Jump to content

Masca fata


danny_andrei
 Share

Postare recomandată

Salutare.Poate cineva sa ma ajute cu sfaturi despre cum se demonteaza masca fata dintre faruri.Am observat ca ii prinsa in mai multe cleme dar nu vreau sa o fortez.Masca ii umpic diferita fara de cea originala,ii cu doua linii mai late umpic si vopsite in cul caroserie si faruri gen G4 dar nu cred ca ii relevant,banuiesc ca toate au acelasi sistem de prindere.Sper sa ma poate ajuta careva care a facut aceasta operatiune.Tnx!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masca sta prinsa in mai multe cleme. Primele pe care trebuie sa le desfaci sunt sub faruri, ajungi la ele cu o surubelnita si impingi usor in sus, tragand apoi masca in fata. Apoi desprinzi clemele din partea superioara a mastii, din fata radiatorului. La fel, va trebui sa folosesti o surubelnita, altfel le rupi. In final, desprinzi clemele inferioare, ajutandu-le cu o mana pe care o bagi intre suportul de radiator si masca.

Spor la munca :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Poate cineva sa ma ajute cu sfaturi despre cum se demonteaza masca fata dintre faruri.Am observat ca ii prinsa in mai multe cleme dar nu vreau sa o fortez.Masca ii umpic diferita fara de cea originala,ii cu doua linii mai late umpic si vopsite in cul caroserie si faruri gen G4 dar nu cred ca ii relevant,banuiesc ca toate au acelasi sistem de prindere.Sper sa ma poate ajuta careva care a facut aceasta operatiune.Tnx!

<{POST_SNAPBACK}>

E prinsa doar in acele cleme, departeaza cate putin masca cu o surubelnita si nu o sa ai probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!