Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

post-55088-14123578333023_thumb.jpg

post-55088-14123578430586_thumb.jpg

am facut baie, nu se mai putea :))

LE: si o poza mai veche:

post-55088-14123580161404_thumb.jpg

acum are 561xx km.

Modificat de mike.
Link către comentariu

nu, sunt facute cu acelasi telefon :))).

o sa fac si ce spui tu, George, dar pozele din 2011 le am pe PC si restul pe telefon; trebuie sa le pun la comun si dupa, voi face.

Link către comentariu

Si eu te-am vazut aseara in Bucuresti in complexul West Gate. Un singur lucru e de spus, masina e mult mai superba in realitate decat se vede in poze.

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri :).

@gigelm5m3: am incetinit sa iti vad masina, arata demential; as scoate insa inscriptionarea motorizarii de pe spate :D.

Link către comentariu

Mike, multumesc la fel si eu ti-am admirat masina, stiam ca o mai vazusem pe forum, dar nu-mi aminteam user-ul. Legat de inscriptionare, toate configuratiile pe care le-am facut pana sa dau comanda au avut bifa cu "fara inscriptionare motorizare" si am fost ferm convins ca am bifat-o si la comanda pana am vazut masina, si mi-a picat fata cand am vazut-o la livrare. Ulterior am lasat-o acolo, am inteles ca nu se scoate greu si nu raman nici urme.

 

@zvo: da acolo lucrez

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

post-55088-14137417303569_thumb.jpg

buun, au venit :).

Nu le-am montat inca pentru ca e greu sa le dau jos pe actualele fara sa zgarii jantele si in plus, urmeaza sa dau rotile jos, iar atunci vor fi mai accesibile.

Si pentru ca vorbim despre asta, stiti vreun atelier pentru roti foarte bun pe echilibrat si indreptat in Bucuresti?

Masina are acum ~57800 km.

Iau in calcul un schimb de distributie, de suporti ai motorului, de rulment de presiune, flanse cu unele Febi-Bilstein, etc, etc..

Link către comentariu

Arata bine si imi place si brelocul.
Nu iti mai recomand esrom ca stiu ca ai zis ca ti-au gresit geometria.

P.S. Trebuie sa iti schimbi avatarul ;)

Modificat de TDR
Link către comentariu

Nu mai am incredere in ei, desi poate am avut eu ghinion sa nimeresc la persoana/momentul nepotrivit(a).

Nu am inca o poza mai buna ca cea de la avatar :D.

Link către comentariu

Capacele astea au avut termen de livrare masurat in luni, ca si jantele?:d

Hai ca te apuci de mecanica mai devreme decat as fi crezut.

Te salut!

Link către comentariu

Am facut la autosoft militari ultima oara unde si-au dat silinta. Inclusiv proba de drum ulterior pt ca le-am spus ca tot trage dreapta, schimbat roata de pe stanga pe dreapta si s-a dovedit ca era de la roti. Inclusiv mi-a spus in ce consta fiecare reglaj si de la ce ar putea sa fie depasit in cazul meu.

Asta dupa ce in prealabil la brady dupa geometrie mi-a zis sigur piesa asta e si costa atat, fara sa imi explice cum stiu ei ca e vorba de portfuzeta.

 

Deja ai de indreptat? :(

 

@Cristi, TSI-urile astea mici sunt precoce in ale problemelor mecanice :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Capacelele au avut termen de livrare sosirea unei prietene din US :D.

Vreau sa verific jantele macar, vibreaza ingrozitor masina de la 110 km/h pana la 140 km/h (volanul, cotiera, toata masina) si stiu ca si anvelopele au partea lor de vina, dar imi vine greu sa cred ca e doar din cauza lor; vibreaza mai rau la accelerare decat la mers constant, motiv pentru care ma gandesc ca sunt strambe din butuc ceea ce e cam greu (spre imposibil) de rezolvat - am citit pe cateva forumuri ca ar fi cineva in Bucuresti care rezolva inclusiv astfel de probleme.

Link către comentariu

Eu zic ca sunt de la anvelope si mie mi-a luat ceva sa le echilibrez bine... Daca ai drum in popesti leordeni da-mi un telefon ;)

Link către comentariu

post-55088-14140745194718_thumb.jpg

post-55088-14140745345224_thumb.jpg

post-55088-14140745422262_thumb.jpg

Asadar..stie cineva o imprimerie ok care sa aiba materiale diverse? :)

Modificat de mike.
Link către comentariu

Cred ca se va rezolva si cu capacelele prin bunavointa unui forumist :D.

Intre timp, am echilibrat rotile si totul e ok - nu mai tremura masina. Nu a fost nevoie de indreptat :).

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Jantele Rotiform sunt originale sau replici? Daca-s originale, de unde le-ai comandat? Ma tot uit pe eBay UK la un set de Rotiform IND 19", 8.5j et45 si ma cam mananca :))

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!