Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

Like like like :D parcă cu fiecare upgrade făcut tot ai mașină nouă :) super

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Link către comentariu

Mult muuult mai bine decat cu vechile faruri  :D , o grila de R si ai terminat cu partea din fata 

Link către comentariu

la grila probabil voi spune nu, nu mie se pare o schimbare prea semnificativa...

 

Sincer, chiar nu stiu care va fi urmatoarea schimbare, vom vedea pe parcurs si in functie de oferta. Nici farurile nu le schimbam prea curand, daca nu era o oferta tentanta.

 

Oricum eu sunt multumit de rezultat, eram mai multumit daca farul nu avea crom in interior, dar astea sunt produsele :)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

lupa pare mai buna, fanta e ca la cele originale, faza lunga e chiar impecabila... ce e interesant, si probabil ceilalti colegi nu au observat asta, pe pozitie, in afara de DRL care se parinde cam la jumatate fata de DRL, mai sunt 2 becuri in interiorul farului, care dau o lumina ambientala... bineinteles ca am pus leduri si acolo ;)

Link către comentariu

Sa-ti lumineze cat mai bine!

 

Unde mai exact in far sunt led-urile ambientale? Din poze nu-mi dau seama.

Sa vedem si cum arata drl-ul, faza scurta :D.

Link către comentariu

@gabi77 posteaza o poza cu ledurile ambientale sa vad unde si despre ce e vorba

Modificat de guesswh0
Link către comentariu

cele 2 becuri nu se vad din exterior, sunt pozitionate fix in spatele ledurilor de DRL... daca DRL-ul ar putea fi oprit in faza de pozitie, acele becuri "ar face" doar o lumina mabientala, vizibila doar pe exteriorul farului...

Nu cred ca pot evidentia asta prin poza, o sa incerc

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salutare! Vad in poza de profil ca ai vopsit semnul. Poti sa-mi spui si mie cum l-ai dat jos? Nu as vrea sa dau jos toata masca pentru atat. Si, daca stii cumva, si cel din spate. Multumesc!

Link către comentariu

Nu este vopsit, este inlocuit... si daca nu dai jos grila, e mai greu sa-l scoti de acolo, poate chiar imposibil

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Nu era in plan, dar daca tot a aparut ocazia, am luat-o si pe asta... si daca tot aveam niste smd-uri de rezerva :D

 

post-3263-0-13992900-1394780737_thumb.jp

 

Merci Andrei ;)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Daca tot era gol acolo, am zis sa-l completez, chiar si SH tot mi s-au parut scumpe cele originale, asa ca am pus ceva after-market

 

Le-am legat pe mufele de proiectoare si am activat acolo DRL

 

post-3263-0-73775600-1397065501_thumb.jp

post-3263-0-72608300-1397065509_thumb.jp

post-3263-0-01610000-1397065518_thumb.jp

post-3263-0-30384100-1397065523_thumb.jp

Link către comentariu

cum era si evident, masina e foarte curata, dar am zis ca toate din parcare sunt la fel, asa ca... biggrin.png

amortizoare n-am asteptat sa iau OEM, dura mai mult pana intram in posesia lor, asa ca am luat unele Magneti-Marelli... se vede sigla la sfarsitul filmuletului. Pret: 55 lei/buc, tamburusul l-am lasat pe cel OEM

 

Ma intereseaza si pe mine sa iau 2 amortizoare sa faca si masina mea ce face cea din filmulet. :)

 

Dar trebuie sa specific ceva anume la magazin ca sa imi aduca de care trebuie cu putere mare sa poata ridica singure ? Sau de exemplu cele Magneti-Marelli sunt doar un model si merg sigur.

 

PS: Am citit toate paginile si imi place cum adaugi mereu ceva nou la masina si cu gust, felicitari.

Modificat de Valentin_
Link către comentariu

Specifici la magazin ca doresti amortizoare de Skoda Fabia, cod 6Y0 827 550 C

 

O sa-ti ofere reper OEM, dar AM o sa fie mai ieftin ;)

 

PS: Merci pentru aprecieri

Link către comentariu

1) In continuare iti functioneaza bine ?

 

2) Mai am nevoie de ceva pentru prinderea lor sau doar amortizoarele ?

Link către comentariu

1. deocamdata DA

2. urmareste si topicul dedicat lor pentru mai multe detalii, eu nu am mai luat nimic, doar am inversat prinderea, sus-jos

Link către comentariu

La ce prindere sus-jos te referi ca ai inversat? - Am vazut in filmulet la ce te-ai referit pana la urma.

 

 

Vad ca in filmuletul tau tampoanele alea mici de la portbagaj le ai pe caroserie jos, eu le am sus. Le-ai inversat si pe alea sau asa erau ?

 

 

PS: Nu am gasit topicul dedicat acestei operatiuni.

Modificat de Valentin_
Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!