Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

Salut!

Sunt superbe farurile!!! Să le folosești cu drag.

Am observat că aceste faruri sunt numai pentru Golf 6 la cei de la Aspad. Pentru Polo 6R nu există?

M-ar interesa și pe mine...

Link către comentariu

Sunt doar pentru golf 6 ce nu are xenon de fabrica si doar pentu modelele cu volan pe stânga 

Link către comentariu

https://automechanika.osram.com/ledriving-xenarc.jsp

Brighter, farther, whiter

A legal upgrade from halogen to xenon headlights with LED DRL

2-year guarantee1

Up to 70% more light

Up to 20 meters longer light cone

Up to 40% whiter light

Pixel-free optic thanks to state-of-the-art lightguide technology

No additional beam level adjustment and headlight cleaning system required

Easy plug and play installation without modifying or damaging existing cables

No additional parts needed for installation

No additional registration needed (ECE certified)

Link către comentariu

Superbe farurile, iar calitatea este peste orice depo si alte firme asemanatoare! De curiozitate, in caz de opreste politia pt faruri, cum le demonstrezi ca ele sunt legale? 

Link către comentariu

Scrie pe ele de ce sunt capabile și in al doilea rând ții și tu la tine cartea pe care ți o da și nu au ce sa zică. Germanii așa au făcut 

Link către comentariu

La nemti poate mai merge, dar la capsomanii nostri nu prea. Pentu ei nu conteaza ca ai facut retrofit la faruri cu xenon Oem daca nu ai trecut pe la ei sa il verifice si omologheze. :(

La noi cica e simplu: dom'le aveati becuri halogen, dvs ati modificat instalatia masinii si ati pus becuri cu aprindere prin descarcare in gaz. Nu se poate... Si fara spalatoare faruri si fara autoleveling.

Pt Rar, nu conteaza ca e sub xxxx lumeni.... :-( 

Sper sa nu ai probleme cu ei, ca e pacat de farurile alea - sunt superbe!

Drumuri bune! 

Link către comentariu

Intrebarile astea nu mi le-am pus nici la cele Dectane :) Si acolo chiar ca nu aveam nici macar vreun manual sau factura, fiind luate SH :)

In caz ca ma opreste, spun ca asa e masina, crezi ca n-am ce face sa-i explic de "retrofit" si alte chestii? :))

Link către comentariu

Adevaru-i ca la o masina "mai noua" pare normal sa aiba Xenon/Led si nu se prea iau de ele si probabil nici nu stau sa verifice daca chiar ai avut xenon inainte sau nu. Minunata legislatie romaneasca. :-) 

Sa te bucuri de ele cat mai mult timp si km fara probleme. :)

Link către comentariu

Multumesc,

Si o demonstratie cu butonul rosu, magic, care transforma semnalizarea "Audi style" in normala si viceversa

 

Link către comentariu

Schimba mult masina farurile, deci esti al 3 lea posesor pe vw forum din cate vad.

Link către comentariu

Look-ul ca look, dar parca "s-a facut lumina in sat mai mare" si asta conteaza 200% :)

Link către comentariu

Asta am zis si eu cand le-am luat pe langa schimbul de look va fi mai multa lumina si asa a si fost.

Link către comentariu

Sper sa am timp zilele astea sa modific si DRL-ul, momentan il am tot pe ledurile din bara de R20

Link către comentariu

Si daca tot s-a ivit ocazia, o poza inainte si dupa, de data asta am avut posibilitatea :)

 

2017-08-02 18.34.05.jpg

2017-08-03 20.18.19.jpg

Sa vad acum ce diametru au capacelele centrale la acest model Denver ca sa pot sa le gasesc pe undeva, probabil ebay.

 

PS: Jantele anterioare, pe 16", nu se potriveau deloc cu farurile :))

Link către comentariu

S-au potrivit cele de la jantele de iarna. Sunt "praf" de la sare, dar pana vin cele de pe ebay sunt bune. Pe cele vechi nu puteam sa le vand fara :), dar mai mult ca sigur nu se potriveau, avand diametrul sigur mai mic de 65mm

20170803_212448.jpg

Link către comentariu

Altceva cu jantele astea. Manerele nevopsite ies acum in evidenta :(

Inca ceva si sper ca nu va fi mesajul sters. E cumva propaganda pt Aspad? In ultimele pg am vazut numai trimiteri la ei si pe grupul de fb la fel. Cam bate la ochi reclama. Nici macar nu e reclama mascata, we got it. Am inteles ca sunt farurile bune :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, propaganda e cuvantul potrivit! :screwy:

Gabi este liderul Rezistentei si se foloseste de vwf pentru a atrage noi adepti alaturi de cauza sa!

Revenind la subiect, tari farurile astea, urate jante :)). Banuiesc ca e o masura provizorie, pana cand o sa gasesti unele frumoase pe 18 nu? :P

 

 

Link către comentariu

Merci

Jante de 18 in Romania? Poate in 2037, abia m-au convins colegii sa pun si pe 17 :))

George, eu consider o reclama, daca exista si concurenta, deocamdata ASPAD sunt singurii distribuitori ORSRAM, asa ca...

Link către comentariu

Pai, in cazul asta Gabi, cauta unele de Passat pe 17 pentru ca au et mai mic si latime mai mare cu 0.5j. Asa se vor "aseza" de minune pe masina asta agresiva :P (farurile astea Reclama, bara de mRrrrrr).

 

Link către comentariu

Eu nu am observat decat multe trimiteri la Aspad, inclusiv poza cu watermark de la ei desi mai degraba in poza era vorba de jante. Nu e nicio problema daca ar fi, dar am vazut ca de regula nu se specifica cine de la cine a luat in vreo 5-6 postari, ba chiar se fereste lumea sa precizeze. Spune-i atunci promovare intensa :)). 

Link către comentariu
în urmă cu 2 ore, GabiB77 a scris:

S-au potrivit cele de la jantele de iarna. Sunt "praf" de la sare, dar pana vin cele de pe ebay sunt bune. Pe cele vechi nu puteam sa le vand fara :)

20170803_212448.jpg

Daca abia te-au convins colegii sa pui jante pe 17, intreb si eu: nu-i cam inalta? Nu o lasi mai jos? :-))

Link către comentariu

 

9 minute în urmă, Emy D a scris:

Daca abia te-au convins colegii sa pui jante pe 17, intreb si eu: nu-i cam inalta? Nu o lasi mai jos? :-))

Pe unde circul eu cu ea, nu e cazul deocamdata :)

18 minute în urmă, The_Ego a scris:

Eu nu am observat decat multe trimiteri la Aspad, inclusiv poza cu watermark de la ei desi mai degraba in poza era vorba de jante. Nu e nicio problema daca ar fi, dar am vazut ca de regula nu se specifica cine de la cine a luat in vreo 5-6 postari, ba chiar se fereste lumea sa precizeze. Spune-i atunci promovare intensa :)). 

Regulamentul nu e incalcat, am cerut acordul administratorului, stai linistit ;)

Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!