Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

Salut, al2css. Sunt la reprezentanta acum si am discutat zgomotul ambreiajului cu un consilier de service; am cautat detalii despre asta in reteaua lor si am gasit o informare a fabricii care spune ca e normal, construction-related si nu necesita interventii :). (au fost mai multe plangeri legate de acest zgomot)

 

Era clar... ce vroiai sa spuna, ca trebuie schimbate? :D

Link către comentariu

E bun Mobil 1 ESP. Mai ales daca nu ti-a mancat si singura problema este temperatura constant mare e ok. Nu aveai de ce sa treci la w40.

M-am uitat la niste specificatii intre Motul specific si Mobil 1 ESP, iar cel din urma are o vascozitate putin mai mare la cald ceea ce este un lucru bun.

 

Faptul ca a ajuns de multe ori la temperaturi mari l-a facut sa se uzeze repede. In cazul asta ar trebui schimbat la 10.000km.

Link către comentariu

Salut, al2css. Sunt la reprezentanta acum si am discutat zgomotul ambreiajului cu un consilier de service; am cautat detalii despre asta in reteaua lor si am gasit o informare a fabricii care spune ca e normal, construction-related si nu necesita interventii :). (au fost mai multe plangeri legate de acest zgomot)

 

Era clar... ce vroiai sa spuna, ca trebuie schimbate? :D

Am vazut si alte probleme la care se sugerau ca solutii de rezolvare inclusiv inlocuirea unor repere. Altfel spus, da, sunt sigur ca imi spuneau sa inlocuiesc ceva daca era cazul, mai ales ca in cel mai bun caz plateam doar 50% din totalul actiunii.

Link către comentariu

avem un numar nou care se potriveste ok in suportul de US;

post-55088-0-58747400-1378673360_thumb.j

noul ulei, dar si placebo, au facut masina mai silentioasa; nu stiu daca e din cauza scaderii temperaturilor de afara, dar parca uleiul e mai rece in aceleasi conditii de exploatare..cu 4-5 grade.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

 

Salut, al2css. Sunt la reprezentanta acum si am discutat zgomotul ambreiajului cu un consilier de service; am cautat detalii despre asta in reteaua lor si am gasit o informare a fabricii care spune ca e normal, construction-related si nu necesita interventii :). (au fost mai multe plangeri legate de acest zgomot)

 

Era clar... ce vroiai sa spuna, ca trebuie schimbate? :D

Am vazut si alte probleme la care se sugerau ca solutii de rezolvare inclusiv inlocuirea unor repere. Altfel spus, da, sunt sigur ca imi spuneau sa inlocuiesc ceva daca era cazul, mai ales ca in cel mai bun caz plateam doar 50% din totalul actiunii.

 

 

Am facut prima revizie. Le-am povestit de problema asta, chiar am facut 2 teste, unul cu consilierul de service caruia am fost repartizat, si unul cu mecanicul. Ambii mi-au spus ca nu e nimic in neregula. Ziceau ca modelul de volant cu astfel de probleme este cea cu dubla masa, si ca eu am cu masa simpla. Din spusele lor nu prea au avut astfel de probleme pana acum. 

 

Adevaru e cam am stat si eu in dreapta, si nu se auzea nimic. Oricum tot nu sunt convins de argumentele lor, dar nu am ce face. Astept sa vad in ce fel 'evolueaza' problema.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Vreau ceva recomandari pentru jante 18".

Bilbao sunt foarte greu de gasit impecabile si nu sunt convins de latimea lor si ET.

Multam :d!

Link către comentariu

Pe langa ET si latime sunt si foarte grele Bilbao.

 

Poti sa te uiti pe la Audi ce mai are de 18". Cele de pe A3 sau A4 b7 se potrivesc fara probleme.

Pe mine m-au impresionat: 

8eny6u5e.jpg

Golf_Heck.jpgRlinekz.jpg

Rotor FTW mai ales ca se potrivesc la culoare :D.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca imi plac foarte mult, pot sa fie si mai mari :d.

Imi plac mult Rotoarele, doar ca nu-mi prea convine ET 54 si 7,5J :/

LE: Merci pentru raspunsurile prompte :)) :d

Modificat de mike.
Link către comentariu

7.5J e ok, oricum nu merita mai mult de 8 pe masina asta si diferenta intre 7.5 si 8 e infima daca folosesti cauciucuri cu aceeasi dimensiune.

Si ET 54 cu un distantier de 8-10 pe fata si un 12-15 pe spate e ce trebuie, dar mai trebuie coborata masina cred...

Link către comentariu

o sa coboare in primavara, cand iese din barlogul in care intra maine ^^.

 

ET 44 + 8J = flush (check out Ego's setup); ET 54 + 7,5J + 12 X mm = flush?

Modificat de mike.
Link către comentariu

Diferenta de latime intre 8 si 7.5 ar fi aprox 12mm si distribuite egal spre interior si exterior => 6mm spre exterior la acelasi ET.

Asa ca ET54, 7.5 + 16mm..cred.

 

Cel mai bine e sa nu te complici cu distantiere. 

 

Latimea de 8 si ET44 fac rotile sa para prea distantate cand te uiti din spate, cel putin asta e parerea mea. Poate cu bara de R-line sa nu se vada chiar asa de rau. :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, am calculat gresit :D, my bad. Vreau sa stea mai aproape de aripa, in special pe spate..

 

Nu cred ca o sa se vada "crecanata" din spate  :lol: GO-WIDE.jpg

Modificat de mike.
Link către comentariu

Oricum, mai bine un ET 54 si te joci cu distantiere pana-ti iese ce vrei decat un ET 40-44 si sa constati ca nu-ti place cum stau...

Link către comentariu

2i1dnwz.jpg

Mai putin de 44 nu merge, decat daca e mai ingust de 8.

 

Ca o regula, ce pe spate vine flush pe fata are tendinta de poke fiind ecartamentul putin mai mare pe fata pt a mai reduce din tendinta subviratoare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu nu inteleg, i-ai pus cauciucuri de iarna si o bagi la hibernat?

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2

Link către comentariu

Initial, planul era sa stea pana mai tarziu in decembrie in trafic, insa am fost nevoit sa o bag de acum la garaj ca sa o feresc de vremea potrivnica.

in plus, am bagat-o in garaj pentru ca diesel :d :

post-55088-0-30057600-1385316614_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!