Jump to content

Diferenta intre module de confort


b3st_kid
 Share

Postare recomandată

am inchidere centralizata cheie briceag are incalzire in scaune comp bord .. ma gandeam ca poate nu e nevoie de acel Computer ca poate o fi si el ascuns pe acolo ! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, inchidere cu cheie briceag... OEM sau AM ?

 

pune o scanare a masinii, sa vedem cu ce este echipata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca am pe masina Equipment levels A8C Comfort equipment inseamna ca am modulul confort??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inchiderea este originala briceag ! nu este alarma doar inchidere centralizata ..daca las usa deschisa si o armez din telecomanda claxoneaza etc .. ! la scanarea asta te referi ?

 

 

Door and lid locking system 4K3 Radio remote controlled central locking
operated from inside and safe
securing

WVWZZZ1JZ2B086953.pdf

Modificat de denny_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, la un AUTOSCAN cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inchiderea este originala briceag ! nu este alarma doar inchidere centralizata ..daca las usa deschisa si o armez din telecomanda claxoneaza etc .. ! la scanarea asta te referi ?

 

 

Door and lid locking system 4K3 Radio remote controlled central locking
operated from inside and safe
securing

 

nu mai pune atatea semne de exclamare..... ca ma dor ochii.....

 

nu scanare completa a masinii... cu Vag Com - VCDS, VAS... sa vedem ce modul ai pe masina - PN-ul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Buna nu știu daca am nimerit-o dar dacă se poate am și eu o problemă am cumpărat un golf 4  din 2004,  1,9 tdi când l-am luat nu mergiau geamurile electrice am mers la servis mi sa spus ca mașina afost inundată am schimbat modulul confort acelas cod dar cand închid  masina se deschide portbagajul menționez acest modul nu merge numai daca îi dau un plus pentru comunicație ce variante aș avia mulțumesc 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul luat de tine provine de pe un break.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
On 5/14/2016 at 8:32 PM, bora pd said:

Buna nu știu daca am nimerit-o dar dacă se poate am și eu o problemă am cumpărat un golf 4  din 2004,  1,9 tdi când l-am luat nu mergiau geamurile electrice am mers la servis mi sa spus ca mașina afost inundată am schimbat modulul confort acelas cod dar cand închid  masina se deschide portbagajul menționez acest modul nu merge numai daca îi dau un plus pentru comunicație ce variante aș avia mulțumesc 

 

 

ori schimbi modulul si cumperi unul de pe o masina identica - ca varianta de caroserie cu ce ai tu.... sau modifici eepromul la modulul confort care l-ai cumparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un golf 4 din 2001 break cu geamuri manuale si as vrea sa imi pun geamuri electrice. 

 

 

Pana acum stiu ca trebuie sa imi cumpar urmatoarele :

 

Motorse pentru fiecare geam;

Maner de usa pt 3 usi ( fara cea de la sofer);

Butoane pt reglarea geamului;

Fata de usa sofer;

Comanda geamuri sofer;

Motorase oglinzi electrice;

Maner usa sofer cu reglaj oglinzi electrice;

Modul confort;

Daca am uitat ceva, va rog sa imi spuneti :D .

As dori sa stiu daca ar trebui sa am grija la anumite piese, gen modulul de confort daca ar trebui sa il iau un anumit cod.

Mentionez ca am pus ulterior maxidot si toate usile se vad cand sunt deschise si am cheie tip briceag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

daca masina este immo 3 - de vezi usile deschise - atunci trebuie modul confort cu seria 1C0 959 799B, calculatoarele/motorasele de usi aferente - vezi sa fie de la masina cu volan pe stanga, instalatia electrica de pe usi si continuarea acesteia, de sub bord, pana la modulul confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, masina este immo 3.Deci ar trb sa imi iau modulul de confort de care ai spus tu. ok .

Inca o intrebare, momentan nu stiu daca am modul confort cu 1 sau 2 mufe, daca as avea cu o mufa si modulul de care ai spus e cu 2 mufe, ce se afla in cea de-a 2a mufa?

 

Pot sa pun instalatie electrica pt geamurile fata de la un golf 4 coupe?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

daca masina are geamuri manuale, nu ai modul confort - ci inchidere centralizata - trebuie sa modifici instalatia electrica, nu merge sa bagi direct modulul, in mufele inchiderii centralizate - nu merge.

modulul confort pentru masina ta, va avea doua mufe.

da, merge instalatia de coupe, pe fata

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai idee unde as putea gasi ce modificari trebuie aduse instalatiei electrice? 

 

Mersi mult de raspunsuri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

trebuie comparate cele doua diagrame - dintre modulul confort si inchidere centralizata - am facut de mai multe ori acest retrofit, din pacate nu am avut timp sa fac un DIY sau sa scriu modificarile facut - am lucrat cu diagramele in fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diagramele unde le pot gasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

no, cumpara tu piesele si eu te ajut cu diagramele.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns in sfarsit la masina si am aflat ca am modulul de inchidere centralizata 1c0 962 258 AB si dupa un "sarci" pe "goagal", am observat ca am 3 mufe la acest modul.. Sper sa nu fi gresit ceva. In cazul asta, de la ce sunt cele 3 mufe? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NicusorNarcis

Va salut . Am un golf 4 din 2000 si modul cu 1J0 si mi-am cumparat absolut totul pt trecere la 1C0 cheie briceag . Cine poate sa ma ajute cu schemele electrice cat mai detaliate i-as fii recunoascator . O seara buna !!!

Modificat de NicusorNarcis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru modulul 1c0 pot pune motorase 1j0?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu, nu merg - trebuie sa cumperi si calculatoarele de usi aferente modulului 1C0 ... respectiv calculatoare cu 1C1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna am montat si eu pe masina un golf 4 din 2003 modulul asta 1 C0 959 799 B  si am avut asta inainte 1 C0 959 799 si as vrea sa stiu pe ce frecventa lucreaza modulul asta ca am vrut sa programez o cheie si nu merge , asta e cheiea  am bagat pe google seria asta 4D0 837 231 A   de la cheie si mia dat ca lucreaza la mhz astia 433.92 MHZ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Iti trebuie o cheie cu codul HLO 1J0 959 753. Nu e de ajuns sa fie pe 433,92MHz sau 434 Mhz, ci sa fie pentru Golf 4 si suratele lui (Seat Leon 1M, Toledo 1M1, Skoda Octavia1) Passat B5, B5.5..  Cea de Passat are 3 butoane si poti seta deschiderea portbagajului din tc.A ta e de Audi,are alt protocol de transmisie a datelor. Nu o sa functioneze niciodata cu modulul tau.

 

Modificat de Dexterino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!