Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

Si daca ai parasolar scade din eficienta

si eu ma gandesc la eficienta avuta dupa plafon, langa tavanul metalic.

dar nu stiu exact cum functioneaza, asa ca nu am o parere solida.

din moment ce se pune in geam sau in bara fata, cred ca pt o detectie corecta trebuie sa "vada" radarul.

Link către comentariu

prins pe parasolar inseamna ca "vede" prin parbriz. Circoloco spunea ca acolo este acoperit de parasolarul (vopseaua aia) de pe parbriz de sus.

el vrea sa il bage IN plafon, practic va fi acoperit complet, sus tabla, jos/fata plafon

Link către comentariu

Imi pare rau ca nu mai tin minte numele colegului cu G6 care a facut operatiunea asta... :( Poate vede discutia de aici ;)

Da, e cablu standrd de telefon, compact ;i plat cu ii jici tu, dar eu il vad gros dintr-o parte ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Eu te sfatuiesc sa pozezi cablul pana sus la parasolar si sa il prinzi cu un clips din acela(nu se vede din afara decat daca te uiti atent).Daca il bagi inauntru mai greu cu setarile .

Link către comentariu

Pai aceasta operatiune o fac tocmai sa-l bag acolo... in moentul de fata e prins de parbriz, jos in stanga si functioneaza foarte bine, nu a ratat nimic pana acum... cat despre setari, nu am mai umblat de la ele de 3-4 ani asa ca nu e o problema

 

LE: am asa ceva pentru parbriz, sunt multumit: https://www.beltronics.com/store/product.php?productid=16193&cat=260&bestseller=Y

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Eu am facut operatiunea la fosta masina ca ma enerva sa atarne cablul si deoarece atragea atentia.

Am si ventuza aia si am probleme cu ea in sensul ca pica de pe parbriz. iar in plus de asta este mult mai vizibil cu ea.

Link către comentariu

Exact acolo ma gadeam si eu, tot de acolo am luat si eu suportul care-l am acum... Merci

Link către comentariu

Am desfacut acum 10 minute plafoniera... sincer nu stiu unde ar incapea acolo un detector, la mine nu intra nici jumatate...

mai mult decat atat, daca l-am pune chiar deasupra becurilor, as avea tabla in fata, deci sihur va fi ecranata treaba acolo...

...deci momentan anulam operatiunea, ramn cu suportul in parbriz

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Sau in bara, in spatele siglei si uinitatea de control in scrumiera. Am asa pe passat, legat pe contact.

post-16307-0-18464800-1373655768_thumb.j

Link către comentariu

Un coleg il are in torpedou si nu are nici o problema.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Despre asta discutam si noi aici ;)

 

Daca as avea o poza, cred c-ar fi mai usor... dar tot "ma mananca", o sa incerc sa-l pun acolo in plafoniera, chiar daca am tabla in fata... O sa am backup si Vector 940 din Corsa sotiei, sa pot face si comparatie...

 

Va tin la curent

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Eu zic sa nu te mai chinui cu instalatul...cat de curand vor fi interzise asa ca lasa-l acolo unde a stat pana acum..parerea mea. Eu unul l-am vandut ca sa mai apuc sa iau ceva pe el acum cat nu sunt interzise :dry:

Modificat de Akaiu07
Link către comentariu

va mai dura pana vor fi interzise...

 

pana la urma tot nu m-am potolit, l-am ascuns acolo sus, am tras firul (am slabit surubul de sub capacelul de Airbag si asa am putut deplasa putin stalpul)... acum o sa merg vreo cateva zile cu 2, al meu sus ascuns, iar al sotiei jos unde era al meu... vad ca nu se nerveaza intre ele, sa vedem la drum daca avertizeaza la fel sau macar pe aproape

Link către comentariu

Sau mai bine cauti un radar seara prin Bucuresti si te pui pe gasit pozitia cea mai buna.

Link către comentariu

mai greu ca in timpul verii nu stau in Bucuresti ;)

 

dar gasesc sigur saptamana viitoare in zona Tartasesti - DB

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dupa lupte seculare, bara de R este completa si vopsita, sper ca weekendul urmator, dupa ce ma intorc din concediu, s-o montez ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In sfarsit...

post-3263-0-21171200-1376502987_thumb.jp

post-3263-0-12952600-1376503006_thumb.jp

post-3263-0-64216300-1376503012_thumb.jp

 

Personal sunt multumit cum a iesit, nu se observa ca DRL-urile sunt lipsa, la culoare a iesit mai mult decat bine pentru culoare facuta in Vitan, iar prinderea de aripa a iesit perfect, problema era bara veche, nu acele prinderi care sunt pe aripi ;)

Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!