Jump to content

VW Golf 5 Black ( magic perlat)


crysty cip

Postare recomandată

daca renunti la ele arata mult mai bine,dar e mai complicat si te costa mai mult(astupat gauri,revopsit usi,etc) . la vopsirea bandourilor e munca mai putina sunt costuri mai mici si arata destul de bine. bafta

Link către comentariu
  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crysty cip

    109

  • cogdao

    37

  • Radu_Alecs

    10

  • cip12cip12

    9

tur esti sigur k au si gauri de prindere,poate sunt prinse doar cu banda 3M.....ma documentez si daca sunt lipite cu banda , le "barbieresc'' cum zice colegul cip12cip.....

Link către comentariu

au gauri. usile pe fata au 5 si cele de pe spate au 4. sunt sigur. aseara mi le-am demontat de pe masina si le-am dus la vopsit

Link către comentariu

Circoloco e mai bine sa le astupi cu fibra decat sa folosesti autogenul(vei avea mereu probleme cu punctele de rugina).....cel mai simplu si mai ieftin ramane tot vopsirea lor cip12cip asteptam poze cu ele vopsite

Link către comentariu

Bey cum de am ratat eu topicul asta :)

Hai Cip baga si tu poze cu oglinzile si manerele vopsite ...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi am reusit sa montez bara fata gti care "zacea" de mai mult timp in garaj,din cauza modificarii aduse capotei sunt nevoit sa montez o grila gti fara emblema....ma poate ajuta cineva cu un site unde o pot gasi sub 100e...multumesc,am sa revin cu poze(trebuie sa le micsorez k sunt prea mari)...

Modificat de crysty cip
Link către comentariu

cip12cip ma asteptam,doar nu criticai un cip :lol:

B32FDY multumesc,imi cumperi o pereche de faruri cu lupa si facem schimb :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Frumoasa masinuta,sa o stapanesti cu placere!Unde ai vopsit manerele si cat ti-a luat?Vreau sa le fac si eu curand...

Link către comentariu

Manerele au fost pregatite de mine (slefuire,vopsire cu primer pt plastic,izolate) si vopsite de un unchi.....mentionez k au fost vopsite direct pe masina fara a le demonta.....cogdao, daca ai timp te invit sa le vezi...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Asa este in prima zi l-am contactat :lol:(dany_bv ii multumesc pt arcurile sport) ,acum asteapta sa le montez pe masina sa devina Sportline,tot astazi mi-a venit si grila gti fara emblema ...o poza cu ea montata pe masina

post-40864-0-02613900-1320757182_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Asa este lucian_90tud dar pe viitor incerc sa fie sportline....totodata am avut si o surpriza cu un amortizor pe fata(a curs) dupa cateva zile,acum nu stiu care ar fi cauza,arcurile sport OEM sau era el uzat(masina are aproape 90000).....

Link către comentariu

Probabil era uzat, bagat pprea mult prin gropi :D . Nu are de ce sa fie de la arcuri.

Recomandat ar fi sa schimbi ambele amortizoare pe fata!

Link către comentariu
  • 4 months later...

Dupa ce am schimbat amortizoarele fata(sachs), este un pic mai ridicata decat spatele de care sunt multumit momentan cum arata ,un pic de fata sa o pot lasa , circa 1,5 cm,ce parere aveti?

post-40864-0-17955500-1333909550_thumb.j

Modificat de crysty cip
Link către comentariu

Poate peste un timp o sa se mai lase.. de obicei asa se intampla cand schimbi arcuri/amortizoare. Pe viitor poti pune arcuri care sa coboare masina mai mult.

Ai folie si pe fata ? Ar merge o tenta mai inchisa..

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!