Jump to content

Golf 3 Trage Aer Fals?


BogdanCostin
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor! Am descoperit o "chestie" la motorul meu si stau in dubii de cateva saptamani . Motorul a fost segmentat acum cateva luni , insa cand am luat masina de la mecanic am observat un furtun de aer intrerupt de un racord in care mai este loc pentru un furtun . Nelamurirea este ca prin acel loc trage aer destul de tare si in momentul in care il acopar se schimba si sunetul evacuarii . Nu am observat inca diferente daca merg cu el acoperit sau descoperit decat in acest sens, insa stau un pic pe ganduri pentru ca nu imi amintesc daca era asa inainte si imi este frica sa nu se strice ceva . Am atasat imaginile mai jos poate ma puteti lamuri. Multumesc !

post-34573-0-36527500-1312405023_thumb.jpost-34573-0-79731000-1312405029_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acolo venea un vacuum, sau daca nu il aveai venea un dop. deci da, iti trage aer fals. vezi ce vacuum trebuia sa ai acolo, sau daca n-aveai nici unul, pune-i un dop ca iti trage aer in admisie. bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo trebuia sa fie un dop, fara acel dop vei avea un relanti marit si un consum asemenea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!