Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

Not bad at all, dar nu prea se vad bine. Se observa doar ca au multe spite si negre.

Link către comentariu

Foarte frumoase! Sigla VW ar trebuii sa fie neagra, daca nu ma insel o mai am eu pe a mea sau alta noua, pe care as putea sa ti-o dau sa o vopsesti. :)) La a mea sarise putin vopseaua de la pietricele.

Link către comentariu
  • 6 months later...
Christian.B77
On July 3, 2014 at 1:14 PM, robi_zet said:

Tocmai ma uitam pe Fb si vad masina :D Frumos ;)

 

Din ce imi dau seama sunt Nankang NS2, Ti-a cerut mult plumb?

post-42557-0-31189000-1404382792_thumb.j

Superbe jantele, as vrea sa mi iau si eu asa pt Passat CC. Cum ti s au parut, cum s au comportat? Eventual poate ma poti indruma spre undeva de unde sa le iau, te rog? 

 

 

image.jpeg

Link către comentariu
  • 1 year later...

O sa sterg putin praful pe aici, habar nu aveam ca a trecut un an de cand nu am scris nimic. 

Am avut un job foarte solicitant pana de curand si din acest motiv am neglijat putin masina si forumul.

Altfel, avem astazi 992xy KM si doar ce am rezolvat problema despre care am scris pe alte topic-uri (intreruperi la accelerari in WOT) cu...un banal si in repetate randuri recomandat de colegi (carora tin sa le multumesc iar) schimb de bobine, dupa ceva peripetii cu service-uri unde au refuzat efectiv sa acorde atentie acestor piese.

Rulam in momentul de fata pe aceleasi OZ Superturismo GT cu GY Assy3 225/40R18, amortizoarele OEM si arcuri VWR -30mm.

De circa 2 ani, de cand locuiesc efectiv in Bucuresti, am strans mici zgarieturi si ciupituri pe aproape toate panourile de caroserie, motiv pentru care imi albeste parul mai repede :banghead:.

Actualmente ma confrunt cu o problema inca neidentificata la trenul de rulare - sper eu sa o rezolv in perioada ce urmeaza. 

In mare, sunt multumit de masina, exista insa o dorinta de schimbare, probabil provenita din plictis :)).

 

IMG_7080.thumb.JPG.ec2937c35b0a8c9ec72c66f7b2ecf3a4.JPG

Link către comentariu

Cu grija si atentie, urca si borduri putin mai inalte, trebuie doar timp de manevra. :)) 

Link către comentariu

Pare sa fie totusi o bordura de bun simt si cu un usor unghi, nu una nesimtita de o urci doar cu masina de serviciu, pt ca nu te doare :)). Cum de no more reglabila?
Capacele oglinzilor sunt cumva colantate negru sau bate lumina prost?

Link către comentariu

Reglabila are tija unui amortizor defect, inca mai caut pe cineva care sa o repare / sa imi spuna sincer si argumentat daca se poate repara.

Capacele oglinzilor sunt colantate negru lucios, da.

Link către comentariu

Las-o asa. Arata perfect si e putin mai utilizabila in orasele noastre mirifice. Imi imaginez ca si confortul a mai crescut putin ?!?!.

Oricum arata f bine cu rotile astea.

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri!

Da, e mai confortabila tinuta de drum, insa imi lipseste mult dinamica de go-kart pe care o avea cu B14-le :rolleyes:. Poate reusesc sa o reconditionez, mi-au trecut pe la urechi cateva nume despre oameni care fac minuni in domeniul asta, dar nu am nimic concret inca.

Am vazut de dimineata ca am 99300 km si cativa metri :)

Nu scap de martorul de airbag - daca incerc sa il sterg cu VCDS-ul, reapare imediat. Aparent, e vorba de cel de la sofer, probabil nu am prins bine mufa cand am schimbat volanul (in 2015). De verificat si asta, dupa ce rezolv ceilalti pitici care ma streseaza.

 

Link către comentariu

Pai cred ca ar fi bine sa il verifici. Nu e vorba doar de eroare ci si de faptul ca probabil nu o sa iti sara airbagul in caz de accident :(

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am trecut ieri (17.04.2017) de 100.000 km. Pe 21.04 face 6 ani de cand e fabricata si pe 01.06, 6 ani de cand e a mea :D.

IMG_7142.thumb.JPG.937bd8858c700661d1bba8e4c8571cc9.JPG

@ShadoWzZ: Doamne-Fereste de nevoie de airbag :)! Am stat vreo 6 ore sa il demontam de pe volan pentru a-l da jos de pe masina pe care era, nu imi e dor de experienta si astept sa se imbunatateasca vremea afara.

Planuri pe termen scurt sunt o gramada:

- Update soft motor;

- Imi face cu ochiul RCD 330G Plus;

- Schimbat far dreapta (lupa are joc - deh, farurile au fost la un pret infim cand le-am luat);

- Inca sunt in cautarea unui service/mecanic bun - nu imi place tinuta de drum a masinii, cred ca am niste bucse imbatranite (sper).

Meanwhile, asteptam sa vina discurile si placutele brembo - 312mm pe fata (yay!) si 253mm pe spate; avem si portetrieri mai mari, mai trebuie niste Motul RBF sau ATE Blue si suntem gata de dans.

Have fun & stay safe! :) 

 

 

Modificat de mike.
Link către comentariu

Sunt utilizator de iPhone, sens in care MirrorLink nu ma ajuta foarte tare. Cu toate astea, daca voi face pasul, voi merge pe o unitate compatibila cu Apple CarPlay. Totodata, iau in calcul sa tin un telefon cu Android in masina pentru MirrorLink + Youtube (din cat m-am documentat, pare sa mearga) - am un SGS4 care sta degeaba.

Sunt putin reticent pentru ca nu stiu cum va influenta schimbarea asta calitatea sunetului, insa ma bazez pe faptul ca Dynaudio are si DSP.

Ma incanta ecranul capacitiv vs. cel rezistiv de la actualul RCD510 si, bineinteles, conexiunea Bluetooth inclusa + USB-in :).

Link către comentariu

Atunci e bine sa stii ca sunt 3 versiuni de RCD 330G Plus : 

sw 5314 hw 534 ----this one supports CarPlay;

sw 5215 hw 526 ---- this one can update to support CarPlay.

sw 0210 hw 025  ---- Does not support CarPlay , does not support update , mirrorlink connection problems with some devices

Ultima este cea mai comuna de pe piata noastra si de pe eBay de altfel si cea mai ieftina .  

La calitate  sunet si bluetooth este foarte ok. 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Publicat (modificat)

Multumesc, @Doomy! Daca voi face pasul catre RCD 330G Plus, voi fi atent sa aiba P/N corect.

Intre timp, am primit un colet: 

IMG_7165.thumb.JPG.1fa5baf730940526578bcb10c5412db3.JPG

si am montat continutul:

IMG_7186.thumb.JPG.b79d541eb3138452eaaa565ef94ea409.JPG

(discuri si placute Brembo - fata 312mm / spate 253mm; era un "pachet" pentru GTD)

+ am facut o poza cu fosta masina a unui coleg :):

IMG_7193.thumb.JPG.f2cb26e28b7c575a5cb8de3308c2c096.JPG

 

Avem putin peste 101.000 km, all good.

Am indreptat jantele la Autosoft Militari - a disparut senzatia neplacuta de care ma plangeam anterior. Am facut si geometria...de doua ori, ca sa iasa bine - la Autosoft Baneasa.

Urmeaza mici amanunte de pus la punct :D.

 

Modificat de mike.
Link către comentariu

Hai ca ne sta bine! :))Spor la modificari.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!