Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

Man, in ritmul asta...vine iarna.

Imi pare rau pt tine sincer dar eu personal mi as fi luat de mult "jucariile" de la ei.

Exista si alte variante pe care cel mai probabil le ai fi realizat pana acum.

Link către comentariu

Trista povestea si finalul sper sa fie cat mai curand.

Am auzit de la Bogdan (Rave) ce s-a intamplat si eu fie mi-as fi cerut banii inapoi sau reducere 20% cel putin.

Din pacate neseriozitatea asta vad ca e destul de raspandita. Acum am invatat cine nu da factura sau garantie si vrea banii toti de la inceput nu e un partener serios pt business.

Sper in curand sa vedem pe topic setup-ul final de vara.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu nu dau nicaieri toti banii in avans.

Poti pune niste poze cu vopsitoria te rog?Tare sunt curios cum le iese united grey-ul...

Link către comentariu

tudor, o sa fac poze dupa ce spal masina; am spalat-o vineri dupa-amiaza si seara a picurat exact cat sa mi-o murdareasca.

in proportie de 98% e bine, poate am ochiul defect de la cat am stat cu bara spate alta culoare..

Link către comentariu

Eu inca nu m-am hotarat daca raman la pbn cu schimbatul barii sau daca sa merg la brady...

Link către comentariu

Daca vreodata vreti sa schimbati serviceul va pot recomanda eu o locatie in Pitesti  ( o reprezentanta, numele pe privat) unde fac treaba mai buna ca Euro Tehno Group ( experienta personala) plus ca am vazut cateva masini la care au lucrat si nu pot decat sa ma declar foarte multumit. 

 

Scuze de off topic. 

 

( nu am nici o cunostinta personala pe acolo, nu castig nimic din recomandari)

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Inca astept jantele, insa cu banii in buzunar :).

Am reusit alalteieri sa le mai fac o bucurie celor de la casco:

post-55088-14015354728728_thumb.jpg

post-55088-14015354826363_thumb.jpg

Cat vs Rabbit

1 - 0

Se apropie revizia si am renuntat la ideea de Redline, o sa merg pe Motul Specific cred.

Pe langa rulmentul (sper ca rulmentul) care face ca motorul meu sa se auda ca elicea unui elicopter, zgomot care apare aleator insa pare-mi-se ca din ce in ce mai pronuntat, in ultimul timp se aud pocnituri cand virez la viteze mici sau pe loc - fara frana de mana trasa sau frana apasata. Aveti vreo idee ce ar putea fi? Ma indoiesc ca e coil binding. Sper sa imi fac timp sa ajung la Florin@Caractere (sau alt service bun pe care mi-l puteti recomanda) pentru o inspectie mai amanuntita, asta dupa ce iese de la Brady.

Ah, da - placutele scartaie uneori, insa nu s-a aprins martorul in bord (avem ~ 50k km) si in curand expira RCA si Casco. O bucurie pentru buzunar :).

Drumuri bune sa aveti!

Modificat de mike.
Link către comentariu

Ai motiv sa pui ornamente negre la proiectoare, asta pt a vedea partea plina a paharului.

 

La Florin@Caractere sau La Service. Al doilea fiind mult mai aproape, cel putin pt mine.

Primavara asta cand am inlocuit flansele + bielete mi-au facut si o constatare mecanica si mi s-au parut seriosi.

 

Spoiler-ul de R-line e destul de firav. Eu il am usor desprins pe mijloc din iarna, dar cred ca se repune usor in suportii din bara.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Will do glossy black, will do.

Eu sunt in nord mult in Bucuresti..

Link către comentariu
Publicat (modificat)

mie-mi pare ca se aude si pe fata..

Modificat de mike.
Link către comentariu

Pai pe fata vorbesc. sunt 10 suruburi de 18. Eu le schimb sapt viitoare.  :icon_thumleft:

 

 

App, cum te simti cu banii in buzunar acum? parca ar fi trebuit sa faci miscarea asta cu ceva saptamani in urma nu?

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Cred ca se simtea mai bine cu jantele pe masina decat cu banii in buzunar... Le mai astepti sau cauti altceva?

Link către comentariu

aveam de gand sa le astept pana pe 06.06, dar cred ca o sa mai stau pana scot masina din service; oricum, de cca 2 saptamani, chiar daca nu aveam banii atunci, ma tot uit dupa jante.

cristi, eu stiam de problema suruburilor pe spate, iar galagie face si pe fata si pe spate la mine..

Link către comentariu

Ai aflat de unde vine zgomotul?Eu am un cloncait pe fata  care apare din cand in cand la treceri peste denivelari sau in curbe si nu au reusit sa vada de la ce e iar la test drive nu se arata...

Link către comentariu

nu, eu inca le astept. prefer sa le astept cu banii in buzunar, insa.

judecand dupa cat a durat prima oara, saptamana viitoare ar trebui sa apara :)

Link către comentariu

@ TDR posibil sa fie bieleta antiruliu.

 

Face cam rar si pot merge pe piatra cubica sau drumuri denivelate si nu zice nici pas, m-am gandit si eu la ea... scuze de offtopic.

@mike. Ce problema este cu suruburile?

Link către comentariu

@ mike: ciudat.Pe spate nu stiam ca exista probleme insa pe fata e clar ca suruburile alea pricinoase sunt sursa unor troncanituri destul de prezente ( se simt in pedalier, volan, pedale) care pot fi usor confundate cu t-bone-ul spre exemplu.

Link către comentariu

nu stiu ce i-ati facut, dar assara nu s-a mai auzit nimic cand viram pe loc/la viteze mici :))

foarte pe scurt, dupa 5000km+ cu b14: initial mi-a parut prea dura, dar m-am obisnuit foarte repede; pe denivelari mici e stresanta, topai pe scaun de parca am super masaj :D, in schimb accelerarea, franarea si mai ales comportamentul pe schimbari de directie s-a imbunatatit enorm. se simte lipsa unor sway bars ceva mai groase, dar o sa ramana asa :).

bonus - poze cu stop led transformat in acvariu

post-55088-14016972176436_thumb.jpg

post-55088-14016990241986_thumb.jpg

PS: stopul a fost schimbat acum 2 saptamani :)

Modificat de mike.
Link către comentariu

Buretele care etanseiseaza cum se prezinta?

Sa nu fie prinse firele la mijloc.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Era buretele indoit; acvariul a fost inlocuit cu un stop nou.

@Bogdan; o sa incerc "Gofl" sa vad daca imi place, daca nu me gusta, pleaca :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!