Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

Poza de la schimbul de ulei facut la reprezentanta:

post-55088-14250381358139_thumb.jpg

murdara si inca nu la nivelul cerut, atat tehnic cat si optic.

Link către comentariu

Am bara fata zgariata si trebuie revopsita, parbrizul crapat, imi trebuie capacele centrale la jantele de vara si dintotdeuna mi-am dorit puuutin mai low :)..ca sa nu spun ca un priector trebuie polishat si as vrea sa scap de cromul de pe bot :d

Modificat de mike.
Link către comentariu

Face 0.8 constant, nu mai exista acea cadere de presiune in WOT daaaar la schimbul tr. 3 -> 4, daca schimb astfel incat in 4 sa cada cam pe la 3000rpm, ii ia o secunda pana face boost-ul iar (e vorba de mers alert, cu sarcina 100%; la mers normal nu se simte).

Ma gandesc sa pun harta de stage 1+, fara vreo modificare HW.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Zgomotul ala pare cumva legat de arcuri...Daca vrei sa scpai de cromul te pe bot, te ajut eu cu grila mea inferioara de TL. Eu vreau cu crom pe bot, mi s-a pus pata!

Link către comentariu

Cat ai înșurubat capatul tijei actuatorului?

Modificat de fixpixu
Link către comentariu

Am dessurubat-o, de fapt; 3 ture.

@blacka: as fi vrut sa colantez negru lucios grilele cromate, dar in functie de cum imi e mai comod, ne auzim :).

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Fa ceva cu capacele alea centrale...zici ca e...neterminata asa. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Astept niste capacele cu VW :). E o dimensiune atipica si se gasesc foarte greu.

Multumesc la fel, @pruna!

Caut fara succes de o saptamana un service unde sa fac montez o evacuare, in Bucuresti. Imi puteti da vreo recomandare?

Link către comentariu

Fa-le la CNC, sa fie in ton cu jantele :icon_thumleft: .

 

Era un atelier undeva prin spate pe la Udriste-ish ( Topgear parca sau ceva de genul asta)...treci de intersectia cu biblioteca si urmatoarea faci la stanga( pe Traian) si cred ca mai mergi vreo 3-400 de metri, spre Matei Basarab. e pe dreapta baraca.

Link către comentariu

E relativ urgenta treaba si am vorbit deja acolo, mai devreme de 2 saptamani nu ma pot ajuta, din pacate.

@cristi: nu am cum sa fac prinderea pe janta la CNC; iar sa fac o placa si sa o lipesc pe cele negre nu vreau pentru ca ar iesi in relief.

Am vorbit la top gear, asteptam comunicarea unei date; cautam alternative, eventual putin mai ieftine.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Topgear mult prea scumpi si dau rasol la masini ce nu sunt "demne" de nasul lor. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!