Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

posibile linii de combustibil ce vibreaza in caroserie,vreun shurubel lipsa la aripa de plastic de la roata,sau ai vreo victima ce s-a adapostit de frig in timpul noptii si acum o loveste vreo curea peste picioare...brgds

Link către comentariu

Pai nici iarna trecuta nu a mers cat a fost zapada prea mare si sleauri pe drumuri (in special intre blocuri).

Incerc sa o scutesc de sare si alte intemperii din perioada iernii, macar primii ani.

Altadata am deschis capota cand am mai auzit sunetul asta dar nu am vazut nimic care sa ma ajute sa imi dau seama ce ar putea fi. In cca. 3500km (daca nu ma insel) merge la revizie si o sa pun mai multe intrebari atunci.

@vali: Asta sper si eu sa fie, conducte de combustibil. Nu cred ca am vreun motan :D, ca s-a auzit si mai inainte.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Zgomot de genul acela aveam si eu, tot cu originea langa torpedou/usa dreapta. S-a dus fara sa ii fac eu ceva. Din exterior la mine nu se auzea.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai crezi ca aveam muzica oprita cand l-am auzit :P? Sunt blestemat sa aud chestiile astea in neregula si cu muzica la maxim :(

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Merci frumos! Sunt cu ochii pe ebay mai ceva ca pe cartile pe care trebuie sa le invat pentru sesiune :(.

BTW, la multi ani tuturor si RON/km cat mai mic!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Hello,

sorry for the mistake...we will send today the missed sprinkler out.

Best regards,

Jochen Herzer

Internet-Sales-Team

Robert Kunzmann GmbH & Co. KG

din fericire :)

Link către comentariu

Asa se aude din interior. Ma rog, nu prea se aude pe filmare, but do believe me...

Asa se aude si la mine, nu vine din torpedou zgomotul. Cel mai tare se aude din afara, de sub masina pe partea dreapta. Posibil sa fie de la tevile de combustibil.

Link către comentariu

@The_Ego: yeap. baby steps towards R Line Exterieur :)

@danny2012: intr-un fel ma bucur ca nu sunt singurul, mai ales ca tu ai MY2012, insa pe de alta parte ma deranjeaza zgomotul...si mai ales ca nu stiu sigur de unde sau de la ce vine.

Link către comentariu

@The_Ego: yeap. baby steps towards R Line Exterieur :)

@danny2012: intr-un fel ma bucur ca nu sunt singurul, mai ales ca tu ai MY2012, insa pe de alta parte ma deranjeaza zgomotul...si mai ales ca nu stiu sigur de unde sau de la ce vine.

Iti zic zilele urmatoare de unde vine. Mi-am facut o programare in service pentru problema asta. Sunt surprins ca si la G6 apare problema. Credeam ca doar la Jetta built in MEXICO  :winter: 

Link către comentariu

inca e sare pe drum si nu are niciun rost sa stea tractorul si s-o chinui pe a mea asa ca deocamdata mai sta in garaj :p.

consumul, spre surprinderea mea, nu e departe de ce obtineam cu Golful :))

LE: Multumesc @hihi :d

Modificat de mike.
Link către comentariu

poate am noroc cu voi, caut in continuu o bara spate de cateva zile si nu reusesc sa gasesc ceva ok; ok inseamna nu foarte scumpa (<300€), cu difuzor si catadioptri, de preferat fara gauri de PDC si in cazul cel mai fericit, vopsita UG. Pe ebay.de sunt vreo 2 care indeplinesc partial conditiile mele, insa eu tot sper ca voi gasi ceva cu un cost al transportului decent sau care sa fie UG si completa.

please help :)?

Link către comentariu

Banuiesc ca e vorba de bara spate de R-line :P. Pune link-uri la cele doua sa vedem despre ce e vorba :D.

Eu zic sa rezolvi intai cu pragurile si poate bara pe casco. Mai ales ca bara spate e cea mai expusa

Link către comentariu

Nu prea exista. Pe Ebay sunt cam 200 de euro goale.

Fara difuzor, fara catadioptrii, majoritatea sunt cu gauri pentru senzori.

Daca ai gasit una aproape cum vrei, ia-o. Merita. Fa un calcul, difuzorul e cam 100 de euro, catadioptrii si capacul de remorcare sunt peste 50 de euro impreuna, vopsit 100 de euro etc.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!