Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

Weekend-ul asta masina a fost ultra jegoasa, gode poate confirma :)). Am spalat-o si acum plecam la Bucuresti.

Before:

post-55088-0-39810600-1364737389_thumb.j

After:

imagezpue.jpg

Modificat de mike.
Link către comentariu

See PM :D

 

Ce am gasit pe un forum din Germania:

imageblkt.jpg
Din pacate buza e home made, dar se foloseste de cea de GTI.
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

He he , a ta ca a ta dar de masina mea ce sa mai zic, nici culoarea nu se mai vedea , ne spalaram astazi :)))dar eu o iau din loc spre salaj asta seara :))) asa ca...:->

 

Oricum a ploua cu ceva nisip , praf nu stiu ce a fost:-???

Modificat de Gode
Link către comentariu

cine imi poate spune daca senzorii de la...Passat, spre exemplu, se potrivesc si pe Golf. asa ar fi de bun-simt si rational, dar as vrea o confirmare ferma.

multumesc!

Link către comentariu

Multumesc! E mult spus o bijuterie, dar mie imi place :). Cu timpul, va avea tot ce trebuie, sper :D. 

 

Reiterez intrebarea  :study: : 

 


 

cine imi poate spune daca senzorii de la...Passat, spre exemplu, se potrivesc si pe Golf. asa ar fi de bun-simt si rational, dar as vrea o confirmare ferma.

 

si 

 


ma intereseaza care este codul capacelului de la carligul de remorcare pentru difuzorul de RLine, va rog.


si cine poate sa imi confirme codurile pentru adaptoare si catadioptri: attachicon.gif image.jpg

 

 

 

 

Modificat de mike.
Link către comentariu

Mike, daca ai vreodata un gand diabolic de a trece la bara de GTI/GTD sau R, sa imi dai de stire...... :D

Link către comentariu

Intr-un viitor deloc apropiat, am in plan o bara fata de GTD :). Esti in varful listei :d. Pana acolo insa, sunt foarte multe de facut :p

Modificat de mike.
Link către comentariu
  • 1 month later...

buuun. avem cateva problem, dintre care ma macina cel mai tare asta:

http://img51.imageshack.us/img51/2471/imagesuux.jpg

cred ca nu asa trebuie sa stea senzorii si nu vad cum s-ar rezolva cu inelele 1T0919133C

help?

PS: Vreau sa vand bara spate; necesita adaptoare si revopsire cel mai probabil; nu a suferit nicio dauna/avarie. O sa scriu si in aria dedicata.

Link către comentariu

Eu cred ca asa si trebuie sa se vada.

MK6_5K0_Golf_R_Rear.jpg

Vad ca bara e completa din ce se vede, dar mai bine pune o poza cu toata masina :D

 

O dai pe cea de R-line? E pacat de ea, vad ca ai pus si tips-uri :icon_thumleft: . 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Vreau sa dau bara spate cu totul pentru ca am gasit o "ocazie" sa pun una de R. Diferenta ar costa ceva mai putin decat sa cumpar difuzorul separat.

Bara este pe masina dar nuanta culorii nu e potrivita, weekend-ul acesta sau saptamana de dupa intra iar la vopsit.

Legat de senzori..faptul ca unul nu sta centrat m-a pus pe ganduri:

imageehd.jpg

-------------------

imageixgx.jpg

imageuvia.jpg

Modificat de mike.
Link către comentariu

mike, asa trebuie sa stea senzorii...stai linistit...

Rave, in poza ta arata altfel pentru ca sunt instalati dupa, nu sunt din fabrica iar suportii de senzori folositi sunt altfel decat cei originali de pe bara lui mike


post-104992-0-78797500-1369147465_thumb.

Link către comentariu

Arata foarte bine :D . Felicitari ai terminat retrofit-ul de R-line  :icon_thumleft: .

Nu ii sta deloc rau nici cu jantele Orlando.

Link către comentariu

multumesc danny :)!

george, ar mai fi grila fata, jantele si exteriorul ar fi gata. cum mallory nu ma incanta foarte tare, ramane grila radiatorului. din pacate, et54 arata foarte urat pe spate in special. multumesc oricum :).

imagesabs.jpg

Link către comentariu

Ca jante daca vrei ceva pe 18" vezi ca are Calin o oferta foarte buna la niste jante geniale :D. Cauta si jante de 17 la schimb :P.

 

Daca te intereseaza mai mult jantele mele, vedem :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mike ia jantele lui Ego, Ego jantele lui Calin si Calin jantele lui Mike. Toata lumea fericita! :D

Link către comentariu

Le-am ratat pe ale lui Calin cu 30minute :(. Exact cand nu prea intru pe forum apare o oferta grozava, iar cand o vad eu e prea tarziu degeaba :). Maybe next time :d.

O sa pun si jantele la vanzare, sunt in dubiu daca sa le sablez si vopsesc intai sau nu.

George, daca nu vand orlando nu am cu ce sa-ti cumpar jantele, deocamdata :p.

Link către comentariu

Te-am vazut vineri pe la Baumax in Pitesti,mi-a furat ochii imediat Golful tau :wub:  :wub: .Multa bafta in continuare!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!