Jump to content

Ulei in tubul spre turbina


GEO___X
 Share

Postare recomandată

On 18/03/2018 at 7:40 PM, EEXCALADE said:

Ai pus grosimea garniturii de chiulasa in functie de cati mm ies pistoanele din bloc ?

cum am spus mai sus am pus garnitura cu 3 gauri cum era inainte,dar am schimbat chiulasa cu alta...iar daca chiulasa veche a fost planata eu astept mult si bine sa mai creasca compresia

nu stii sau pus garnituri cu 3 gauri din fabrica?pe motorul de origine al passat ului era cu 3 gauri dar nu am  masina de noua...asa ca...

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine daca a avut cu 3 gauri si ai pus tot cu 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana aici corect,dar daca chiulasa veche a fost planata si eu am pus o chiulasa neplanata camera de ardere se mareste

 

din auzite se pare ca meseriasii nu aleg garnitura de chiulasa numai in functie de cat iese pistonul din bloc...ci si in functie de cat se planeaza o chiulasa

cand planeaza o chiulasa ca sa nu refaca scaunul supapei ei aleg sa puna o garnitura mai groasa,daca a fost cu 2 gaurii baietii pun cu 3 gauri

 

Modificat de ionut10a
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La planul chiuloasei se ia 0.10-0.15 mm ,obligatoriu se refac si scaunele supapelor .Deci nu se modifica nimic .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!