Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

Pe unde ne-am intersectat?

Semnalizatorul e acolo la multe modele Dectane, printre care si Corsa C a sotiei

5000k - am de rezerva si 4300k dar parca sunt prea galbene ;)

Link către comentariu

Vezi ca am scris si la Social, intersectia bulevard mare cu schitu magureanu, o luai la stanga, eu intram pe schitu magureanu, la 7 jumate cred si te-am mai vazut cand treceai pe langa facultatea de medicina dupa amiaza, dar atunci eram pe jos.

L.E.: Acum am vazut ca am scris la sectiunea tehnica de G6. My bad

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai pe acolo trec cam tot timpul spre servici la ora aia si seara pe langa medicina, data viitoare poate te vad si eu dar imi e cam greu ca la cate G6 au aparut in Bucuresti, imi vine sa vand masina :D

LE: poate se sesizeaza un moderator si ne muta discutia la topicul meu de prezentare din semnatura, eu am raspund crezand ca vorbim in topicul "Cameleonul 2" ;)

Modificat de gabib77
Link către comentariu

de la o masina mai veche am gasit prin garaj si becuri "csenon" de 5000k, e mai bina asa, nici cal(4300k), nici magar (6000k) :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dupa cateva zile de asteptare, au sosit si stopurile... prea multe nu sunt de zis, plug-n-play, din punctul meu de vedere arata foarte bine, marca Dectane, fata de alte modele asemanatoare, astea au si semnalizarile cu led. Nu a fost nevoie de nicio codare in plus in VCDS, nu dau eroare etc.

Imi cer scuze pentru cat de "curata" e masina, am avut un drum in provincie si nu am mai apucat s-o "cosmetizez"
post-3263-0-10550400-1412223398_thumb.jppost-3263-0-02559300-1412223406_thumb.jppost-3263-0-80104600-1412223416_thumb.jp

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Frumos :emthup: . La frana se aprind in centru?

Am vazut ca au la semnalizare led-uri, stopurile led oem nu :))

Link către comentariu

Merci

Evident ca nu se aprind si pe centru, cum de altfel nu se aprind nici cele stock ;)

Asta am si vrut, sa fie diferite de cele OEM, ceva ce se gaseste mai rar pus pe o masina :P

Urmeaza o grila fara semn sau una GTI si eventual un volan GTI sau GTD la un pret rezonabil, nu-mi sta in character sa arunc cu banii ;)

Link către comentariu

Eu ziceam daca au led-uri si in centrul stopului, care se aprind doar la frana and the answer is yes :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, se aprind, eu credeam ca te referi la cele din interior, care se monteaza pe portbagaj, alea nu se aprind la frana... cei de la le-am luat mi-au spus ca sunt fake, dar voi studia problema daca asa e, eventual daca exista leduri si acolo, voi incerca sa le fac sa functioneze si alea la frana

Link către comentariu

azi tocmai am fost sunat de fostul proprietar (jos palaria!) sa-mi spuna ca a primit o mica scrisoare de la Dealer. A mai fost cineva anuntat, avand tipul asta de motor?

revenireservicegolf6cen.jpg

Modificat de gabib77
Link către comentariu

Pai ma cam "mananca" de mult, acum am facut rost de bani, maine trec pe la Dragos sa fac o remapare la 150CP, revin cu detalii ;)

Tot maine ajung si pe Midocar pentru revenirea in service

Modificat de gabib77
Link către comentariu

In cea mai nefericita situatie.... la incendiere.... tare asta.....

Link către comentariu

Pai sa revin cu noutatile:

1. In service a fost o "frectie la picior de lemn" - adica nu s-au inlocuit niciun fel de conducte, doar s-au atasat niste tampoane de protectie din plastic conductelor de la injectoare

2. La ora 9:30 m-am prezentat la sediul TCM Turbo unde, cu amabilitatea lui Dragos si a mai ales a lui Mugur, am fost remapat Cameleonul. Nu s-a putut prin mufa, a fost nevoie sa se dea jos ECU, fiind protejat la scriere, dar acum senzatia este uimitoare, mi-am regasit caii ex-GTC-ului, e posibil sa fie un pic mai multi de 150 CP, vom vedea...

Modificat de gabib77
Link către comentariu

Alta viata cu 40cp in plus, iar cresterea de cuplu banuiesc ca este proportionala, adica de aprox 30%. Zilele astea prin Bucuresti merge putin testata noua putere fiind traficul mai liber. Asa cadouri de anul nou sa tot fie :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

cuplul a crescut cu 65Nm, se simte bine... maine am o iesire din Bucuresti, cand o sa testez noile capabilitati din plin

Link către comentariu

am rezolvat azi si problema cu lumina alba la numarul pe spate, am luat de pe Bazar 4tuning un set de lampi cu 18 SMD-uri integrate in fiecare si cu un fel de anulatoare (nu sunt chiar anulatoare, daca scot alimentarea de la leduri se aprinde martorul in bord)

Scuze, ca de obicei pe vreme asta, masina nu e tocmai spalata ;)

post-3263-0-48547600-1325695095_thumb.jp

Link către comentariu

Arata nice.Sunt in genul astora,nu?

Sa le folosesti fara probleme ;)

post-27661-0-89295300-1325697564_thumb.j

Link către comentariu

Frumoase becurile pentru numar. Imi poti da mai multe detalii? Eu am avut led-uri, dar nu au tinut..

Pentru cresterea de putere cel mai bine faci un dyno test :)

Link către comentariu

@Adrian_S - merci, modelul este oarecum la fel, ale mele au 3 randuri de cate 6 SMD-uri, sa vedem acum cat vor tine, dar la cat am dat pe ele, doar 120 lei, eu zic ca e OK fata de cat costa unele OEM... bine ca nu au dat eroare

Dyno n-o sa fac ca am altceva de facut cu o astfel de suma, stiu cat scoteam cu GTC-ul de 160CP, voi testa sa vad cat scoate asta... in plus accelerometru iti furnizeaza o cantitate aproximativa de CP, ma multumesc cu cat o sa-mi spuna el ;)

Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!