Jump to content

Diferenta intre module de confort


b3st_kid
 Share

Postare recomandată

exact -i-am scris si eu, dar ori a disparut postul, ori era in alt aparte.

din pacate, la golf 4 nu o sa ii deschida portbagajul - chiar daca ii cumpara telecomanda cu 3 butoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am un modul confort 1j0959799ah, si am 2 ero00953 -limitare de temporizare lumina habitaclu 25-10 pozitie comutator nedefinita intermitent si a doua 01335 modul comanda pt pozitie scaun/oglinda sofer  j543 49-10 nu este comunicare-intermitent. cum pot scapa de ele? daca as cumpara alt modul confort cu acelasi cod , mentionez detin VCDS17.8, ttrebuie setat ceva care ar merge cu vcds sau e mai complicat, sa incerc sa rezolv cele 2 erori?

multumesc aticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa refaci lipiturile pe placa electrica a modulului confort original.

ca sa nu fie mai complicat, trebuie sa cumperi unul de pe o masina cu aceeasi varianta de caroserie

dupa montaj, faci codarea si adaptarea telecomenzilor, cu VCDS-ul

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut un scurt la instalati de la un bec din interior si cred ca s a dus releul , merge intermitent cand vrea, sau poate fi de la lampa de citit din masina ca am schimbato, releu v23072-c1059-a208 nu se mai gaseste de comercializat din pacate, am comandat alt cod v23072- C1061-A308, sa vedem.

astept orce sfat!

Modificat de taz21
Nu mai da quote la mesajul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul de pe modul  este 1j0959799ah Daca am acest cod de modul si comand acelasi cod difera? , poate sa fie diferit fata de al  meu? , mai are ceva notatii pe el ce gen "' zm-max 5dk 007 954-51 II54000"' care sunt diferite pe ce am mai gasit?

 multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, in functie de masina/caroseria de pe care provine, difera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

SALUTARE TUTUROR! Ma apoate ajuta cineva cu o schema de legatura modul 1C0 959 799 ? Mai exact vreau sa aflu cum pot lega un  mic 002 in paralel sa pot incuia /descuia usile de la distanta.MS

Modificat de Gutu87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se leaga in usa soferului, nu la modulul de confort, cauta in topicul dedicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!