Jump to content

MK V


Radu_Alecs

Postare recomandată

Salutare tuturor. sunt de ceva vreme pe acest forum si m-am gandit sa va prezit masina mea...here we go

Golf v 1.9tdi bkc fabricat in 2005 si cumparat in 2006 din germania cu 14.000 km.in prezent are 160000.

Dotari : spalator faruri, senzor de ploaie si de lumini, incalzire scaune, Ac, entry light.

Modificari:

- in primul rand masina a suferit 3 resoftari, una la dimsport, si apoi 2 la amic, oprindu-ma la cea

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Radu_Alecs

    121

  • lucian_90tud

    34

  • cogdao

    20

  • Rave

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-o stapanesti sanatos.

150 cp nu e prea mult pentru motorul stock?

pana acum nu am avut probleme si merg cu ea 90% prin oras si tot timpul coduc sportiv, foarte rar vede 2500 ture. il am pe masina de aproape 6 luni

Link către comentariu

Descrierea suna foarte bine :emthup: . Sa vedem poze cu golfuletu :icon_cheesygrin: .

Parerea mea este ca daca o conduci ca un benzinar (peste 2500rpm) fiind un diesel, deja chipuit, care are si 6 ani nu poate sa mai fie fiabil pe termen lung. Drive safe :Driver: si ai grija de masinuta :)

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

foarte frumoasa descrierea, asteptam poze...iar in legatura cu softul stai linistit ca nui prea mult, am un prieten care are o jetta cu motor ca si al tau si a duso in 147 de cai si 354 NM de cand a luat masina (cand a luato avea 20 000 km iar acum are 110 000 km si nu a avut nici o problema)...

Link către comentariu

Nu imi fac griji in privinta masinii, daca se putea o faceam sa urce si mai sus de 150.poate pe la anul un upgrade de turbo+intercooler si de ce nu injectoare.

alte modificari:

- jantele au fost vopsite in negru lucios (vopsite de mine la spray)

- cumparat si montat un eleron pe luneta

-vopsite prelungirea spate, manere usi si prelungirea fata

- masina a fost apoi foliata in totalitate

post-88462-0-38994300-1315844301_thumb.j

post-88462-0-50182500-1315844311_thumb.j

post-88462-0-16961500-1315844572_thumb.j

post-88462-0-17718700-1315844580_thumb.j

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu

se pare ca mi-am deochiat masina, motiv pt care a si suferit un accident avand urmatoarele daune: janta stanga fata zgariata( noroc de cauciucul cu protectie janta care pur si simplu este muscat in zona respectiva), prag + portiere stanga, parbriz si pozibil fuzeta :(

Link către comentariu

Imi pare rau pentru dauna :(

Eu totusi sunt curios cum ti-au iesit tie stopurile asa, ca la mine se vede ca naiba. De la distanta cum se vede? Ca la mine de la o anumita distanta se vad doar becurile...nu mai e luminat cercul :)) .

Ai cumva becuri pozitie portocalii ?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Arata bine. Faci si la tapiterie ceva?

De ce nu schimbi capacul cu treptele de viteza, ca e ieftin?

Link către comentariu

Arata bine. Faci si la tapiterie ceva?

De ce nu schimbi capacul cu treptele de viteza, ca e ieftin?

urmeaza sa il schimb dar nu stiu ce model sa aleg.voi face fetele de portiera in curand. bancheta si scaunele mai tarziu ( am pe cineva care face mai ieftin. ex. pe manson am dat 40ron si e piele alba perforata )

Ce lupe ai folosit la faruri?

lupele sunt luate de pe faruri oem de leon

Link către comentariu

doar ce am pus pe forum...daca vrei sa ti le faci si tu vezi ca ai un DIY pe aici dupa care m-am luat si eu.

Link către comentariu

Azi, 29.10.2011 din motive de plictiseala cronica m-am apucat de "gatit"

Reteta: - una bucata plafoniera simpla

- 2 led-uri T5 de culoare rosu

-un pistol de lipit

-niste fire

- bormasina

- aparat de masura

Ce a iesit? O minunata plafoniera in stil W8 cu care (scuzati cacofonia) ma mandresc.

Link către comentariu

Pozele, pozele :D

Felicitari pentru reusita. Sunt curios cum arata.

maine voi face pe lumina sa se vada in detaliu produsul finit.

post-88462-0-41751100-1319906704_thumb.j

post-88462-0-22599800-1319906743_thumb.j

post-88462-0-30903400-1319906753_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!