce calc si ce maneta se potrivesc la configuratia.

Link către comentariu

interesanta lucrarea, pacat ca ai spart geamul. mi-ai dat o idee, cum ar fi sa-mi colantez si eu cu carbon rosu!

Link către comentariu

E destul de complicat sa colezi in interior si iti urez bafta la desfacerea geamului

Sa pui poze cu lucrarea finala

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu

Salut.Ai stopuri ca la Golf plus nu? Ai moficat tu stopurile sau asa le-ai luat sa stea pe pozitie si luminile de pe haion aprinse?

Link către comentariu

1. Noul look al bordului , sa zicem un maxi-dot look :)

2. Am optat pt acoperirea locasurilor catadioptrilor cu fibra de sticla + rasina + intaritor (work in progress)

post-88462-0-13321400-1339016713_thumb.j

post-88462-0-15206700-1339016738_thumb.j

Link către comentariu

Multumesc !

Azi m-am apucat dis de dimineata sa pregatesc masina pt foliat ( a fost un chin, am degetele zdrelite, cateva taieturi, niste fleacuri...) iar la ora 13:15 m-am apucat cu un prieten priceput sa foliez tigaia.

Am terminat in proportie de 70 % urmand sa finalizez lucrarea maine (sper sa nu ma bata Dumnezeu...prea tare)

In prima poza era foliata doar capota ,iar in urmatoarea bara + haionul

Ultima e mai de fitze :)

post-88462-0-04964600-1339264337_thumb.j

post-88462-0-74417700-1339264346_thumb.j

post-88462-0-23830600-1339269078_thumb.j

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu

Clar trebuie sa te muti in Bucuresti :D

Good job, chiar ma surprinzi pe zi ce trece cu cate stii sa faci.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!