Jump to content

Macarale - compatibilitate


gribelu
 Share

Postare recomandată

Am posibilitatea sa cumpar moka tare niste macarale electrice de pe un Golf3 in 3usi... stiu si eu ca ala are portiera mai lunga.. dar oare sistemele de prindere (shuruburi..) sunt in acelasi loc?

Daca se poate un raspuns din partea cuiva care chiar a incercat miscarea asta...

multe multumiri!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic ar trebui sa mearga, dar daca nu merg... as fi interesat eu de ele... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este exact aceeasi macara. O sa ai in schimb un pic de lucru cu electrica, cred :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc pentru reply-uri. acum sa incerc sa pun mana pe ele.. :)

(am deja butoane + cablaje originale)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Din cate stiu eu nu se potrivesc. La 2+1 usi cele 2 bride de care se prinde geamul sunt mult mai departate decat la 4+1 usi si oricum cu spatele ce faci? Oricum incearca si tine-ne la curent si pe noi!

Edit by wabbit:

CHIAR se potrivesc. Eu am pus o macara de "3 usi" pe o masina cu 5 usi. Si daca asta nu este de ajuns, macaralele de "3 usi" si "5 usi" au acelasi cod, fiind identice :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

nu este nici o problema daca nu vin exact pe gaurile originale.

se pot da alte gauri si poti pozitiona macaraua asa cum trebuie.

neaparat sa le prinzi cu pop-nituri, nu cu surub si piulita. in timp vor face joc.

ia-le la sigur, nici o macara after-market nu se compara cu cele originale.

e foarte important sa ai cablajele si ceva in plus : ia mufele de la masina cealalta (mufele de la usi cu manunchiul de cabluri).

aaa, si inca ceva, roaga-te sa ai masina precablata :) ! daca nu o sa ai ceva de tras fire !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru sfaturi dar in cele din urma am renuntat la idee. Nu am fonduri si gata.. si cel mai ieftin "pachet" de butoane, macarale fatza, cablaje iesea pe la 180 de euro, totul original dar SH...

Voi continua sa dau la manivela, momentan am preferat alte upgrade-uri de banii astia :) (turometru, computer de bord, plafoniera noua, proiectoare ceatza, chip...)

Modificat de gribelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!