Jump to content

ce motor am si ce carburator ?


rtanase
 Share

Postare recomandată

Salut ,

Am o dilema ... Golful meu mk1 in acte este 1.3 benzina . Insa ...carburatorul scrie pe el Solex 34 PIC (T) - 5 . Mi se pare ciudata paranteza rotunda ...pe net nu am gasit poze cu acest carburator . Inca o chestie care am observat`o este urmatoare . Bujiile care le am acum sunt cu hexagon mic . Am fost azi sa imi cumpar bujii pentru motor 1.3 ...si mi`au dat unele cu hexagon mare .

Uimirea mea ar fi ca acest motor sa fie de capacitate mai mare :D . Insa nu prea cred .

post-63413-0-04142300-1307519675_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate imi aduc aminte e motor de 1.3,nu e nici de 1.5 ,nici de 1.6..dar verifica ca undeva pe bloc la astea parca era pansonata cilindreea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul precis este de 1.3, ce este peste 1300 la mk1 are suportul lateral dreapta mai in spate si nu sta basculat pe fatza ca asta, seria o gasesti parca sub delco pe partea lata de bloc deasupra cutiei. Am avut si eu unul asa pe care l-am dezmembrat si tot solex parca era carburatorul care a fost donat unui coleg.

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!