Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

le las deocamdata in ton cu oglinzile sau pe viitor le voi vopsi pe toate "black piano" sau colantate carbon :D

Link către comentariu

Gabi.. nu recomand intaietate in vopsirea manerelor in culoarea caroseriei.. au o rezistenta mai buna in varianta nevopsita si nici uzura nu-ti face cu ochiul.

Il critici degeaba, si la eleronul original exista orificii de cate 2 mm pentru scurgerea apei si nu cred ca dadeau chix cei de la VW la proiectare.

Nu inteleg la care "orificii" faci tu referire, orificii cu influenta exemplificata in discutia noastra.

29wwguh.jpg

Modificat de Designer
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Sa ne oprim totusi aici, e topicul dedicat Cameleonului -

@Designer - vezi ca exista PM pentru alte nelamuriri ;)

In privinta manerelor, in cazul asta iti dau dreptate

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Daca tot s-a ivit ocazia am facut un upgrade de HU, am luat versiunea AS 7609... multi zic ca nu se potriveste cu bordul de G6, la mine a contat mai mult ecranul de 8" si bass-ul mult mai puternic

post-3263-0-57276400-1337099430_thumb.jp

post-3263-0-92555500-1337099448_thumb.jp

Link către comentariu

Ce sa zic? Ti-ai luat televizor :)

Cand e soare cum se vede ecranul?

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Wow, arata urias. Chiar ca televizor, rns-ul de 6.5 e mic copil :))

Acum vad ca nu ai climatronic :(

Link către comentariu
micuzzu_marius

tot AS 7609 am si eu , se potriveste chiar foarte bine desi aveam indoieli la inceput, oricum se aseamana bordurile de golf 6-jetta6 si la 8 inch chiar se vede super tare un videoclip sau film

Link către comentariu
Publicat (modificat)

il am montat de 3 ore pe masina, n-a avut sanse sa vada soare :D

din experienta celuilalt, probabil e acelasi lucru, oricum obisnuiesc sa-i aplic o folie care e si anti-reflexie

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

cat a costat jucaria? se potriveste si la golf V?

Multumesc

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am fost si eu dezamagit de climatronic, dar nu simt lipsa... asta se intampla la SH, "calul de dar..." :D

eu am facut doar upgrade, pretul e de 1750 lei cu 1 an garantie... restul pe PM ;) se potrveste la G5/6 & Jetta

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Asta cu nu se potriveste... citisem ca Golf-ul VII o sa vina cu un ecran de 8 inch asa ca... :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

oricum diferenta de la 6,2" la 8" e destul de mare... Cu potrivitul, ma refeream la butoane, la "look" in general, la prima vedere mi se parea si mie ca nu se potriveste, dar cum de fel nu prefer replici dupa OEM, ci ceva mai diferit, alegerea a fost OK pana la final ;)

Ar fi culmea ca acest 7609 sa fie copie a HU-ului de Golf7... Sa scoata chinezii ceva inainte de a aparea originalul :))

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Nici chiar asa:) Dar chienzii sunt oricum foarte iuti...Nu va dura mult sa copieze si modelul de pe Golf7 cand va iesi pe piata.

Link către comentariu
  • 3 months later...

N-am mai scris de mult pe aici... In 5 zile se implineste 1 an de cand e la mine in curte... Daca cu precedentele ma plimbam 30000-40000 km/an, cu asta am facut cam putin, doar 16000 km, acum 2 saptamani i-am facut revizia, ulei+filtre 460 lei...

In rest nimic suspect, in afara de consumabile, nu am schimbat nimic la ea... acum are 75500 km

De modificari n-am mai avut timp/bani, au fost alte prioritati

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Din plictiseala, prin curte, am incercat sa renunt partial la cromul de pe masina... astfel, sigla fata am colantat-o cu carbon Oracal, iar pe spate am scos insemnele GOLF si TDI, le-am vopsit negru mat, si am format "GTD"... aceeasi culoare are si sigla W de la portbagaj, dupa ce in prealabil am vopsit in culoarea masinii butonul de actionare

Cred ca GTD nu ramane, am comandat un R alaturi de o sigla W fata, negru lucios

post-3263-0-35923300-1346910299_thumb.jp

post-3263-0-09671000-1346910313_thumb.jp

Link către comentariu

Arata bine siglele negre. Chiar arata bine, nu ma asteptam :D dar gtd-ul...

Anyway, stiu eu pe cineva care vrea grila ta de jos :D sa mai scapi de niste crom!

Link către comentariu

Sa faci un test daca poti scoate grila ta si vorbim... eu am reusit s-o mai dau inca o data jos fara vreun defect la cleme...

GTD l-am pus provizoriu, dupa cum spuneam ;)

Scoteam tot de acolo, dar fostul proprietar a pus niste superglue sa lipeasca I-ul de la TDI si nu pot scoate lipiciul de acolo, decat cu tot cu vopsea

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

L-am comandat pe asta, il am si pe volan, asa ca...

Merg pe negru mat pe spate, pe fata ramane negru lucios... daca ma razgandesc, cel mai probabil, voi merge pe negru mat si pe fata ;)

post-3263-0-70288100-1346923057_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Arata bine semnul negru si bine ca e gtd-ul provizoriu :D

De azi ai scapat si de cromul de pe grila radiatorului? :P

Link către comentariu

Gata!

Dupa un schimb de grile inferioare cu Bogdan aka. Rave si o vopsire a grilelor rotunde din jurul priectoarelor, am scapat definitiv de crom pe fata ;)

post-3263-0-70629200-1346939992_thumb.jp

Link către comentariu

Unii vor sa-l puna, altii sa scape de el! :))

Astept sa ajunga sigla aia neagru lucios, imi cam dai idei...!

Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!