Jump to content

Intrebare legata de faruri


iZOTOPE
 Share

Postare recomandată

cum as putea desface farurile, in sensul sa am acces la oglinda din ele??

unul dintre ele este siliconat (deci relativ simplu de desfacut), dar celalalt este stock si habar nu am cum sa-l desfac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum as putea desface farurile, in sensul sa am acces la oglinda din ele??

unul dintre ele este siliconat (deci relativ simplu de desfacut), dar celalalt este stock si habar nu am cum sa-l desfac.

<{POST_SNAPBACK}>

Am citit pe undeva de ceva mesteri prin Bucuresti care construiesc sticla pt faruri...si cred ca tot pe aici pe forum am citit asta, asa ca eu banuiesc ca cel care le construieste ar avea si o idee buna pt tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hehe, pe mine ma intereseaza cum sa le desfac, trebuie sa am acces la oglinda din interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic nu ai cum pt. ca sunt incapsulate din fabrica. Daca l-ai desfacut, sunt 2 posibilitati: sa plesneasca sticla de la silicon sau sa il poti desface si sa nu il mai poti pune la loc asa cum trebuie.

Deci mai bine iti cumperi 2 faruri noi (400.000lei/buc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda... dar eu vreau sa-mi fac angel eyes, si ma interesa cum sa desfac farurile.

merci pt sfaturi :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, acum am inteles....o solutie ar fi sa spargi sticla si sa scoti resturile de sticla+silicon cu grija.

Iti pui acele neoane pt angle eyes....tragi o dunga cu silicon pentru faruri....si iti pui noile lentile (cred ca vor costa cam 300.000lei/buc)....avand grija sa iti faci un sistem de presare a lentilelor pe far pana sa usuca siliconul.

Iti recomand faza cu spartul, pt. canu cred ca vei reusi sa scoti lentilele fara sa strici nimic la far.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baga farul in cuptor... (nu garantez k o sa fie ok oglinda :unsure: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

auuu, daca se ajunge aici mai bine ma las pagubas si astept sa economisesc ceva bani pt angel eyes gata facute :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat de greu e de priceput ! chiar daca le desfaci fara sa le strici si resusesti printr-o minune sa faci angel eyes din baghete de jaluzea tot nu o sa ai efectul scontat pt ca nu ai sticla exterioara clara !!!!!! prima conditie la angel eyes asta e sa ai far clar, dar la urma urmei farurile tale banii tai treaba ta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate ;) , totusi... mai bine economisesc 6 mil :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate :blink: , totusi... mai bine economisesc 6 mil
Modificat de Bizonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!