Jump to content

Golf 6 - Cameleonul 2


GabiB77

Postare recomandată

Va salut dragi colegi de forum

Contul il am de foarte mult timp, dar n-am mai avut in posesie un VW, de azi sunt posesorul unui Golf 6, inmatriculat pentru prima data in octombrie 2009, motor 2.0, 110CP

N-am avut inca timp de el, o sa atasez doar niste poze momentan
Imaginile sunt preluate de la fostul proprietar, o sa revin cu altele noi dupa ce o inmatriculez pe numele meu

post-3263-0-09360100-1412222831_thumb.jppost-3263-0-33127000-1412222837_thumb.jppost-3263-0-65229500-1412222842_thumb.jppost-3263-0-08083300-1412222850_thumb.jppost-3263-0-39670400-1412222856_thumb.jppost-3263-0-18300300-1412222863_thumb.jppost-3263-0-72134400-1412222869_thumb.jppost-3263-0-74846800-1412222877_thumb.jppost-3263-0-22967800-1412222884_thumb.jppost-3263-0-08525200-1412222903_thumb.jp

Link către comentariu

Frumos!Sa-l stapanesti sanatos! :Driver:

Si scuza-ma ca te intreb,dar fostul proprietar ti-a spus de ce a vrut sa vanda masina?

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Fostul proprietar este un coleg, este mai in varsta, iar masina a trebuit sa fie vanduta, fiind implicata indirect intr-un partaj

Link către comentariu

Am inteles :) Imi pare rau pentru d-lui,dar felicitari tie pentru achizitie!

Intrebam de curiozitate,pentru ca eu parca nu as vinde o astfel de bijuterie! :wub:

Dar din pacate,unele lucruri te obliga sa faci astfel de decizii.

Sorry de off si drive safe!

Link către comentariu

Nu e frumos sa te bucuri de necazul altcuiva, dar pe de-o parte sunt fericit ca am intrat in posesia G6 la un pret rezonabil

Modificat de gabib77
Link către comentariu

Exact,sunt total de acord!

Sa ne mai pui poze cu masinuta cand ai timp :icon_thumright:

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. Sa o conduci cu placere zeci de mii de km fara probleme de vreun felDriver.gif. Culoarea si motorul sunt atuurile ei cele mai bune (cu un soft o duci la 140cp). Are si ceva dotari bune CB+, cotiera, jante de aliajicon_thumright.gif

Ar avea nevoie de un nou radio totusismile.gif. Ai planuri de modificari?

Sa fie intr-un ceas bun trecerea la VWicon_thumright.gif

La ce pret ai luat-o?

Link către comentariu

Motorul asta de 110 e genial. Se duce chiar in 150-160cp cu un simplu soft.

Intreaba-l pe Voinea. Stiu ca a facut cateva si oamenii au fost chiar multumiti

Sa o stapanesti sanatos cat mai multi km

Link către comentariu

in 3 ore va primi o navigatie, iar de resoftare vorbim peste 2 luni cand iese din garantie ;)

Multumesc tuturor pentru urari

Link către comentariu

Aseara masina a primit o navigatie Made In China, de asta am avut bani si o pereche de boxe Magnat cu tweetere pe usile din spate... Am ramas surprins sa nu am cabluri de boxe catre usile spate, dar sa fie monetate boxe acolo

O intrebare de "noob" in ale VW: daca priviti in pozele din primul post, pe maxiDOT apare sub temperatura viteza in mph, nu am gasit nimic in setari prin care s-o schimb in km/h... Se poate executa aceasta operatiune doar cu VAG-COM ?

In rest dupa 2 zile de utilizare, am ramas placut impresionat de rapoartele cutiei de viteze, am oservat ca in treapta a 5-a la 3000rpm am 170 km/h, la fel cum aveam la in treapta a 6-a la vechea masina, un Opel Astra GTC 1,9 CDTI 120CP

Link către comentariu

Gasesti in setari, nu mai stiu exact unde, dar trebuie sa debifezi Alternate speed,asta daca vrei sa dispara. Oricum in km/h nu poti sa o pui din pacate, d'aia se numeste alternate.

Apropo, cum de ai CB in romanaaa?blink.gif

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

eee, bun venit domnul gabi si sa-l stapanesti sanatos. :icon_thumright:

vad ca ti-ai schimbat parerea despre vw.

ma bucur ca ne intalnim si aici.

inca odata sa te bucuri de ea :blah:

Link către comentariu

merci, n-am avut niciodata o parere proasta, dar avand Opel, evident eram uneori subiectiv ;)

Te-ai mutat in Abrud ? - sau e greseala clasoica okazii ? :P

Modificat de gabib77
Link către comentariu

greseala clasica :lol: .

cred si eu ca erai subiectiv,dar sincer vw e peste opel din mai multe puncte de vedere.

inca odata sa-l stapanesti sanatos.

si hai cu modificarile ca doar te pricepi :blah:

Link către comentariu

Deja imi fac calcule, prioritate au: 1 volan sport, pedale GTI, stopuri GTI si eventual niste faruri daca gasesc ceva sa-mi placa

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Eram dator cu niste poze cu masina inmatriculata si reparata si vopsita de mine personal in locurile unde avea niste urme de la fostul proprietar:

post-3263-0-79064700-1412222970_thumb.jppost-3263-0-61368700-1412222977_thumb.jp
In prima zi, cum am spus, a primit o navigatie chinezeasca:
post-3263-0-62327700-1412222998_thumb.jppost-3263-0-38855700-1412223008_thumb.jp
Iar azi am avut timp sa monteze si pedalele si restfoot-ul sport, urmeaza in scurt timp Tempomat-ul

post-3263-0-12930900-1412223020_thumb.jp

Link către comentariu

da, frumos...cand am vazut primele poze, m-am si gandit ca e loc de o gramada de modificari - update-uri, la el.....vad ca deja ai inceput. Bravo ! Sa-l stapanesti sanatos !

P.S. - ultimele poze sunt facute in parcare la D.R.P.C.I.V..... :icon_confused:

Link către comentariu

Multumesc... in 2 zile ma pregatesc de revizia de 60000 km, doream sa pun ulei Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40, dar dupa cateva discutii in vreo "n" locuri am ajuns la concluzia ca pentru DPF si CR e totusi mai bun 5w30, chiar daca pretul e dublu

La capitolul modificari sper sa gasesc cat de curand un volan GTI sau GTD la un pret bun ca daca tot desfac sa instalez tempomat-ul, sa montez si volanul

Tot in viitorul apropiat vor urma niste stopuri cu leduri, in principiu, GTI style ;) si o remapare ca parca simt lipsa celor 160CP de la vechiul GTC

Link către comentariu

Asta vroiam sa zic si eu, ca arata a drpciv :)) .

Ai inceput in forta cu modificarile :icon_thumright: . Uite o idee, pune-i climatronic si vopseste capacele oglinzilor + manerele.

Spor la modificari. Viitorul suna bine :lol:

Link către comentariu

Da, sunt la DRPCIV, primele minute cu numere de Bucuresti ;)

La climatronic e mai complicat, ar fi simplu sa schimb doar panoul

Probabil voi vopsi si manerele si oglinzile sau mai bine le voi colanta cu carbon, sigur vor arata mai altfel

Sper sa am "finante" si timp sa fac modificarile care-mi plac

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

azi am avut un pic de timp liber si am montat maneta de tempomat

Cu ajutorul lui AlBundy, caruia ii multumesc inca o data pentru amabilitate, am si activat-o, o activasem cu VCDS la "steering wheel", dar nu si la "engine"

Totul e perfect, se aprinde martorul in bord, apare desenul si km/h setati si pe CB+

A fost un pic mai greu la scoaterea airbag-ului, am crezut ca e asemanator cu Skoda Octavia 2, dar s-a dovedit volanul a fi de 3 ori mai incapatanat :D

O sa revin cu poze

Link către comentariu
  • Ex member a închis acest topic
  • Ex member unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!