Jump to content

Stop hayon


zebrocksky
 Share

Postare recomandată

Am vazut vreo cateva masini cu stopul de pe hayon luminat pe capete si pare interesant.Cum se poate face?E codare sau o modificare fizica?

PS:Sper ca subiectul nu a mai fost abordat,eu deschizand topic inutil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc ca au alimentat separat fiecare lampa ca sa poate face asta in codari. Desfaci si suntezi respectivele lampi cu niste rezistente echivalente...

Dar chiar arata misto?

Modificat de divinewind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu aveam la fel, capetele de la stop aprinse, cand aveam ambele becuri de frana arse

toate cele bune

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu neaparat misto dar mi se pare interesant...

@joky :)) Serios?Interesanta solutia.Oricum la cele pe care le'am vazut le functionau normal stopurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi s-a ars exact grupul de led-uri de pe mijloc, asa ca mi-am "tunat" lampa fara sa vreau. Daca cineva a facut asta intentionat, are mult timp liber.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc ca au alimentat separat fiecare lampa ca sa poate face asta in codari.

Si eu ma indoiesc!!!

Nici vorba de asa ceva. Pe Golf 4 nu este centrala electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Am vazut capetele aprinse la fabia unei prietene dar la ea erau arse ambele pozitii spate si capetele tineau loc de pozitie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu inteleg becurile de pe capat ?

adica a 3-a lampa din leduri si numai pe capete se aprindea ?

pai ala nu e tuning, ci s-a defectat, si nu toti au bani sa schimbe acea lampa din leduri :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am incadrat'o la "TUNING" pt ca am crezut ca e o modificare...Deci ca sa nu se inteleaga gresit,totul fctioneaza normal(nu pozitii arse,nu stopuri arse) doar ca in mom in care se ia piciorul de pe frana,raman capetele luminate pe o zona de vreo 2 cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu stiu dar mi se pare un pic ...inutil, ca nu stiu cum sa spun, sa fie acolo lampile si sa nu se aprinda. Eventual sa se activeze luminile alea in alte momente dar soferii cand vad rosu e vb de stop si oricum ai face tot pericol inseamna. Asta nu am inteles eu cum sa fie placut sa NU SE APRINDA.

Dar trebuie luat in considerare ca eu sunt cam lipsit de simt artistic masina pentru mine trebuie sa fie un tanc, supersonic eventual, dar nu frumos...frumosul e ptr femei :).

Modificat de divinewind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CApetele lampii din haion se aprind cand ai becurile de pe frana arse sau sunt schimbate cu unele cu LED-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

si atunci ce este de facut pentru a anula becurile aprinse !

se exempli eu am schimbat stopurile cu leduri la golf 4 si imi raman aprinse cele 2 leduri din capete de la haion si imi da eroare la vagcom de switch frana

Modificat de nokitel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!