Jump to content

Passat 2002 1.6


ti3sto

Postare recomandată

Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si fara incindemte.

Daca nu se supara FLORIN imispui si mie cat te-a costat tempomatul ca si eu cand fac rost de bani asta e primul lucru care o sa il fac.

Link către comentariu

@cogdao bineinteles, l-am testat. nu este prima masina cu care am mers cu tempomat.mi se pare bun la drum intins.

@dizi doar ti se pare, masina n-are probleme de caroserie, am o singura problema la swtichul usii soferului, care tot aman sa o rezolv.

@leko cel mai bine vorbesti cu el, eu am adus piesa( tempomatul) in jur de ~300 cu totul o sa te duca. bafta

mersi de urari :king:

si ceva info despre masina http://www.ultimates...ssat-V-1.6.html pentru interesati, evident

Modificat de ti3sto
Link către comentariu

Ok, imi cer scuze atunci. Vad ca ai ganduri sa o vinzi. Eu iti dau un singur sfat nu o da daca nu iei cat merita ea.

Link către comentariu

dizi stai linistit, nu este problema :icon_thumleft: .

nu am gand sa o vand. in cel mai rau caz as vrea sa fac un schimb. dar sunt indecis.

Oricum, pana in ultima clipa cat masina o sa fie la mine o sa ma bucur de ea. Din cate am inteles este ultima masina(model) ce imprumuta tehnologia de pe audi.

@misufha mersi

Modificat de ti3sto
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

urmeaza schimbul de ulei, cu ocazia asta va cer o parere :

liqui moly sau castrol?( castrol are acum)

5w40 pemtru vascozitatea mai mica sau 10w40 care-l are deja?. (amandoua indepinesc norma vw)

Personal as merge pe liqui moly citid numai de bine despre el. dar astept sfaturi, multam !

Modificat de ti3sto
Link către comentariu
  • 3 months later...

N-am mai scris de mult timp in jurnalul online al masinii.

Intre timp s-a facut si schimbul de ulei cu liqui Moly 5w40 TopTech, amandoi suntem foarte multumiti :D.

I s-a schimbat distributia..

A aparut si Calculatorul de bord. Florin l-a montat de pe SFK-ul lui :D. Functioneaza perfect.

Tot tovarsu' Florin a montat si Pilotul Automat.

Noi inca ne continuam drumurile linistiti. Bafta tuturor !

image580z.jpg

image611tt.jpg

image609.jpg

image610a.jpg

Modificat de ti3sto
Link către comentariu

Dap, asta iarna..... era minidot-ul SKF-ului 1. Ea a capatat maxidot atunci.

Link către comentariu

noroc ca sunt numai 2 pagini ca inca ma uitam dupa pachetul crom pe care nu il vad.nu le mai 'dotati' cu pachet crom cand nu are.sau ce intelegi prin pachet crom ca eu din start cautam bandourile cu crom si in culoarea caroseriei.crom la geam au 99 % din passat-uri.

Link către comentariu

Da colegu' eram nou pe forum si nu stiam ca toate passaturile au la geam acest crom.

Extraordinara dotare am "fabricat", mai mult chiar o are la geamuri:))

Link către comentariu

Ma repet - nu toate variantele de B5,5 - au crom la geamuri.... dar se pare ca a fost sters mesajul.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Publicat (modificat)

Azi, intr-o insorita zi de mai am iesit tiptil-tiptil din umbra parcarii la o spalare si la miscare, ca deh mai trebuie si d'astea.

Masina a iesit la vanzare ! sa vedem unde ajunge :D, momentan o am postata doar pe forum. sper sa ajunga la un pasionat.

Pozee

image692.jpg

image693b.jpg

image694yfi.jpg

image697i.jpg

image695p.jpg

Modificat de ti3sto
Link către comentariu
F l o r i n

Pune-o pe mai multe site-uri, ca nu te costa nimic... sau foarte putin - gen Auovit - si anunt in geam. Eu am dat-o dupa anuntul din geam.

Spor la vanzare !

.. inca o masina buna, isi cauta un nou proprietar.....

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!