Jump to content

Golf VI HL -> RLine


mike.

Postare recomandată

mda, cum banuiam.

@mede - la mine se aude cand pedala e sus de tot, vad ca la tine se aude cand e semi-apasata.

gee, la 35k km cred ca e un nou record :).

Link către comentariu

Urat, totusi sa se duca volantul la 35000 km... mai e in garantie?

Modificat de cristian
Link către comentariu

oricum ar fi apasata, se vede cum vw face economie la sange, urat...

Link către comentariu

Rusine sa le fie celor de la VW! Problema cu volantele este de multi ani,cumnatul meu a schimbat-o la 65k la Audi A4 a iesit un arc prin ea,modelul pe Sachs.Discul,placa si rulmentul erau ca noi dar volantul praf.Cred ca este treaba de noroc ca si la baterie.

Modificat de calin.g
Link către comentariu

volant? Sper ca mai ai garantie ca se invarte undeva la 2200 lei

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Oricum, din cate stiu garantia nu acopera partea asta cu ambreiajul. Nu, e iesita din garantie de o luna jumate :).

Link către comentariu

Salut. La fel se aude si la mine. Am schimbat kitul de ambreiaj ca am zis ca-i rulmentul si dupa o perioada a reaparut, dar doar in anumite momente. Nu face neaparat la rece sau la cald. E destul de random la mine.. Are 80k masina

Link către comentariu

Salut, Si la mine face exact la fel si inca de cand am cuparat masina insa mi-am dat seama abia dupa vreo saptamana de mers cu ea.

Cand calc ambreiajul nu mai face iar cand il ridic la maxim se aude zgomotul insa foarte important este faptul ca se aude random, adica nu face de fiecare data. Ce am observat este ca incepe sa se auda zgomotul abia dupa ce merg cu masina ceva timp. Pe mine ma enerveaza si e frustrant ca la un motor pe benzina sa se auda asa. Acum am aproape 13000 si ma voi duce la Avia sa fac revizia si ii voi sesiza si pe ei, insa tare mi-e friica sa nu mai faca in acel moment. Asa cum spuneam nu face tot timpul.

 

LE: eu nu cred ca este volant intrucat la mine face de cand i-am dat tipla jos :)

 

@mede: eu nu cred ca este acelasi zgomot pentru ca se observa diferenta de ticait intre cele 2 video.

plus ca tu ai TDI

Modificat de Gabriel12
Link către comentariu

zgomotul apare total random si la mine. si a facut aproape de noua, chiar i-am sesizat pe cei de la reprezentanta dar culmea, nu a facut atunci cand am mers la ei.

am mai postat asta-iarna un clip din exteriorul masinii cu acelasi zgomot, drept dovada ca nu tine cont de temperatura.

intr-adevar, singura problema este disconfortul acustic.

multumesc pentru feedback! pana cand va refuza sa intre in viteza (aka se vor agrava simptomele), nu cred sa ii schimb ceva; o sa mearga si la "doctori" in viitorul apropiat.

Link către comentariu

din pacate, finala nu e pusa cum as vrea. in plus, mai sunt multe de facut la exterior, deci e work in progress :d

Link către comentariu

Grila R, faruri, jante, dar inainte de toate trebuie sa mai coboram putin.

insa astea mai dureaza :)

Modificat de mike.
Link către comentariu

Nu vreau sa o fac R. Cel mult sa semene cu R-Line la exterior :). Merci de oferta, insa imi plac cele de GTi poate si "din cauza" problemei cu footrest-ul.

@cogdao: am pus finala parte a unui traseu intreg facut de cei de la TopGear pentru un R :d.

Link către comentariu

Ai traseul stock si doar finala e de R? Cumva fosta evacuare a lui Darian?

Cred ca se aude foarte bine :D

Link către comentariu

da, am doar finala schimbata.

intr-adevar, a fost a lui Darian, caruia ii multumesc si aici :d.

se aude exact cum imi doream, putin mai tare si mai gros decat stock.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Se aude super cand iei piciorul de pe acceleratie chiar si la turatie mica.

Link către comentariu

multumesc, george.

asa o sa ramana, chiar daca sunt 98% multumit :d, in special de pozitionare.

o sa revin cu un fly-by.

alte noutati nu prea sunt, imi place mai mult pe zi ce trece. in 2, maxim 3 luni urmeaza a 3-a revizie (la jumatatea lui aprilie 2013 am facut revizia #2).

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!