Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

Niste poze proaspete de azi, daca tot am facut poze pentru CASCO... e o zi aniversala, Cameleonul implineste 2 ani de cand e in posesia mea ;)

 

post-3263-0-20934600-1378481158_thumb.jp

post-3263-0-89712700-1378481193_thumb.jp

post-3263-0-47652000-1378481226_thumb.jp

Link către comentariu

La multi ani masinii si sa te mai tina fara prea mari cheltuieli.

Poti sa infoliezi oglinzile. Manerele insa trebuie vopsite.

Ce bine ii sta cu volanul de R.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu
  • 1 month later...

Realizat ITP, am crezut ca se leaga de faruri, dar nu m-au intrebat de sanatate... dupa 2 ani doar cu consumabile si un senzor G450, ma declar multumit de investitie, acum am aprox. 88000 km, inainte de urmatoarea revizie, la 100000 voi schimba distributia, nu ma risc s-o tin mai mult ;)

Link către comentariu
  • 2 months later...

OEM?

De fapt, oricum ar fi, arata beton!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

nu, am altceva de facut cu banii ;)

 

nu sunt OEM, sunt DEPO, se vede partea de jos care tradeaza acest lucru ;)

 

Curios e faptul ca am impresia ca difera de cele de la Dectane Romania, colegii care au asa ceva au zis ca nu exista becuri W5W de pozitii, surpriza a fost sa gasesc 2 astfel de becuri pe fiecare far, dar pozitionate intr-un mod foarte ciudat, sub lupa, in interiorul farului si lumineaza oarecum in "background", farul pe margini, sunt curios cum se vede. daca nu-mi place, voi monta niste anulatoare.

 

Sper sa am timp in acest weekend sa le montez.

 

LE: intre timp sa vad daca gasesc sa le populez si cu becuri de semnalizare, sunt model PSY24W, din ce am citit, sunt la fel care cele de pe farurile stock, fara lupa, dar si la fel care cele de R/GTI. Pretul gasit sunt doar pe reper Philips, 80 lei bucata parca

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Arata bine, alea OEM sunt foarte scumpe, cred ca mai bine ar merge o vacanta cu banii aia. Sa ne spui și cum este distribuita lumina fata de cele stock după montaj, iar legat de asta, succes și sper sa rezolvi repede :). Așteptăm poze.

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Link către comentariu

fata de cele stoc nu pot sa fac o comparatie, daca te uiti mai atent, tot non-stock am pe masina ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

 

Poate pe viitor voi pune niste lupe in cele stock, dar inca sunt in dubii si nu prea am timp :(

 

 

Am fost citit pe fuga si am inteles gresit, greseala mea, daca nu revii la cele stock si ai trecut la altele e clar ca sunt bune. 

Link către comentariu

Sa vedem daca sunt mai bune, intentia schimbarii a plecat de la faptul ca vreau sa mai schimb aspectul, am o vaga ideea ca lupele sunt fabricate in acelasi loc ;)

Link către comentariu

Pentru tine nu va fi o noutate :P

 

Ai observat ce-am scris la postul #390? Si ale tale tot DEPO sunt? Nu mai tin minte daca te-am intrebat pe tine sau pe celalalt coleg, pe pozitie se aprind DRL-urile sau cele 2 becuri, cum am gasit la mine in far?

Link către comentariu

hmmm, ciudat... nu cred sa existe 2 modele... pe ale mele scrie "DEPO" :D

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!