Jump to content

Servodirectie de pe 1,6 pe 1,4


znecula
 Share

Postare recomandată

Intrebarea e daca se poate muta servodirectia de pe un motor Golf 3 1,6 benzina 1994, pe un motor Golf3 1,4 benzina 1993.

Cel de 1,4 nu e cu servodirectie si am obosit sa tot invart de volan.

Stima.

Se pare ca am postat aiurea.

Rog un moderator sa mute la Golf III.

Scuze!

Modificat de znecula
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la motorul de 1.6 75 cai nu cel de 101 cai cred ca se potriveste.

Daca deschizi capota si te uiti la cele doua motoare nu o sa vezi diferente vizibile prea mari. Cred ca se potriveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportul pe care vine prinsa pompa de servo si alternatorul de pe 1,6 nu se potrineste la gaurile de pe blocul motor de 1,4,aceasta problema am intanlit-o eu ca si motoare au fost 1,6 abu pe 1,4 abd,la celelalte motoare nu stiu,iar ca diferenta intre cele doua motoare blocul motor de 1,6 abu este mai inalt cu cativa cm ca cel de pe 1,4 abu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa motorasul pas cu pas (de ralanti).

In poza atasata asa arata ABD-ul. O sa vezi ca la ABU difera motorasul de ralanti.

post-10002-0-62589600-1315066116_thumb.j

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut.

Am o dilema. Stie cineva daca se potriveste servo de pe alt model de golf 3 pe un model de 1.4?

Nu de alta, dar am caseta de directie cu tot cu servo de la un golf de 1.6, si vreau sa stiu daca il pot pune.

Unde sa ma uit daca se potriveste, si daca merge facut transferul de oricine (eu), sau trebuie facut intr-un service?

Foloseste functia Search inainte de a deschide un topic.

Modificat de taz21
topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc .

Cu directia nu e bine sa te joci, mai bine o duci intr-un servIce. Si dupa aia sa faci unghiurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!