Jump to content

huruit in frana de motor


staicu
 Share

Postare recomandată

salutare sunt posesorul unui passat model 2003,l-am cumparad din germania la 150 mii km cu un huruit la motor cand e in frana de motor.L-am pus pe tester si nu a descoperit nimic. Mi-au spus k asa se aude motorul meu k e ,,strans'' dar nu prea cred k am mai intalnit si alte masini din gama mea si zgomotul nu se compara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Banuiesc ca e cutie manuala.

Huruitul asta numai din cutia de viteze poate proveni. Iar piesa defecta se poate descoperi doar desfacand cutia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e nou motorul,sau de ce sa fie asa de strans??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Ei si tu... Explicatii de "mari mecanici romani". :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca e din motor? Esti sigur ca nu rulmentii de la rotile din fata iti huruie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviuplaton

Ca sati dai sema ca huruitul vine de la rulmeti faci un test in mers, bagi viteza si pui pe liber daca huruitul dispare e din cutie daca nu e de la rulmenti, bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Tocmai am schimbat rulmentii, dupa ce mi-au huruit in cap o luna. Zgomotul se aude tot timpul peste o anumita viteza, atat in frana de motor cat si in accelerare..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

daca ar fi de la rulmenti de la roti s-ar auzii si cand o scot din viteza sau decuplez ambreajul.Ar putea fi din cauza uleiului care k nu a fost schimbat niciodata si am 240 mii ?? sau sa fie pra putzin in cutie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, citeste asta:

E o problema la cutiile in 6 trepte(FRK), se cam duce rulmentul conic mare .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru informatie...e clar k e de la vreun rulment din cutie,si costul este destul de mare si bataie de cap.Am 100000 de mii km de cand am masina si zgomotul e acelasi.Deci nu cred k o sa umblu in cutie pt atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!