Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

Rave te-a lasat si fara grila, dar si fara "G" :))

Orice, numai la combinatia GTR sau TDR sa nu ajungi. Chiar ar fi ca nuca in perete. :P

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Asta cam asa e... sper in maxim 2 saptamani sa fie neagra toata... Pentru tine ar fi bun un semn de genulk asta, cred c-ar da bine ;)

Razvan, G-ul l-a furat un porumbel inainte sa ajunga el ;)

post-3263-0-43784700-1346940839_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pe principiul "fieru' e fier", trebuia sa am si eu o mica problema, totusi ma apropii de 80000 km ;)

Luni a aparut prima eroare si martor "check engine" aprins... la o simpla conectare, VCDS mi-a dat eroare P2453 cu urmatoarea explicatie pe wiki RossTech:

18885/P2453/009299 - Diesel Particle Filter Differential Pressure Sensor: Implausible Signal

Am resetat eroare, a doua zi nu a mai aparut, dar a 3-a zi a aparut aceeasi eroare...

Achizitionat senzor G450, schimbat, rezolvat

Am atasat o poza cu "jucaria" schimbata, am inteles ca e piese consumabila la TDI-CR pe la 70000-80000 km si poate mai are cineva nevoie de cod ;)

post-3263-0-21509100-1349596530_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Sa incep sa iau notite, fac "caietul de sarcini"! :rules: Toyota chiar ca-i plictisitoare, doar sa te urci in ea si sa o conduci :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Adevarat. Si mai au mult de lucru la calitatea materialelor si ambianta :)

Scuze de off

Link către comentariu

Lasa Cristi ca nu ai facut o alegere proasta... E mai bun actualul "avion" si mult mai ieftin de intretinut ;)

Link către comentariu

Binenteles! De acord cu tine. Dupa o saptamana de pauza cu japoneza cand m-am urcat in ea prima senzatie a fost c-am luat autobuzul :lol: Pozitia scaunului este atat de sus fata de VW... Asa ca acum sunt posesorul unui autobuz japonez si al unui tractor maro nemtesc :icon_cheesygrin:

Modificat de Akaiu07
Link către comentariu

Credeam c-ai scapat de japoneza...

Pai vinde autobuzul japonez si ia-ti un Bobcat nemtesc (Golf/Polo), e mai util in aglomeratia din Bucuresti ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Frumoasa masinuta, sa o conduci cu placere :) Pe LED-ul ala de pe consola centrala poti sa vezi si meciuri? :P E urias fata de RNS-ul meu. Vreu si eu volan din ala :( cica eu nu pot sa pun fara sa schimb airbag-ul, cica este alt model pe HL decat pe cele de GTI/GTD.

Modificat de azreil24
Link către comentariu

Din ce am citit eu , unitatea are functie TV, iar cu o antena digitala cumparata separat, se vad foarte bine posturile tv.

Link către comentariu

Nu, acest model nu are DVB-T... exista asa ceva pe modelele mai vechi, dar cu decodor MPEG2, care nu mai functioneaza in Romania din 2011  ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Renuntasem la proiect, dar daca tot m-a impins, intr-un fel, Bogdam de la spate ;) am hotarat sa montez si camera de marche arriere

M-am apucat de comandata si achizitionat urmatoarele:

1. Sport camera pentru bara de Scirocco si nu numai, cod 3W0 807 210 B - 90 lei

2. O camera de pe okazii, cea mai mica care am gasit-o cu diametru 1,6cm - 85 lei, as fi vrut sa iau ceva cu "night vision", dar ledurile de pe margine fac diametrul cam mare, asa ca am renuntat la idee

Am deja AS7609, front-end-ul va arata cam ca in atasament

Sper sa tina vremea tot asa sa am timp sa le si montez in weekend-ul urmator

Camera va fi pozitionata ca in ultima poza atasata, cu mult lipici sa nu aiba hotii ce face ;)

post-3263-0-06463800-1350589179_thumb.jp

post-3263-0-97610200-1350589193_thumb.jp

post-3263-0-49306600-1350589199_thumb.jp

post-3263-0-86145700-1350590153_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Ma refeream la ANS 810, tot de 8". Si motivul ar fi ergonomia net superioara a meniurilor(despre specificatii nu zic nimic ca nu le stiu).

Link către comentariu

Am intrat azi in posesia suportului OEM pentru camera... la o potrivire "la ochi" in locul unde trebuie bara decupata si montat suportul, vestile sunt "la limita"... in pozitia oblica la 45 de grade la care trebuie montat, treaba e de ordonul milimetrilor... si am o mica frica ca s-ar putea sa tai din el (cred ca la Scirocco e mai lata bara acolo)... sper sa ma insel. Ma refer ca inclinarea va fi spre interior si daca bara e la mica distanta de ranforsarea metalica, sigur trebuie taiat... totusi nu-mi fac probleme, camera AM o sa fie mai mica, deci are loc chiar daca tai... Dar nu stiu cum va fi treaba cu camera OEM, asa ca ai grija Bogdan

Sper sa reusesc zilele astea sa fac o poza sa vedeti despre ce e vorba pentru ca sunt sigur ca m-am facut inteles

Link către comentariu

Bun, bun. Astept sa-l montezi! :) Eu nu am apucat sa-l comand inca.

Camera OEM e fix cat suportul de mare, mai departe vine doar cablul care e destul de flexibil sa se poata misca fara a exista vreo frica.

Daca incape sau nu... vedem la momentul respectiv! :P

Link către comentariu

Maine probez vreo 3 camere sa vad care incape cat mai bine, iar daca nu intervine nimic, sambata ma apuc de decupat si montat

De data asta sper sa nu uit sa fac poze la fiecare parte a montajului ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am luat camera asta - am posibilitatea s-o pot monta si pe exterior si pe interiorul suportului de Scirocco, probabil o voi monta pe interior ca sa fie mai greu de furat.Pacat ca nu am avut timp s-o si montez, sper sa nu vina zapada pana imi fac timp ;)

Din plictiseala "am desenat" si un spate mai artistic :D

post-3263-0-29181300-1351933504_thumb.jp

post-3263-0-44608100-1351933545_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Hai bre cu camera, trebuie sa stiu si eu cum vine, ca la mine dureaza o saptamana doar transportul :(

Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!