Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

Data viitoare poate incerci sa ocolesti cercurile, cum ti-am sugerat. O sa iasa mult mai ok. Timp sa avem si trecem la treaba

Bafta cu incalzirea ! :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe langa incalzirea din sezut si spatar si panoul de clima cu comutatoarele de incalzire, de ce piese ai mai avut nevoie?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

O lista intreaga de fire si firisoare,in total 17 piese.

Data viitoare poate incerci sa ocolesti cercurile, cum ti-am sugerat. O sa iasa mult mai ok. Timp sa avem si trecem la treaba

Bafta cu incalzirea ! :icon_cheesygrin:

Ideea e ca primul strat arata mult mai bine,mai stii cum luceau?O sa le curat pe centru,dar nu stiu cu ce sa le dau un lustru...

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Nu te speria,in total n-au facut decat vreo 250-300 ron,nu mai stiu.E vorba de fire,comutatoare...tu ai cumparat ceva pana acum?

Link către comentariu

Pai ma gandeam sa cumpar incazirea din sezut si spatare si sa incep sa adun restul pieselor...dar inca nu stiu exact si nici nu am coduri pentru ce mai am nevoie!

Link către comentariu

Acum am citit .... sa-ti traiasca fetita, sa va bucurati de ea, sa fie sanatoasa si norocoasa !

Link către comentariu

Sa va traiasca! Bine ai venit in clubul taticilor! :)

Stopurile nu-mi par prea inchise dar par intr-adevar matuite. Nu te-ai gandit la o foliere? Raman lucioase, se face repede si iti protejeaza si stopul.

Link către comentariu

Va multumesc!Sa traim bine! :)

Ma gandesc la folie,am primit si aseara aceeasi sugestie.O sa mai incerc sa le curat si sa dau un singur strat,am vazut ca nu erau asa matuite cand le-am dat prima data,dupa a doua mana s-au matuit.

O sa revin cu impresii dupa ce repet operatiunea,deocamdata incerc sa le curat,am incercat cu tiner dar nu a mers.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Super arata. Eu tot cu spray le am date acum, ca la tine. La primavara cred ca repet opretiunea, sa le fac mai inchise si sa incerc sa le si lustruiesc ca sa nu mai fie matuite.

Link către comentariu

Hai ca mai vii de acasa. Ma bucur ca ti a iesit pana la urma. Dupa iluminarea in stopurile de pe haion o sa le refac si eu.

Felicitari si succes in continuare ! :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Cu ce vrei sa le lustruiesti?

Inca nu stiu. Nu m-am gandit. Fiind lac, ma gandesc ca merge cu polish de caroserie.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Me gusta,Bogdan!

Ma bag si eu pe lista,cand avem timp si ne mai vedem,poate facem si lui nenea Marco :D

Link către comentariu

Facem,facem! ;)

Inca nu stiu. Nu m-am gandit. Fiind lac, ma gandesc ca merge cu polish de caroserie.

sunt curios daca merge,desi ma indoiesc.cred ca se va curata vopseaua.ideal ar fi sa aplici un lac dupa vopsire,sau sa ai deja lacul in vopsea.asta care am dat-o nu are lac,d-aia s-au matuit.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Nu cred ca e de la Duplicolor ce am folosit eu...o sa ma uit.M-am dus la magazin si i-am cerut ceva sa vopsesc stopurile,nu am cerut ceva anume.

Link către comentariu

Duplicolor era, Bogdan. L am recunoscut fara sa ma uit atent. Si..da, nu cred ca are lac un spray.

E perfect pt o ajustare de genul asta.

Link către comentariu

De mult timp ma cam nemultumea calitatea radioului de pe masina si avand in vedere ca nu am mare nevoie de navigatie,m-am decis sa incerc RCD 310,pare mult mai modern.

Zis si facut,il iau si ma apuc de schimbat.Lucru usor la prima vedere,insa fiind prima data e normal sa intampini dificultati.Si am intampinat destule...pe langa cleme rupte am dat si peste o problema care nu prea a depins de mine,si anume,mufele din spatele noului aparat(cred ca intra mufele de la antena...,corectati-ma daca gresesc) sunt foarte apropiate ca si localizare si nu au loc sa intre celelalte doua.

Am reusit sa strecor una si a doua a intrat pe jumatate.Ca si functionalitate,totul pare ok...

M-am chinuit un pic sa introduc rcd-ul inapoi in locas,ceva tinea,am insistat si a intrat.

Cand sa pun grila superioara la loc,s-au desfacut gurile de ventilatie si am imprastiat toate clemele pe jos.Cu greu am reusit sa le aliniez si sa le pun la loc.

Parerea mea e ca arata mult mai bine acum,vine un aer mai modern dinspre bord :D

post-89504-0-82994700-1321532801_thumb.j

post-89504-0-32797300-1321532807_thumb.j

post-89504-0-68992500-1321532813_thumb.j

post-89504-0-29762200-1321532821_thumb.j

post-89504-0-93325100-1321532829_thumb.j

post-89504-0-78933000-1321532835_thumb.j

post-89504-0-44008300-1321532843_thumb.j

post-89504-0-13969400-1321532851_thumb.j

post-89504-0-80711400-1321532859_thumb.j

post-89504-0-65393100-1321532865_thumb.j

Link către comentariu

Se aude mai tare si mai clar,in primul rand...in al doilea rand,parca e alta masina,ma uit la pozele vechi si parca vad o masina batraneasca :)

Apropos,Florin,ai idee ce sa le fac la mufele alea?Aaa,si mi-a aparut martorul centura in bord si nu se mai stinge,desi am centura pusa mereu.

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!