Jump to content

VW Golf 5 Black ( magic perlat)


crysty cip

Postare recomandată

Dupa cod amortizoarele sunt cele care vin si pe echiparea sportline......pe fata am folie,nu vreau sa am probleme daca montez mai inchisa.......

post-40864-0-13942200-1333911849_thumb.j

post-40864-0-35783200-1333911852_thumb.j

post-40864-0-59829500-1333911856_thumb.j

Link către comentariu
  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crysty cip

    109

  • cogdao

    37

  • Radu_Alecs

    10

  • cip12cip12

    9

Masina am vazut-o live pe langa Trafic greu acum 2 saptamani.

Arata foarte bine, dar prea cocotata, iar acum se vede si putin de reverse rake :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da The_Ego frecventez zona.....momentan vreau sa o las 1,5 cm de fata nu mai mult.....strada unde locuiesc nu-mi permite sa o dau cu burta de asfalt....mai am un kit rieger care "zace" in garaj :icon_redface:

Link către comentariu

Cam 5%, nu stiu exact,asa mi-au spus cei care au montat-o in 2008 ...

Link către comentariu
  • 1 month later...

In cele din urma am reusit sa montez kit-ul rieger(o parte, mai caut prelungirea fata si eleronul)...parca nu se potriveste kit-ul cu jantele oz....dar poate reusesc sa le schimb culoarea sau daca nu ,alt model .....astept sugestii si critici( prea inalta de fata :angry: .....stiu dar am amortizoarele noi si sper sa se mai lase )

Am reusit sa vopsesc bandourile si am mai retusat unele zgarieturi primite de la niste colegi de servici mai grabiti sau neatenti :grrrrrr:

post-40864-0-08576000-1338652573_thumb.j

post-40864-0-63587100-1338652574_thumb.j

post-40864-0-68618800-1338652575_thumb.j

post-40864-0-61088100-1338652576_thumb.j

post-40864-0-37397000-1338652577_thumb.j

post-40864-0-90170600-1338652636_thumb.j

Link către comentariu

la prima vedere mie imi place, insa pe fata nustiu ce sa zic cu buza aia acolo...

Link către comentariu

Nu este buza,ea vine sub buza rieger....daca tot am montat fusta spate,pragurile,trebuia sa montez si ceva pe fata.....sper sa o gasesc la fel ca si celelalte adica second

Link către comentariu

Felicitari tizule. e frumoasa foc

Multumesc mult......ai vazut ce mica este diferenta cu arcurile sport Oem

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

In cele din urma am reusit sa montez kit-ul rieger(o parte, mai caut prelungirea fata si eleronul)...parca nu se potriveste kit-ul cu jantele oz....dar poate reusesc sa le schimb culoarea sau daca nu ,alt model .....astept sugestii si critici

eu zic sa reconditionezi jantele si sa le vopsesti negru lucios. ai un golf "all black"

Link către comentariu

Va multumesc :) .....la negru ma gandeam si eu, dar vroiam mat....astept si alte propuneri sau chiar poze de la colegii care au lucrat in photoshop.....dau :beerchug:

Link către comentariu
  • 2 months later...

Interesanta bara fata, dar personal mi se pare prea mult, cam mult prelungita in jos..stiu ca asa face Reiger kit-urile :(

Bara de GTi cu o buza de Ed30 era perfecta. Oricum cere jante mai mari :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ai dreptate The_Ego kit-ul de la Rieger este cu mult mai prelungit decat cel de Gti....daca montam buza de Ed30 nu avea acceasi linie cu fusta spate si pragurile...

Trecerea de la 17 la 18 nu cred, ce scrie in talon :rules: 225/45/17(OPTIONAL)....jantele le voi reconditiona imediat dupa ce trec la jantele de tabla in sezonul rece....sau cine stie poate gasesc alte jante (tot pe 17) care sa se potriveasca mai bine la kit-ul Rieger

Link către comentariu
  • 4 months later...

Poze cu jantele reconditionate,sunt foarte multumit ....au fost facute la un coleg de forum, detalii pe pm cine este interesat

Din pacate, in toamna, pana sa trec la jantele de tabla am pierdut un capacel de la jantele Oz sau a fost imprumutat definitiv :RO flag: , are cineva ,din intamplare, unu singur de vanzare sau imi poate da un sfat de unde pot gasi ?.....am fost si in targ la Vitan dar nu am gasit ,aveau Borbet,Aez...etc

post-40864-0-27923000-1359402070_thumb.j

post-40864-0-79062900-1359402079_thumb.j

post-40864-0-92194900-1359402100_thumb.j

Modificat de crysty cip
Link către comentariu

Frumoasa foc masina, imi place mult bara spate cu evacuarea, cat mai multi km fara probleme.

Link către comentariu

Eu zic sa incerci cu sigla vw la jante. Ar arata mai oem-ish :)

Masina este fara embleme.....nu ar fi o idee buna cu jante w

Multumesc ~LauR~

Link către comentariu

Mi se par cam exagerate modificarile. Ma refer la kitul reiger. Cred ca arata mult mai bine cu prelungirile de gti + praguri de gti. Eventual daca voiai evacuare centrala, fusta de r32. Astea sunt cam kitchoase. Sa nu te superi pe mine dar asta e parerea mea.

Link către comentariu

le poti vopsi sau folia acele capace si vor fi de efect. de la departare e badgeless, dar de aproape se vor vedea detaliile.

Masina arata bine , singura chestie ce nu imi place este sticker-ul rieger ( imi aduce aminte de vremurile vechi in care toti purtau NIKE cu sigla cat casa :))) )

Link către comentariu

Mi se par cam exagerate modificarile. Ma refer la kitul reiger. Cred ca arata mult mai bine cu prelungirile de gti + praguri de gti. Eventual daca voiai evacuare centrala, fusta de r32. Astea sunt cam kitchoase. Sa nu te superi pe mine dar asta e parerea mea.

Nu am vrut sa montez un kit gti sau r32 sa nu cad in extrema cealalta(kit de gti,r32 pe masina Tdi ).....sunt multe masini aici pe forum cu acest kit....am fost nevoit totusi sa montez bara fata gti sa pot monta prelungirea rieger

Radu_Alecs asa am cumparat-o cu stiker rieger ....o sa intre la vopsit si am sa renunt la el

Mai caut si un badgee pt grila fata(un iepure,o broasa....exclus gti sau altele derivate vw)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!