Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

depinde si de ce cumpara.... Commader ii va merge sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceasurile sunt vdo. Imi puteti spune ce trebuie modificat? prietenul meu nu sta in oras cu mine si decat sa fac doua drumuri mai bine fac unul.Ms mult. Vad ca in comunitatea asta oamenii chiar se ajuta intre ei. Ciudat :)) nu am mai intalnit asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

shark_re8ell

E cineva care sa aibe un immo2 mini/maxidot pt golf 4 tdi? As da la schimb immo3 minidot..nu reusesc sa ii aflu pinul, fie din cauza interfetei folosite, desi e un vag k+can commander 3,6, fie din cauza faptului ca nu fac ceva cum trebuie, ceea ce si cred ca se intampla. Sau poate e vreun coleg care ar putea sa ma ajute sa i-l trimit sa vada daca poate sa il sparga el. Sau poate la fel de bine e cineva care cauta immo 2-3 minidot pt benzina(am 3ceasuri)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e mai complicat, trebuie schimbat soft-ul, modificat adrese, etc -sau readaptat ceasurile dupa inlocuirea soft-ului, daca nu se face adaptarea direct din soft.

 

in primul rand, verifica daca prietenul tau a mai facut asa ceva si daca se va descurca, nu cumva sa ramai cu masina imobilizata pe la el....


E cineva care sa aibe un immo2 mini/maxidot pt golf 4 tdi? As da la schimb immo3 minidot..nu reusesc sa ii aflu pinul, fie din cauza interfetei folosite, desi e un vag k+can commander 3,6, fie din cauza faptului ca nu fac ceva cum trebuie, ceea ce si cred ca se intampla. Sau poate e vreun coleg care ar putea sa ma ajute sa i-l trimit sa vada daca poate sa il sparga el. Sau poate la fel de bine e cineva care cauta immo 2-3 minidot pt benzina(am 3ceasuri)

 

de la interfata este, cel mai probabil. La immo3 nu ai ce sa spargi la el.... merge fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A zis ca nu a mai facut si de asta am intrebat ca sa stim ce modificam. Cel mai sigur imi cumpar un vag commander,citesc si urc aici fisierul si daca aveti placerea imi modificati si mie ce stiti ca e de modificat si eu il urc dupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, atunci asteptam ....  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca ceva. Am gasit doua versiuni: 1.4 si 3.6. Pe care sa o iau? 1.4 e 100 lei,3.6 e 150.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumpara 3.6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Versiune mai noua si merge si pe masini mai noi presupun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are treaba... nu e ozn aceasta interfata dar tu o sa iti faci treaba cu ea. Masinile noi se fac cu interfete care costa mult.... si vb de preturi incepand de la 1000 euro in sus..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Am si eu nevoie de putin ajutor:

Am un bord immo2 1j0 920 825b (boo) la care indicatorul de combustibil e defect, am primit un bord immo 3 1j0 920 826c (rb8) pe care l-am instalat pe masina(golf 4). am PIN de la bordul immo3, m-am conectat pe 17 instruments, am introdus pinul de la bordul nou, am intrat in adaptari la canalul 21 dar in momentul in care schimb la numarul cheilor valoarea(la 0) imi apare error si nu reusesc sa imperechez imobilizatorul cu cheile vechi ale masinii. va rog sa ma anuntati daca am gresit undeva sau ce trebuie facut pt a imperechea imobilizatorul cu cheile sau in cel mai rau caz daca se poate sa anulez avertizarea de imobilizator care apare pe bord (momentan ca sa pot folosi masina am dezactivat imobilizatorul...)  Mai am si problema cu martorul usa deschisa care nu apare pe bord si nu avertizeaza in momentul in care am pozitia aprinsa si scot cheile din contact, am vazut ca s-a mai discutat pe forum dar inca nu am ajuns la solutionarea ei, poate ma puteti ajuta si aici.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste cu atentie paginile anterioare ca s-a postat de n ori procedura corecta.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cineva care sa aibe un immo2 mini/maxidot pt golf 4 tdi? As da la schimb immo3 minidot..nu reusesc sa ii aflu pinul, fie din cauza interfetei folosite, desi e un vag k+can commander 3,6, fie din cauza faptului ca nu fac ceva cum trebuie, ceea ce si cred ca se intampla. Sau poate e vreun coleg care ar putea sa ma ajute sa i-l trimit sa vada daca poate sa il sparga el. Sau poate la fel de bine e cineva care cauta immo 2-3 minidot pt benzina(am 3ceasuri)

Suna-ma maine mai pe seara si iti scot eu pinul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta daca a citit dump-ul.... daca nu l-a citit, nu ai de unde sa il scoti...

 

daca ai citit dump-ul, pune-l aici si iti zicem care este codul PIN

 

Buna Am si eu nevoie de putin ajutor:

Am un bord immo2 1j0 920 825b (boo) la care indicatorul de combustibil e defect, am primit un bord immo 3 1j0 920 826c (rb8) pe care l-am instalat pe masina(golf 4). am PIN de la bordul immo3, m-am conectat pe 17 instruments, am introdus pinul de la bordul nou, am intrat in adaptari la canalul 21 dar in momentul in care schimb la numarul cheilor valoarea(la 0) imi apare error si nu reusesc sa imperechez imobilizatorul cu cheile vechi ale masinii. va rog sa ma anuntati daca am gresit undeva sau ce trebuie facut pt a imperechea imobilizatorul cu cheile sau in cel mai rau caz daca se poate sa anulez avertizarea de imobilizator care apare pe bord (momentan ca sa pot folosi masina am dezactivat imobilizatorul...)  Mai am si problema cu martorul usa deschisa care nu apare pe bord si nu avertizeaza in momentul in care am pozitia aprinsa si scot cheile din contact, am vazut ca s-a mai discutat pe forum dar inca nu am ajuns la solutionarea ei, poate ma puteti ajuta si aici.

Multumesc

 

intai pe ceasuri, in 10-Adaptation, canal 00, dai Read, o sa iti bage 000, test, save. Opresti contactul pt cateva secunde, pui iar , te loghezi cu pin-ul ceasurilor ce urmeaza sa le adaptezi... dupa care te duci in 21, bagi 0... test, save... bagi nr de chei de scris... save, s.a.m.d.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pin= 2441 . Faci login cu 02441.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si ce modific? Pinul l.am aflat si eu dar nu stiu ce trebuie modificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta daca a citit dump-ul.

Am vazut ca e din Iasi ... il ajutam direct la fata locului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si ce modific? Pinul l.am aflat si eu dar nu stiu ce trebuie modificat.

Vorbima aici de schimbat ceasuri... Spune ce vrei sa modifici, si iti modific eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a modificat f l o r i n si a zis ca mi.a activat tot ce se putea. Acum urmeaza sa il urc dar sa vad oe cine gasesc pt ca interfata mea nu o pot conecta. Nu stiu ce naiba are. O sa il rog oe prietenul meu sa ne intalnim sa mi.o urce. Multumesc pt ajutor si sper sa rezolv cumva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat baieti. Va multumesc mult in special domnului florin pt ajutorul acordat. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce mi-am demontat ceasurile si implicit acele, cel care indica nivelul combstibilul nu mai functioneaza corect.cand pun contactul , acul se ridica pentru 2 mm, dupa care incepe si sacadeaza si nu reuseste sa treaca mai departe.le-am demontat din nou si acelasi rezultat.

ce sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nu freaca de folie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur. La fel mi a facut si mie. Demonteaza.le din nou si nu le mai impinge asa mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma duc acum sa le demontez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!