Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

bravo, ii sta mult mai bine cu ele !

Link către comentariu

Merci, la cat le laudati voi, incep sa-mi placa si mie mai mult :) 

Link către comentariu

Daca tot a schimbat Bogdan bara spate, am zis sa-i "fur" eu terminatia... Sper sa am timp in weekend s-o si montez

 

post-3744-14313670691996.jpg

Link către comentariu

Da, exact asa... a mers relativ rapid, ma asteptam sa ma chinui mai mult s-o dau jos pe cea veche.. Si ca sa fiu sigur ca nu sare de acolo, am pus un surub in partea de jos, nu e vizibil

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut,

cum este drumul pe Transbucegi? In pozele tale mi se pare drumul foarte bun....dar am inteles ca sunt si portiuni foarte rele...Imi poti da mai multe detalii..eventual in pm. Vreau sa ajung pe acolo cu o masina relative joasa si vreau sa stiu la ce sa ma astept...

 

merci anticipat

Link către comentariu

Pana la Piatra Arsa este foarte bun (asaltat pana la 2 km de cabana), nu stiu spre Pestera cum e, acolo nu am ajuns

Link către comentariu

Asta ii drumul care l-ai folosit? 54 de km de la Sinaia? sau gresesc eu?

Tot ce apare cu albastru este drum bun?

 

 

weww.JPG

Link către comentariu

http://www.transbucegi.ro/tb/traseu/ - asta e DJ713, ce ai aratat tu e DJ714, eu am fost pe cel cu albastru din link-ul de aici

Citat:

Harta Transbucegi (DJ713)
Cu albastru este marcat traseul Soselei Transbucegi iar cu galben este marcat drumul DN71 (Sinaia-Targoviste) din care se desprinde Soseaua Transbucegi. Cu albastru deschis sunt marcati cei 3 km neasfaltati ce ce duc la celebrele obiective turistice Babele si Sfinxul. Acesti 3 km nu pot fi parcursi cu nici-un fel de masina accesul finnd interzis tuturor autovehiculelor deoarece strabat o zona protejata. Pentru a ajunge pe Transbucegi trebuie ca la iesirea din Sinaia spre Comarnic sa intrati pe DN71 ce duce la Targoviste. Urmariti indicatoarele spre Targoviste(DN71) si apoi spre Cabana Cuibu Dorului.

Ce nu apare pe harta, e un drum care uneste DJ713 cu DJ 714, cu vreo 3 km inainte de Piatra Arsa, pe acolo nu am ost, desi parea asfaltat

Si inchidem aici, sa nu devenim offtopic :)

Drumul de la Sinaia, pe DN 71 pana faci dreapta nu e chiar ok, dar restul e asfaltat de 3 ani, e ca-n palma

Link către comentariu

Da bine rau cu farurile astea. Cum vezi drumul noaptea cu ele ?

Link către comentariu

Eu sunt multumit... se vede mai bine comparativ cu modelul anterior... si probabil mai putin bine decat cele OEM, dar avand in vedere ca m-au costat de 4-5 ori mai putin decat varianta OEM, sunt multumit

Link către comentariu
  • 1 month later...

Dupa aproape 7 ani si 125000 km a cedat nervos si compresorul AC, schimbat cu unul nou, nu am avut incotro, nu mai avea zimti pe axul central ca sa pot schimba doar ambreiajul

 

Mai multe detalii tehnice aici: 

 

Link către comentariu
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Foarte frumoasa masina! Si eu am un golf 6 si vreau sa-i fac majoritatea modificarilor pe care le-ai facut tu avand in vedere ca are aceeasi varianta de echipare ca a ta (parca m-as vedea pe mine in viitor :wub:), doar ca lipsa bugetului ma impiedica sa fac vreun pas. Drumuri bune!

Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!