Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

Eu zic sa nu te agiti, atat timp cand se vede vreun semn de accident, nu cred ca iti va schimba/repara vreo roata

Link către comentariu

Zbarnait, zornait de sub torpedou/ usa din dreapta il stiu, e prietenul meu cand masina sta la relanti si liniste totala.

Nasol cu janta, cum ai reusit :( ?

Sunt trecute ca dotare, probabil ti-au facut si poze, dar nu are rost sa schimbi janta pentru asa ceva in tara bordurilor inalte.

Link către comentariu

Ce accident :)? E o dauna si trebuie remediata. Asta daca despagubesc rotile, altfel am motiv sa imi para rau ca nu am bifat sa am roata de rezerva din aliaj. Imi e ciuda ca nu aveam emotii cu chestiile astea insa a fost suficienta o secunda de neatentie.

@The_Ego: Am vrut sa trag pe dreapta pur si simplu. Nici acum nu sunt convins ca am dat in bordura si nu in ceva piatra de langa bordura.

Nu au facut poze, se face casco pe baza listei de optiuni.

Link către comentariu

Mie mi s-au facut poze din toate unghiurile la masina si la jante (chiar trebuie sa merg cu astea noi sa le asigure). La stopurile LED la fel facut poze cu ele stinse, apoi frana si aprinse. La Allianz cred ca asa se procedeaza.

Daca iti inlocuiesti janta iti va creste semnificativ prima si nu merita.

Link către comentariu

Depinde si unde ai casco, fransiza, reintregire, reducere de an fara dauna, marire valoare in anul urmator daca ai avut dauna etc.

Eu de cand ma stiu nu stric casco decat la daune de peste 2000 lei... Acum am reducere de la masinile vechi si platesc cu tot cu ani fara daune numai 550 euro la o valoare de 18200 euro a masinii, pentru ca tot ce am avut daune minuscule, le-am rezolvat pe cont-propriu

Link către comentariu

Am fransiza decat la dauna totala. In schimb, banuiesc ca umfla prima. Dar daca schimb asiguratorul?

Link către comentariu

Umfla prima proportional cu dauna, iar o janta oem este mult. Sa reusesti sa o vinzi p'asta ca sa mai recuperezi din bani e greu fiind un model mai rar si doar 1 janta slabe sanse.

Daca schimbi asiguratorul si se uita foarte atent poate observa ca ai raschetat-o. Ei despagubesc doar daunele pe care le faci dupa ce ai facut contract cu ei.

Link către comentariu

Ziceam ca merg la asiguratorul de acum, rezolv dauna si ca sa evit sa platesc o prima de asigurare mai mare la anu', ma mut la alta firma. Au o baza de date comuna?

Mai e un MK6 in Craiova cu Orlando :P.

In fine, acum am un motiv in plus sa pun jante. Dar chiar imi place cum arata astea :icon_redface: . Altfel, imi plac Interlagos-urile, Vancouver-urile, chiar si Twister de pe Beetle. Iar AM, sunt fan BBS si imi plac foarte mult CH-urile. Tot ce sta intre mine si ele sunt banii (sau lipsa lor) si drumurile pe care trebuie sa merg. O parte din strazile in cauza au intrat in reparatie deci raman dinarii... :icon_cheesygrin:

Modificat de mike.
Link către comentariu
Master_Blaster

Uff, naspa cu janta, :( am patit si eu acelasi lucru, dar cu fransiza de 500lei ar trebui sa mai vina ei cu numai cateva sute ca sa-mi schimbe janta. Cu un pic de rabdare gasesc una pe la 4-500lei si o pot si vinde pe asta zgariata. Oricum jantele nu mai sunt pe masina acum. :D

Si un set de jante mari AM ar megre bine cu masina, poate chiar unele de R negre....

Link către comentariu

Chiar la tine m-am gandit cand am vazut janta zgariata, cu o zi inainte scrisesei despre zgarietura.

Cele de R, Talladega, sunt superbe dar doar pe 19" si daca ai stii pe ce asfalt merg :sick: . In plus, au spitele destul de rare si imi e sa nu arate oversized pe langa discurile de frana.

Link către comentariu

Mai bine Talladega pe 18" argintii, cele standard de pe R. Merita acum daca poti sa faci schimbarea la ceva pe 18".

Daca poti sa le dai pe astea cu 700euro cu tot cu anvelope, mai mult de 300 nu mai trebuie sa adaugi ca sa iei ceva bun si cu anvelope ok.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu iau 700 de euro cu asta lovita :(. Oricum targul asta ar trebui sa il fac iarna ca sa nu ramana masina desculta.

Link către comentariu

Asta asa e, poate pana in iarna sa mai se ridice pretul. Eu nu am putut vinde Seattle-urile cu 600euro cand a fost cazul :(

Pana atunci poate gasesti la schimb sau dai putini bani pe niste arcuri h&r sau eibach.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pai scrie si pe prima pagina - 1.4 TSi , 122 cp. Consumul meu nu prea e relevant, dar ca si idee, am Long Term in bord ~10.5 si nu am iesit din oras de cateva sute de km.

Circul preponderent la orele de varf dpdv al traficului. Se poate scoate si mai putin.

Link către comentariu

nu scrie, tocmai de aceea am intrebat, ti-am citit thread-ul cap-coada.... azi-noapte, pe langa alte multe thread-uri, deoarece vreau sa-mi cumpar masina, si urmaresc consumurile la benzinare. Multumesc, pentru raspuns.

Link către comentariu
Master_Blaster

Dar scrie in semnatura codul la motor CAXA si cu o cautare pe goagal cu "caxa golf engine" aflai toate detaliile despre turbatul motor. :P

Link către comentariu

Foarte Frumoasa :D S-o stapanesti sanatos! foarte buna trapa vara cand te duci la masina si gasesti peste 50c in ea :)) eu vara deschi de la balcon geamurile si trapa, si pana ajung jos iese toata caldura acumulata in ea... iti doresc multi Km fara incidente neplacute si sa te bucuri de ea...

Link către comentariu

Multumesc la fel, Myke :). Da, trapa e de mare efect, chiar si cand e inchisa. Te invidiez pentru motorul tau, face niste consumuri de domeniul SF :P.

Trebuie sa faci price inquiry la chinezii astia si speram sa zica ceva in jurul a 200-250$. Sunt scumpe pentru niste replici, fie ele bine construite - ceea ce nu poti stii pana nu desfaci coletul...

Am facut azi 11.111km, poza e pe PC si o sa o uploadez mai tarziu :D.

Link către comentariu

Sa fie intr-un ceas bun 11.111km :D

Cele de pe carsystems.pl eu cred ca sunt mult mai bune

De la 500 de dolari la 900 de euro... :)

De la copie la oem, de la halogen la xenon oem si cu posibilitatea de a pune autoleveling.

Strict de design si pus un xenon no name in ele, fara afs, fara autoleveling poate sunt bune, insa garantia calitatii clar nu o ai.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai fix din cauza asta ziceam ca nu prea merita comparatia intre ele...

Am facut azi 11.111km

La mai multi! :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Poza promisa:

26042012163.jpg

Multumesc @Rave si @The_Ego, la cat mai multi km lipsiti de neplaceri si voua :D.

Pe cealalta mana (cum ar zice englezul), stie cineva cu ce ulei se livreaza masinile? Ok, stiu ca e Castrol, dar ce Castrol? Ce specificatii are? In afara de aceea ca indeplineste norma VW 502.00.

LE: Pentru cei care se sperie de consum, doar ce plecasem de pe loc. atat consuma motorul asta!!troll2bface.jpg

Modificat de mike.
Link către comentariu

Castrol Edge 5w30 Longlife III am avut si am eu. Sigur ai si tu 5w30 si cel mai probabil tot Edge.

BC premium :wub:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!