Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

FLOG. It's like FROG, but with some stupid in it. :))

Link către comentariu

post-55088-14018167878234_thumb.jpg

avand in vedere asta ^ + casco, probabil upgrade-urile o sa intarzie ceva :).

pana miercurea viitoare merg cu masina cum e acum :(.

popping noise-ul despre care scriam ca se aude la rotirea volanului pe loc / la viteze < 10 km/h apare parca mai rar acum, dar inca este acolo. poate reusesc sa il surprind intr-un filmulet.

Drumuri bune si fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

Poti "vinde" masina unui membru al familiei. Acceasi capacitate cilindrica, dar 45+ si B3, asigurarea este 700 lei pe 12 luni la Groupama.

Apropo de masina, arata f bine. Dar atrage atentia mai ales numarul. Am vazut-o cand era la Brady.

Modificat de Silviu_7
Link către comentariu

Multumesc pentru pont, Tudor - a iesit putin mai ieftin :).

@Silviu: Duminica (08.06) expira si nu am cum sa termin formalitatile pana atunci; probabil voi recurge la treaba asta, e aberant sa platesc echivalentul unei rate de casco pe RCA.

Multumesc pentru aprecieri!

Link către comentariu

mike incearca si rcapedia.ro. Din multe site-uri pe care mi-am bagat datele, pe asta imi era o idee mai jos. Nu am nicio legatura cu site-ul si nu incerc sa ii fac reclama.

Modificat de stevendor
Link către comentariu

si mie mi s-a parut aberant sa platesc asigurarea la 1.4 cat o rata adica 12 mil.... adica e motor de 1.4 ce naiba ... inca o chestie , asigurarea nu se face automat de catre porsche-leasing ? si daca da , nu este facuta pe persoana juridica cumva ?

Link către comentariu

nu e in leasing.

o sa raman la RCAautoieftin, au fost singurii ce mi-au dat <1000RON/6 luni.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Am lasat ieri masina la Brady pentru interventii de vopsotorie. Daca tot intra in service, as fi vrut sa rezolv si problema cu zgomotele la trenul de rulare tot la ei, insa dupa o discutie cu un consilier de service care a incercat sa ma convinga ca masina mea e pe MQB, nu pe PQ35, am zis ca mai bine merg in alta parte.

Ah, da, am trecut de 50.000 km:

post-55088-14025656182635_thumb.jpg

post-55088-14025656260754_thumb.jpg

Drumuri bune sa aveti!

Modificat de mike.
Link către comentariu

Multi inainte!

 

Reprezentantele nu sunt pentru reparatii, ci strictul necesar la revizii :)) . Again vopsitorie? E de la incidentul cu cainele?

Link către comentariu

pisica* :D. Da, bara trebuie revopsita si vreo 2 grile schimbate.

Multumesc la fel!

Modificat de mike.
Link către comentariu

Multi inainte!

 

Eu sunt plecat de 2 luni din tara, si o sa mai fiu plecat inca 10 :) am lasat-o in garaj, sper sa mai fie buna de ceva cand ma intorc:)) Intrebarea e, pot sa scap cumva de casco in perioada asta? Masina e luata pe credit auto si cand ma intorc intentionez sa o achit integral ..

Link către comentariu

Damn big cat. Cu spoilerul banuiesc ca tot la ei rezolvi.

 

Nu vreau sa te intreb de jante, de obicei no news is bad news si am vazut ca pak e in vacanta :( .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

a fost o pisica normala, nu am putut sa o evit mai bine decat am facut-o si a scapat cu viata, oricum :).

referitor la jante, inca astept..sper cand iese masina de la brady sa ajunga..e totusi iunie

Link către comentariu

It's still 2014, you know.. Don't know why you get mad and everything..

Link către comentariu

Man, don't be mad, those rims will make a nice Christmas present.

Scuze dar nu n am putut abtine. Eu astept de 3 saptamani niste piese si m au apucat dracii...

Link către comentariu

:)) apreciez ca ma incurajati

daca va fi cazul cu adevarat am gasit o alternativa putin mai scumpa, astept sa vina din concediu si vedem dupa :).

ma ajuta cineva cu un service ok in partea de Nord a capitalei unde sa rezolv sunetele de pe sub masina, va rog?

Link către comentariu

Se pare ca joi o sa fie gata masina.

Revin asupra rugamintii de a-mi recomanda un service ok in partea de N a orasului, sau oriunde - dar sa fie ok :D.

* Imi cer scuze pentru poluarea partiala a topicului.

Link către comentariu

pe sistemul "cand te duci la doctor, nu te mai doare", masina nu mai pocneste deloc la viraje / bracare acum, cand am ajuns la service; un diagnostic initial dat de mecanici ar fi cuplajul de la coloana de directie care are joc.

suruburile de la semipunte sunt stranse si nu au semne de frecare, deci nu e de acolo.

problema e ca respectivul cuplaj nu e de gasit ca piesa individuala, ci cu toata coloana de directie.

aveti ceva idei?

multumesc.

LE: masina face zgomote si pe drumuri cu denivelari.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!