Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

Pacaleste o. Pune pe altcineva la volan, tu te ascunzi in spate...si cand face...hop..scoti telefonul si inregistrezi:p.

Incearca o prezenta feminina, poate se inteleg mai bine :)))

Modificat de cristi511
Link către comentariu

de afara se aude foarte incet, doar din habitaclu se aude..

plus ca la service s-au urcat 2 oameni si nici cu amenintari nu a vrut sa faca :(

Modificat de mike.
Link către comentariu

Zgomotele se aud si imediat dupa ce treci de denivelari? Cum sunt..metalice, scartaie?

Cu masina pe elevator trebuie miscate rotile stanga dreapta maxim si poate atunci se pot reproduce zgomotele.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

au urcat-o pe elevator si au verificat tot - nimic. singurul diagnostic a fost jocul la crucea cardanica de la coloana de directie.

se aude cand trec peste denivelari.

am reusit sa filmez dar e putin prezent zgomotul, in alte situatii se aude mai tare:

Modificat de mike.
Link către comentariu

Zgomotu asta e de la suspensie si anume de la arcul tensionat, cand iti mai face asa, ridici capota, pui pe cineva sa vireze iar tu te duci si asculti acolo deasupra la arcuri unde se prinde amortizoru.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Nu e nevoie sa ridici capota, sursa zgomotului se identifica cu masina pe elevator, in momentul cand se misca de volan, rotile ar trebui sa se miste sacadat si sa se simta o torsiune care se transmite de la flansa si rulment in roata. Totusi, eu cred ca mecanicii au verificat deja flansele, daca au eliminat toate cauzele, ramanand doar coloana de directie.

Link către comentariu

Da Cosmin flanse dar nu cred ca este de la ele.

Cristian daca o ridica pe elevator iti garantez ca nu o sa se mai aude deoarece nu mai este toata greutatea masini pe suspensie, dovada ca fost si nu a gasit nimic.

Am vazut ca ai suspensie reglabila, asa pateam eu cand aveam suspensia reglabila H&R, se auzea identic ca la tine ( este un zgomot de arc tensionat care "scapa" putin cate putin )

Te mai poti uita la arcuri cand vireaza cineva si ai sa observi ca se misca sacadat.

Inainte sa pui suspensia aveai zgomotu asta ?

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Inainte sa pun suspensia nu aveam zgomotul; am citit si eu ceva de spring-binding.

Pe elevator nu se aude nimic.

Link către comentariu

Asa face si la mine cateodata cand virez, se aud arcurile cand lucreaza. In mers nu se aude nimic.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Am avut eu aceasta problema, dar la mine se auzea mult mai tare si pe elevator nu se auzea nimic. Eu am schimbat rulmentii de sarcina... 

Modificat de boduuu
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

am schimbat flansele amortizoarelor impreuna cu rulmentii de sarcina siiii nu am rezolvat nimic:

help?

altfel, revin cu niste chestii proaspete in urmatoarele 24h.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Ceva bun dupa asa mult timp ? :D

 

Tot ce mai ramane este coil binding. Am citit pe vwvortex tot de cineva cu zgomote asemanatoare, a schimbat cam tot si cand a inlocuit arcurile AM cu cele oem a disparut zgomotul. Oricum cred ca e ceva benign.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

nu am schimbat suruburile de la semipunte, dar nici nu prezinta urmele caracteristice..

Modificat de mike.
Link către comentariu

+1 ego.

Ceva ceva si pentru noi? Astia care am suferit alaturi de tine?:))

Link către comentariu

Mai bine mai tarziu decat niciodata. Coborata cat trebuie si jantele no comment.
Felicitari pt rezultat.

225/35? Pe ce marca de anvelope ai mers?

Link către comentariu

FELICITARI!!!!

Arata intr-un mare fel! Ma faci sa iau in considerare jante pe 19" :d :))))

Link către comentariu

Tocmai ma uitam pe Fb si vad masina :D Frumos ;)

 

Din ce imi dau seama sunt Nankang NS2, Ti-a cerut mult plumb?

post-42557-0-31189000-1404382792_thumb.j

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Foarte tare! Arata mai bine decat ma asteptam. Incepe slalomul printre gropi. :D

Link către comentariu

Multumesc.

Anvelopele sunt Nankang NS 2..nu tocmai stralucite, dar e nevoie sa indure pentru ca 225/35 :).

Acum ma duc sa le echilibrez + geometrie. Aveti vreo recomandare in partea de Nord in afara de Autosoft Baneasa?

Trebuie sa fac rost de capacele prezoane..capacelele centrale vor veni mai tarziu.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!