Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

Master_Blaster

Ooo frumos, frumos. Merg bine faruruile si stopurile fumurii pe argintiul asta.

Daca aveai niste silicon pt jante p' acasa faceai rotile ca pt showroom in 2 sec. Dar nu-i bai arata f bine si asa.

Link către comentariu

le faceam degeaba, ca acum 3 ore, in drum spre Bucuresti, am prins o mica ploaie si le-am facut "de comanda" ;)

LE: eleronul arata cam asa, nu e cel mai reusit, dar daca l-am gasit la bani putini, l-am luat

post-3263-0-15260500-1332703661_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Master_Blaster

Cat mai repede chiar, ca sa vedem cu arata pe masina. Si eu vreau eleron si daca da mai bine decat cel oem m-as baga pt ca sigur e mai ieftin.

Link către comentariu

De unde ai cumparat eleronul?<br /><br />Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Modificat de sebip
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa o perioada de cautare, am gasit si un calculator de coloana 1K0-953-549-CF la un pret bun ca sa pot activa si comenzile de pe volan... Sper ca dupa sarbatorile pascale sa il si montez

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

am rezolvat azi si problema cu lumina alba la numarul pe spate, am luat de pe Bazar 4tuning un set de lampi cu 18 SMD-uri integrate in fiecare si cu un fel de anulatoare (nu sunt chiar anulatoare, daca scot alimentarea de la leduri se aprinde martorul in bord)

Scuze, ca de obicei pe vreme asta, masina nu e tocmai spalata ;)

Imi poti da un numar de telefon de la magazinul , omul de la care le-ai cumparat ? ar trebui sa mearga si pe a mea ledurile astea.

Link către comentariu

Azi mi-am facut timp si am devenit fericit, am montat noul calculator de coloana cu terminatir CF si am comenzi functionale pe volan ;)

Tot saptamana asta am inlocuit blocul de lumini cu o varinata HL, cel cromat

post-3263-0-68343400-1334950327_thumb.jp

post-3263-0-65181800-1334950547_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Publicat (modificat)

Printre picaturi mi-am facut timp si pentru eleron...

A fost vopsit joi, iar aseara l-am pus pe masina, am avut nevoie de 2 maini in plus, multumesc "vecinului" Catalin Dobre ... azi lucrarea s-a finalizat, arata cam asa

Lipirea a fost facila, cu ajutorul unui kit de lipit parbrize, vopseaua, ca de obicei, facuta la spray in Vitan, lacul l-am aplicat la compresor, nu la spray ;)

post-3263-0-29127400-1336316700_thumb.jp

post-3263-0-27744700-1336316852_thumb.jp

post-3263-0-63257000-1336316901_thumb.jp

post-3263-0-55562700-1336316940_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

daca va fi vîjîit straniu la viteze mari vei sti pe ce sa dai vina ;) . Cam ce senzatie iti ofera noul volan comparativ cu vechiul ?

Modificat de Designer
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Sa nu ne pripim cu concluzii ... nu am auzit nimic ;)

E o parerea personala, sau ai avut asa ceva pe un G6 ? Pe ce te bazezi ca ar scoate zgomot? Doar nu are gauri :D

Cam ce senzatie iti ofera noul volan comparativ cu vechiul ?

Placuta, evident... am avut plastic, deci diferenta e majora... poate pe unii nu ii incanta cel sport, nefiind rotund, dar eu sunt foarte multumit, mai ales in ultima perioada, cand sunt si comenzile functionale

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

E o parere personala pur subiectiva; pare a fi lipit de cel original.. nu-ti judec preferintele.. daca la capitolul aerodinamicitate e neglijabil cu zgomotul (>140km/h) cred ca te vei confrunta.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Nu stiu care reprezinta la tine cel original... e lipit pe portbagaj, aceea reprezinta o parte din portbagaj... Asa se lipesc toate eleroanele la Golf 5/6.

Crede-ma ca nu se aude nici un zgomot... credeam c-ai avut vreo experienta de genul asta... Merci oricum pentru ingrijorare :D

Asta e clar, am mai spus-o, gusturile nu se discuta ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Usor eronat Gabi, eleronul original se prinde de o armatura cu cleme, care la randul ei e prinsa in suruburi de hayon pe locul vechiului stop suplimentar, si abia dupa aia se lipeste.

Oricum arata super si al tau numai ca nu ma pot impaca cum arata acum stopul de care-ti spuneam mai devreme :P

post-14434-0-82379900-1336503159_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu

1 - original.

2 - suplimentar.

Nu stiu ce te faci si cu luft-ul incercuit.. daca nu pune probleme firesti cu siguranta aduna mizerie ce cu greu poate fi eliminata.

Te critic cam mult.. gata! :)

2a99wyx.jpg

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Nu ma deranjeaza criticile, stai linistit... probabil pare luft datorita pozitiei foto, dar in realitate e doar de suprafata, dupa 1-2mm intervine adezivul de parbriz cu care a fost lipt, deci nu prea are ce mizerie sa se adune... adezivul a fost "imprastiat" uniform, am experienta de la un vechi parbriz

Ma gandeam ca ai avut vreo experienta, iar daca acel adeziv nu se aplica uniform, nu ar fi de mirare sa se auda si "vajait" in acest caz

Radu, de varinata de eleron prezentata de tine nu stiam, dar in acel caz, la pretul la care probabil se vinde, renuntam la moft ;) Eu m-am referit la eleroanele AM...

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Il critici degeaba, si la eleronul original exista orificii de cate 2 mm pentru scurgerea apei si nu cred ca dadeau chix cei de la VW la proiectare.

Link către comentariu

Arata bine! :icon_thumleft:

Acum daca ai gasi o solutie si pentru manerele alea... :)

Link către comentariu
Master_Blaster

Il critici degeaba, si la eleronul original exista orificii de cate 2 mm pentru scurgerea apei si nu cred ca dadeau chix cei de la VW la proiectare.

Stiu ca sunt off topic dar vrei sa-ti spun ceva despre scurgerile de la parbriz la G5 si usile indoite.... Sau poate e doar o exceptie care confirma regula. :D

@Gabi arata bine eleronul daca era o idee mai orizontal il luam in locul celui de r/gti care e aproape orizontal la partea superioara. Si evident felicitari pt montaj si vopsea chiar arata f profi. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Se potriveste foarte bine, dar nu sunt fanul acelei buze, curbura pe care o face in sus.

De vajait si altele nu poate fi vorba, ce sa mai zicem de eleronul original votex atunci :))

Pur-Rear-Roof-Spoiler-for-Vw-Golf-Vi-6-Votex-Design.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Multumesc

Cat despre manere, nu am de gand sa le vopsesc, n-ar fi o problema s-o fac, dar la cat trage fii-mea de ele, nu cred c-ar tine :D

Link către comentariu

Arata foarte bine eleronul :D mult succes in continuare.

P.S manerele merg imbracate in colant, asta in caz ca nu vrei altele noi sau vopsite :)

sau astepti sa creasca fetita mare :)

Stima.

Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!