Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

Am vazut ca avem aceleasi jante,cele mai frumoase,nu?:))

Vreau sa-i pun cel mai bun ulei posibil si deocamdata balanta inclina spre Liqui Moly,mai ales ca e si nemtesc.

Link către comentariu
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu am inclinat tot spre Liqui pentru ca din cate stiu exista doar o fabrica in Germania si este mai mic riscul de a se face ,,prostii" cu el.Sper sa nu gresesc in legatura cu aceasta informatie.

Incerc sa nu exagerez/visez,dar tin minte ca atunci cand l-am schimbat mi s-a parut un pic mai silentios motorul,dar al meu e si de fel mai zgomotos :lol:

Insa parca nu m-as mai schimba pe alt ulei acum.Sper sa nu fie efectul placebo :blah_:

Referitor la pret,nu te intrebam in sensul ca ia-l pe ala ca e mai ieftin sau altceva,eram doar curios ce oferte ai gasit,si eu merg pe aceeasi premisa ca si tine in legatura cu mersul motorului.

Link către comentariu

Am inteles ca se gasesc unele mai ieftine,facute in Grecia,mi-a spus dudu1307.Am gasit si la 153 ron,azi ies la cautari si sper sa rezolv.Lichidul de frana o sa fie schimbat si el,o sa incerc 5.1.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

GATA!Am schimbat si lichidul,am ales Liqui Moly 4100 Top Tec 5w-40,am luat bidon de 5l la 180 ron vis-a-vis de Dedeman,filtru Mann 20 ron.Masina pare mult mai silentioasa,sper sa nu fie doar placebo...laugh.gif

PS:Pana acum masina a avut Mobil 1 Synth S 5w-40,parca.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Se pare ca ABS-ul meu face figuri,nu mai vrea sa intre...Nu am martor aprins,in schimb rotile scartaie la franare,pedala se duce la fund...

Link către comentariu

Am schimbat azi lichidul de frana,ABS-ul si-a revenit subit.Maine o scot din oras,o duc pana la mare ;)

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Bogdan am inteles ca o cunosti pe fosta propietara, sau cineva de pe forum o cunoaste, incearca sa afli de la ea ce ulei a folosit inainte de a vinde masina.

Incearca sa cauti acelasi ulei care a fost pana acum in motor e cel mai sfant lucru pe care il poti face. Incerca sa afli daca a fost schimbat lichid frana, ulei cutie, antigel. Investeste in securitatea ta frane , roti bune etc motorul nu e pretentios

Link către comentariu

Multumesc pentru sfaturi,Sorin!

Motorul a avut Mobil 1 Synth S,mai am si acum aproape 1l in portbagaj.Am cautat sa bag CEL MAI BUN ulei pentru masina asta,am auzit si eu ca nu ar fi foarte pretentios motorul insa vreau sa stau eu linistit ca are ceva bun.

Lichidul de frana l-am schimbat ieri,filtrele le-am schimbat am pus MANN,mai ramane cel de benzina,am schimbat si distributia am pus GATES,igienizare climatronic,baterie noua VARTA,jante aliaj OEM,cauciucuri bune,bobine de inductie noi BERU,bujii noi BERU,placute frana noi TRW.

Un singur lucru a fost obligatoriu la masina asta in afara de bobine,si anume racordul flexibil de la evacuare care a cedat.In rest,tot ce am schimbat,am facut-o ca am vrut eu,vreau sa am grija de masina.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Se pare ca avem ceva probleme cu uploadarea pozelor asa ca o sa le pun cand isi revine forumul.

post-89504-37335_thumb.jpg

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Se pare ca s-a rezolvat problema cu uploadat-ul pozelor,am pus si poza cu urmatorul update la masina ;)

post-89504-0-72659500-1315830815_thumb.j

post-89504-0-18271000-1315830821_thumb.j

post-89504-0-38809800-1315830834_thumb.j

post-89504-0-88526600-1315831045_thumb.j

Link către comentariu

Multam!Am Mac OS si e greu cu sucitul pozelor :(

Climatronic am deja,update-ul se refera la incalzirea in scaune,tanjesc de mult dupa asa ceva,mai ales ca "domnisoara",care de fapt e sotia,mai are putin si naste. :)

Modificat de cogdao
Link către comentariu

E senzatie incalzitul in scaune iarna :emthup:, succes in implementarea lui.

:emthup: si pt Mac OS :lol:

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

E foarte bine venita incalzirea. trebuie facute conditii pentru bebe :icon_thumleft:

Modificat de ovidiu89
Link către comentariu

Mare bucurie Bogdane am inteles eu bine sau e fetita? daca da sa stii ca sunt mai bune decat baietii( sa vezi ce-mi sar baietii la beregata), la urma sanatos sa fie baiat sau fata.

Dar cum se face ca ai scapat numai cu un Golf avand in vedere ca stiai de copil cand ai cumparat masina, la mine nevasta a vrut Saran si de multe ori e mic, rabdare sa mai creasca...ca te vad eu cu un T4 sau T5

Am mai zis pe undeva ca incalzire la scaun e mega dar incalzire la volan e....

Succes si un fund cald la iarna

Modificat de tengola
Link către comentariu

Eeee,deocamdata ramane asa,daca mai insistam poate ne ducem spre un Passat sau chiar un A4(1.8 T,quattro visul meu).

E fetita,o cheama Bianca Maria si o asteptam pe 14 noiembrie,o sa fie scorpie,ca ta-su' :)

Sa-ti traisca baietii si tie,Sorin!;)

Link către comentariu

Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!!! Bianca era sa o cheme si pe a mea, dar nu s-a pupat cu numele de familie :).

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!