Jump to content

VW Golf 5 Black ( magic perlat)


crysty cip

Postare recomandată

Doua poze cu eleronul de gti iar langa el un sticker rosu de la colegul cogdao....multumesc.

post-40864-13966234625489_thumb.jpgpost-40864-13966234714342_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crysty cip

    109

  • cogdao

    37

  • Radu_Alecs

    10

  • cip12cip12

    9

Multumesc Radu_Alecs

 

Astazi mi-am facut timp si am folosit iar ceara de la Turtle wax, recomand acest produs este fenomenal cum reda luciul vopselei si ascunde unele imperfectiuni, dupa ce am terminat a inceput sa ploua iar ceara nu m-a dezamagit ... :icon_thumleft:

 

Inca sunt in cautarea volanului de gti .... :tuktuk:

Modificat de crysty cip
Link către comentariu

Știi tu ceva Bogdane? Viitorul upgrade la tine este cel de g6 gti, eu iti urmaresc topicul :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

A venit iepurasul :)

post-40864-13979216884042_thumb.jpgpost-40864-13979217154963_thumb.jpg

Din pacate comenzile pe volan nu sunt functionale, calculatorul de coloana l-am schimbat cu unul highline CH dar nu vede comenzile,momentan :(

Un Paste fericit tuturor !

post-40864-1397922686352_thumb.jpg

Modificat de crysty cip
Link către comentariu

B32FDY codarea am facut-o imediat dupa ce l-am montat, banuiesc cablajul de la comenzi ar fi problema.

Vad ca esti din nou membru activ al site-ului si ai renuntat la ideea de a vinde masina, sa inteleg ca urmatorul upgrade la FDY este maxi-dot ?

cogdao sper sa nu astept asa mult farurile:)

Modificat de crysty cip
Link către comentariu

Am renuntat de 1 an sa dau masina, am alte planuri cu ea acum, deja am inceput lucru la acest proiect.

Pe topicul ei, nu am mai scris nimic insa este activ, oricand pot raspunde :))) 

Link către comentariu

Mai posteaza si acolo :D . O mai vad prin cartier.

On topic, alta viata cu noul volan.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

 Asa este,  mare diferenta  intre volanul de trendline si cel de gti, regret ca acest upgrade a trebuit sa-l fac in 2014 si nu mai devreme .....

 

 Astazi am facut o vizita colegului Al Bundy si s-a remediat problema comenzilor si claxonului, ii multumesc pe aceasta cale.  "Vinovata" era mufa de la cablaj, cea care intra in spira, avea firele inversate acesta fiind si motivul de ce calculatorul de coloana nu vedea comenzile si claxonul nu functiona.....acum am volan de gti cu comenzi functionale si claxon :lol:

Modificat de crysty cip
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Publicat (modificat)

Au ajuns si piesele imbracate de ady_desper ..post-40864-13999679411408_thumb.jpgpost-40864-13999679730161_thumb.jpgpost-40864-13999679906963_thumb.jpgpost-40864-13999680066451_thumb.jpg

Modificat de crysty cip
Link către comentariu

foarte misto au iesit , dar totusi frana de mana ar fi aratat mai bine daca avea cusatura pe lateral.

Link către comentariu

La frana de mana o sa ai aceasi problema ca mine, tot pa ady am imbracat-o insa daca o sa mai vrei sa o dai jos nu o sa poti fiindca pielea vine peste clipsul de care trebuia sa tragi, ca sa scoti manerul :|

Link către comentariu

 Asa este ....totusi mi-a fost teama de simetria celor doua cusaturi, asa ca am renuntat la ele si am optat sa fie mai simpla..

 

 Legat de serviciile lui ady_desper sunt foarte multumit si pe viitor am sa trimit si capacul de la cotiera,  pielea sa fie perforata sau simpla??? 

Link către comentariu

Eu zic sa o lasi textil, nu s-ar potrivi cu scaunele.

Adi lucreaza bine, se stie.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!