Jump to content

VW Golf 5 Black ( magic perlat)


crysty cip

Postare recomandată

La frana de mana o sa ai aceasi problema ca mine, tot pa ady am imbracat-o insa daca o sa mai vrei sa o dai jos nu o sa poti fiindca pielea vine peste clipsul de care trebuia sa tragi, ca sa scoti manerul :|

 Eu din 2007 pana acum nu am dat-o jos, nici nu stiam cum se desface, sper sa nu fie nevoie sa o mai demontez prea curand decat atunci cand pielea este uzata si automat trebuie schimbata, atunci imi fac loc cu o surubelnita subtire sa ajung la clips....

 

Piele normala.

 Da se potriveste mai bine cu volanul...

 

Eu zic sa o lasi textil, nu s-ar potrivi cu scaunele.

Adi lucreaza bine, se stie.

 S-a uzat si vreau o schimbare, chiar daca pielea este incomoda vara tot sunt hotarat sa o imbrac ...un mare + pt adi

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crysty cip

    109

  • cogdao

    37

  • Radu_Alecs

    10

  • cip12cip12

    9

Din ce in ce mai bine!

A doua poza merge bine la profil ;)

Modificat de cogdao
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Doua poze facute astazi la trecerea cu feribotul in insula Thassos ( Grecia) ....multi, multi conationali :)

post-40864-14033712525224_thumb.jpgpost-40864-1403371273409_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte mult, am plecat dimineata la ora 05:00 si am ajuns in Thassos, unde m-am cazat, la ora 17:00..... Am oprit de cateva ori dar foarte aglomerat a fost la vama dintre Bulgaria si Grecia ( 3 ore)....608 km

Link către comentariu
  • 1 month later...

 Am instalat noua versiune V11 CD_8129 pt Rns 510,  maine fac un drum pana in Constanta si tare sunt curios daca pe versiunea V11 apare si tronsonul nou de autostrada sau are aceleasi probleme ca si V10 .....

 

Referitor la modificari mai vreau:

 

1.Maxidot care trebuie sa fie dupa 2007 si din pacate nu gasesc...

2. Cablul gps de la Rns510 pana la antena shark oem..

 

Lista modificarilor se opreste aici, am depasit bugetul alocat :D ...poate, poate o resoftare ca tot sunt intrebat mai mereu daca am "cip" ....Am CIP doar la nr de inmatriculare, le raspund :RO flag:

Link către comentariu

Chiar azi am mai intrebat la Dedeman si nu au cablu, m-au indrumat spre cei cu radio-tv.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

post-40864-14099206939397_thumb.jpgpost-40864-14099207433294_thumb.jpgpost-40864-14099207992262_thumb.jpg

Gata am trecut la maxidot :)

Totusi nu am reusit sa fac codarea corecta......nu afiseaza nimic, cand sunt apelat sau apelez pe cineva din agenda telefonului:( modulul Bt stiu ca suporta aceasta functie....

Link către comentariu

Multumesc, eu fac un pas iar tu alergi :)). Sa traiasca Olx ca le-am gasit la un pret bun....

Sper sa gasesc si cablul pt Rns, ai mai cautat?

Link către comentariu

Alta viata cu maxi !

Inlocuieste carbonul de pe grilele de ventilatie si rama centrala cu negru lucios sau vopseste in piano black.

Link către comentariu

Serban87 ceasurile sunt 2008, aveam pe masina 2007 si a trebuit sa le fac o vizita celor de la PBN Vest1 ...din pacate mi-au lasat 14000 km in plus pe maxidot....samsarii dau km inapoi iar cei de la PBN iti adauga :)

Radu_Alecs asa este, acum pot sa folosesc toate butoanele de pe volan....singura problema ramane sincronizarea cu modulul Bt( nu afiseaza contactele ) , am debifat Bap de pe navi dar tot nu functioneaza, incerc maine...

Referitor la colant, renunt la el cand trec la climatronicul de golf6, atunci voi vopsi in piano black mai multe elemente, inclusiv rama de golf6...

Modificat de crysty cip
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Vine iarna :) , din pacate sunt nevoit sa circul zilnic pe un drum care este mereu in reparatie, praf, gropi si alte obstacole....am viteza melcului in zona aceea:) si multe urari de bine din partea celolalti participanti la trafic care se grabesc...

Acest drum face legatura intre Bucuresti si renumitul Laser din orasul Magurele( cel mai mare din Europa).....

Link către comentariu

Era bine daca lucram la institut, nu mai eram nevoit sa circul zilnic pe acel drum...in aceasta seara, cand am trecut, am vazut ca s-au facut progrese, sunt sanse sa termine lucrarea pana in 2015 :)

Modificat de crysty cip
Link către comentariu
  • 2 months later...

Astazi am trecut pe la TCM si am revigorat cu ajutorul lui Mugur, calutii [emoji6](black friday stage1)....

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!