Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

La 8.5 doar cu foarte mult camber sa se apropie de amortizoare...

Link către comentariu

Jante originale sunt cu latime de 8 si ET50, iar ce are Mihai ar fi cu 1mm mai aproape de amortizor. As zice ca nesemnificativ.
 

Sunt surprins ca a atins asa putin, practic pe fata maxim rolluirea aripilor si e gata. Bine aici conteaza mult si suspensia care e ferma si nu se lasa asa mult sub greutate.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu cred ca atinge in amortizor.

Cum am spus, la viraje unde iau denivelari sau intru mai tare atinge roata de pe fata din exterior..dar astazi am observat ca singur in masina nu freaca deloc daca nu sunt denivelari..bine, nu am intrat chiar "tare". Nu e ceva de speriat, se aude putin.

Deocamdata ma streseaza problema pocniturilor si zgomotelor de sub masina la viraje pe loc / la viteza mica. Ma streseaza rau :(.

Nu am mai apucat sa facem poze in weekend pentru ca lene si rasarit frumos, sper sa imi adun puterile si sa ne strangem toti 3 ca sa incercam ceva :).

Drumuri bune si fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

Da, e greu cu pozele cand dau toti nebunii cu pietre in masini.. Adica, eu n-am nimic cu nimeni da'...

Link către comentariu

Am dat in seara asta scroll prin CB si am avut un soc :)). In ultima luna am mers mai mult cu Passat-ul si ma asteptam la un consum mai mare, dar nici chiar asa:

din cei cca 1000 km, vreo 300 sunt in regim de autostrada + DN (2 persoane + bagaje), alti 300 facuti in Bucuresti si restul in Craiova - pe distante relativ scurte.

Se apropie revizia de 60.000 km pe care o sa o fac pe la 52-53.000 km.

Nu am scapat de zgomotul la bracare.

Am ridicat azi masina pe elevator si cred ca am vazut unde atinge la viraje - daca am nimerit, fender screw mod va fi mai mult decat suficient.

Drumuri bune sa aveti :).

Modificat de mike.
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inca nu am ajuns acolo, probabil peste cateva saptamani abia.

Pentru ca era 07:40 AM si in Craiova erau cca 17 grade celsius la ora aia :).

Link către comentariu

De fapt, dimpotriva - nu sunt deloc sensibil la temperatura, dar conditiile atmosferice au fost de asa natura cat sa mi se para ok/necesar sa folosesc incalzirea :D.

Link către comentariu

17 grade sunt de maneca scurta, chiar si de pantaloni scurti ... sau ai uitat un - ?

Link către comentariu

In masina de umiditate scapi cu ac iar geamurile se pot inchide :)

Link către comentariu

pai masina a stat de pe la 12:30-1 AM in "racoare" (in functie de acceptiunea fiecaruia), parerea mea e ca nu se preta maneca scurta deloc :).

Gata cu offtopicul :D. Astazi trebuie sa ajunga uleiul si maine masina intra la revizie.

Link către comentariu

Fromos bidon!
 

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Masina asta merita o sedinta foto calumea, sa o admiram in toata splendoarea ei :d

Link către comentariu

@RUD: Momentan am o problema cu vopseaua de pe bara spate care se..cojeste (sper sa se rezolve pe garantie). In plus, lipseste macar un mic detaliu de la exterior, care inca se lasa asteptat :D.

Altfel, multumesc :)

Link către comentariu

Pai di she? She are liedu? :))

Ai rezolvat cu trosniturile de sub masina?

Modificat de cristi511
Link către comentariu

nu a fost sa fie cu LED :)

Parca se aud mai putin dar inca sunt acolo..si-au schimbat si tonalitatea si frecventa. Incerc sa rezolv cu butonul "+" de pe volan :))

Modificat de mike.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!